Editörler : Kubil ay
19 Kasım 2021 00:25   

İstinaf Mulakatta Elenmemi Haksız Buldu

Arkadaşlar kütüphaneci alımında 144.sıradayken (500 kişi alıyorlardı) elenip 1044. Kişi girdi ve mulakatta elendiğim için dava aömıştım...ilk derece kararı olumsuz gelince istinafa gitmiştim(2 yıl önce) şuan istinaf beni haklı buldu...1 ay sonra cevap verilmek üzere atamamı isteyeceğim. .şimdi sorularım şunlar 1.bu tarz bi durum yaşayıp bundan sonraki süreçle ilgili bilgi verecek arkadaşımız var mı? 2.kurum yeniden mulakata mı çağırır 2 yıl geçmesine ragmen 3.hali hazırda bir yerde sözleşmeli düz memurum... bu durum yeniden mulakatta sorun teşkil eder mi Kısaca etrafınızda bu tarz benzer bi olay yaşayan var mı 1. Eger

19 Kasım 2021 01:06

Kayıhan2020
Editor

İstinaf kararı kesin olarak mı vermiş?

19 Kasım 2021 08:30

mimarmuhendis
Aday Memur

Birebir aynısını yaşadım kararda ne yazıyor mulakat tekrarı mı yazıyor? Benim avukatım işlemin iptaline yönelik açtı davayı ve iptal davasını kazanmış oldum yani elendiğim mülakatımı iptal edip yenilediler, tekrar cagırdılar sözlü sınava. Onu da kazandım ve calısıyorum şu an. Ama bende yönetim değişikliğinden dolayı zorlamadılar. (Belediye) Mülakatı daha önce yapan kadro şimdi de yaparsa bilerek çok zor sorup elemek de isteyebilirler bilgin olsun. Bu karar kesin olarak atanabilirsin anlamına gelmiyor.

19 Kasım 2021 11:25

Krmnysn
Memur

Birebir aynısını yaşadım kararda ne yazıyor mulakat tekrarı mı yazıyor? Benim avukatım işlemin iptaline yönelik açtı davayı ve iptal davasını kazanmış oldum yani elendiğim mülakatımı iptal edip yenilediler, tekrar cagırdılar sözlü sınava. Onu da kazandım ve calısıyorum şu an. Ama bende yönetim değişikliğinden dolayı zorlamadılar. (Belediye) Mülakatı daha önce yapan kadro şimdi de yaparsa bilerek çok zor sorup elemek de isteyebilirler bilgin olsun. Bu karar kesin olarak atanabilirsin anlamına gelmiyor.

mimarmuhendis, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hayır haklı bulunmuştur yazıyor istinaf sonucumda, bunun dışında 1 ay bekleyecekmişiz kurumun cevabını
19 Kasım 2021 13:05

Krmnysn
Memur
Hayır haklı bulunmuştur yazıyor istinaf sonucumda, bunun dışında 1 ay bekleyecekmişiz kurumun cevabını
Krmnysn, 2 hafta önce - Alıntıya git
Birde kültür bakanlığı benümki...bende işlemin iptali için açmıştım
19 Kasım 2021 13:34

mimarmuhendis
Aday Memur
Birde kültür bakanlığı benümki...bende işlemin iptali için açmıştım

iptali için açtıysanız benimkinin aynısı olmuş kurum mahkeme kararına istinaden sizi tekrar mülakata cagıracak yine bir sürü soru hazırlayıp kanuni gibi göstermek için zarf usulü size çektirebilirler. Bilemezseniz biz sorduk o da bilemedi alamıyoruz derler. Ama personel ihtiyaçları var ve sizin dava açmanızı da sorun etmiyolarsa zarf usulü olmadan çok basit sorup geçiredebilirler.

19 Kasım 2021 13:35

Krmnysn
Memur

İstinaf kararı kesin olarak mı vermiş?

Kayıhan2020, 2 hafta önce - Alıntıya git
Evet işlemin iptali kararını verdi...şimdi kuruma yazdık 1 ay sonra cevap gelecek cevap ne olur danıştaya mı giderler bilmiyorum
19 Kasım 2021 13:40

mimarmuhendis
Aday Memur
Evet işlemin iptali kararını verdi...şimdi kuruma yazdık 1 ay sonra cevap gelecek cevap ne olur danıştaya mı giderler bilmiyorum

idare mahkemesinde bazı kararlar kesindir ve danıştaya gitmez ben de istinafta kazandım, birinci derece kaybetmiştim. edevlet ten uyap vatandaş a girin bi bakın isterseniz kararın kesin olup olmadıgını yazar ve davanız aynı tür oldugu için karar kesindir , gitmez sanıyorum danıştaya

19 Kasım 2021 13:45

Krmnysn
Memur

idare mahkemesinde bazı kararlar kesindir ve danıştaya gitmez ben de istinafta kazandım, birinci derece kaybetmiştim. edevlet ten uyap vatandaş a girin bi bakın isterseniz kararın kesin olup olmadıgını yazar ve davanız aynı tür oldugu için karar kesindir , gitmez sanıyorum danıştaya

Uyap vatandaşlıktayım hocam nereden bakacagım
19 Kasım 2021 13:51

Krmnysn
Memur

Danıştay dosya sorgulama kosmına girdim karar sonucu: davacı bozma davalı ret çıkıyor
19 Kasım 2021 13:55

Krmnysn
Memur

Bir de dosya sorgulamada "karar:istinaf basvurusu kabul,kaldırma,iptal "yazıyor
19 Kasım 2021 13:57

mimarmuhendis
Aday Memur
Danıştay dosya sorgulama kosmına girdim karar sonucu: davacı bozma davalı ret çıkıyor

Tamam kazandıgınızı söylüyor yani dava dosya sogulamaya girin tek tek bastan beri ne evrak sunduysanız hepsi var orada

20 Kasım 2021 15:37

Krmnysn
Memur

Tamam kazandıgınızı söylüyor yani dava dosya sogulamaya girin tek tek bastan beri ne evrak sunduysanız hepsi var orada

1 ay sonra yazarım sonucunu
23 Kasım 2021 17:08

Krmnysn
Memur

Hocam pekişuan sözleşmeliyim olursa geçeceğim yer de sözleşmeli bi sıkıntı olur mu...söz den söz e geçiş yok ya hani
24 Kasım 2021 08:29

mimarmuhendis
Aday Memur
Hocam pekişuan sözleşmeliyim olursa geçeceğim yer de sözleşmeli bi sıkıntı olur mu...söz den söz e geçiş yok ya hani

gececeğiniz pozisyon ust unvan mı? yani memurdan mühendise gibi..

24 Kasım 2021 08:35

Krmnysn
Memur

gececeğiniz pozisyon ust unvan mı? yani memurdan mühendise gibi..

mimarmuhendis, 1 hafta önce - Alıntıya git
Sözleşmeli memur dan sözleşmeli kütüphaneci ye
24 Kasım 2021 08:38

mimarmuhendis
Aday Memur
Sözleşmeli memur dan sözleşmeli kütüphaneci ye
Krmnysn, 1 hafta önce - Alıntıya git

ikisi srasındaki kıyaslamayı yapamadım üst mü oluyor kütüphaneci. Üst ise hiçbir sorun olmaz

24 Kasım 2021 09:58

Krmnysn
Memur

ikisi srasındaki kıyaslamayı yapamadım üst mü oluyor kütüphaneci. Üst ise hiçbir sorun olmaz

mimarmuhendis, 1 hafta önce - Alıntıya git
Üst oluyor bir nevi düz memur iken ünvan almış oluyorum ve kütüphaneci teknik sınıfa giriyor maaşda bin tl fark efiyor
27 Kasım 2021 17:02

headinthecloudss
Aday Memur
+1
30 Kasım 2021 21:59

headinthecloudss
Aday Memur

+1

30 Kasım 2021 22:04

enescanak

+1

Toplam 20 mesaj

ANKET
Başıboş sokak köpekleri sizce sokaklardan toplanmalı mı?