Editörler : Renjiro
22 Kasım 2021 19:33   

Yeni Atama Kriterleri

Yeniden atama suresi gelmis bir akademisyen 1 hafta once yürürlüğe girmis yeni atama kriterlerine tabi midir?

23 Kasım 2021 09:27

CHX-CHX
Şube Müdürü

Hocam, eğer yürürlüğe girmişse yeni atama kriterleri uygulanır. Ancak senatoda görüşülmesi ile yürürlüğe girmesi arasında bir-iki aylık zaman farklı olur. Eski yönetmelik o arada hala geçerli olur.

23 Kasım 2021 10:52

Nalan Altın
Aday Memur

Evet yururluluge girmis 10 gun once ve dosya verecegim bu ay. Kriterleri hem yukseltmisler hem de yeni seyler eklemisler. Geriye donup bunlari gerceklestirme ihtimalim yok. Bu durumda nasil diyebilirler kriterleri saglayamadin aklim almiyor.

29 Kasım 2021 14:53

Dr.Akademi
Aday Memur

Başa geçen geçmişini unutuyor maalesef

29 Kasım 2021 17:13

bunick10harf
Aday Memur

Evet yururluluge girmis 10 gun once ve dosya verecegim bu ay. Kriterleri hem yukseltmisler hem de yeni seyler eklemisler. Geriye donup bunlari gerceklestirme ihtimalim yok. Bu durumda nasil diyebilirler kriterleri saglayamadin aklim almiyor.

Nalan Altın, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam bu gibi kriter değişikliklerinde son ataması eski kriterler üzerinden yapılmış ve yeniden ataması gelmiş adaylar için özel maddeler yazılıyor çoğunlukla.

Örneğin; ? Yeni Atama ve Yükseltme Kriterleri yürürlüğe giriş tarihi dikkate alınarak Doktor Öğretim Üyesi yeniden atamasında istenen en az puan yeniden hesaplanır. Bu kapsamda yeniden atanması istenen Doktor Öğretim Üyesi atanma tarihinde geçerli olan Atama ve Yükseltme kriterlerin belirlenmiş en az puanları ve ayrıca bu kriterler ile getirilmiş olan ek puanları toplamalıdır. Toplanması gereken en az puanlar kriterlerin yürürlüğe girdiği tarihte kalan görev süresine göre aşağıda belirtilen formüle göre hesaplanır.?

Bu nedenle kendi personel daire başkanlığınızla görüşmeniz yerinde olacaktır.

30 Kasım 2021 09:26

Dr.Akademi
Aday Memur

Hocam bu gibi kriter değişikliklerinde son ataması eski kriterler üzerinden yapılmış ve yeniden ataması gelmiş adaylar için özel maddeler yazılıyor çoğunlukla.

Örneğin; ? Yeni Atama ve Yükseltme Kriterleri yürürlüğe giriş tarihi dikkate alınarak Doktor Öğretim Üyesi yeniden atamasında istenen en az puan yeniden hesaplanır. Bu kapsamda yeniden atanması istenen Doktor Öğretim Üyesi atanma tarihinde geçerli olan Atama ve Yükseltme kriterlerin belirlenmiş en az puanları ve ayrıca bu kriterler ile getirilmiş olan ek puanları toplamalıdır. Toplanması gereken en az puanlar kriterlerin yürürlüğe girdiği tarihte kalan görev süresine göre aşağıda belirtilen formüle göre hesaplanır.?

Bu nedenle kendi personel daire başkanlığınızla görüşmeniz yerinde olacaktır.

bunick10harf, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam çoğu atanma kriterinde şartları sağlamıyorsa 1 yıl süreyle atanır. 1 yılın sonunda şartları sağlayamazsa ilişiği kesilir yazıyor. Şuan görev süresi dolup atanmayan Dr. Öğr. Üyeleri var. Mahkeme süreçleri devam ediyor.

Toplam 5 mesaj