Editörler : gubaz
12 Aralık 2021 23:48

panzerci
Müsteşar Yardımcısı

İşte geldiğimiz nokta burası. Öğretmenlik o meslekler kadar önemli değil. Bu nokta kırılma noktası. Kültürü böyle ülkenin yapacak bir şey yok sanırım.

Sizler elma ağacını hep kocaman görmüşsünüz. Dalında hep elmalar var. Sizin için önemli olan o ağaç. Sizin için onu yetiştiren önemli değil. :)

hugo.almeida, 1 ay önce - Alıntıya git

Hadi biz cahiliz hadi geri kalmışız, gelişmiş Avrupa ülkelerinde de hakim, savcı, doktor, mühendis maaşı daha yüksek.

13 Aralık 2021 00:30

okuryazar3
Müsteşar

Ben öğretmenim,

pratisyen hekim oğlum ayda 11 ,bazen 12 oluyor 24 saat acilde günlük ortalama 350-400 hastaya bakıyor(sözüm ona buna bakmak deniyor güzelim ükemde)..maaşı sabit döner nöbet ile 9 buçuk 11 bin arası değişiyor.

Sabit döner 2.800 tl yi maaşa ekleyeceklerdi onu da millete 2.500 pratisyen hekime zam yapılacak diye övüneceklerdi..6 maddelik yasa tasarısını geri çektiler:))

6 yıl önce belediyeye zabıta olarak girseydi şimdiye maaşı 7 bin TL olurdu..

Saçları dökülmez gözlük masrafından kurtulurdu.

Ben de harcadığım paraları mübarek dollars ederdim borcum olmazdı..

13 Aralık 2021 00:52

moideen
Daire Başkanı

Öğretmenlik meslek kanunu istemiyoruz!

13 Aralık 2021 20:00

uca
Daire Başkanı

baklaım ne cıkcaqk

13 Aralık 2021 20:18

angaralı isa
Şef

hiç biri bizimle kıyaslanmaz demişsin. siz kimsiniz ki ya tamam okuyup öğretmen olmuşsunuz tebrikler bir çok meslekten fazla para alıyorsunuz karşılığında. ama yine doymuyorsunuz haklısınız bu şartlarda ama kimseyi küçük göremezsiniz. öğretmen oldunuz diye daha üstün değilsiniz. ayrıca öğretmen 40 dk bogaz patlatir 20 tl alır demişsin. ortalama bir öğretmen 8 bin maaş alsa 30 saat çalışsa saati 260 lirayı geçiyor.ki en fazla çalışan öğretmen 30 saat çalışıyor genelde daha az çalışıyorlar.

melike.h, 2 ay önce - Alıntıya git

Melike hanım öğretmeni küçümser gibi mesaj atmışsınız. Ama öğretmen hesabı yapmış paylaşmış. Siz ise bi öğretmen 8000 alsa demişsiniz ve onu 30 a bölmüş saatlik ücretini hesaplamışsınız. Bir kere öğretmen ayda değil haftada 30 saat calışır ve ayda düz hesap 120 saat olur. 8000/120=66 lira yapar.önce eleştirdiğiniz mesleğin çalışma saatini öğrenin. Ben 15 yıllık öğretmenim ve asla 8000 lira maaş almadım almamda pek mümkün değil

13 Aralık 2021 20:20

angaralı isa
Şef

Öğretmenlik meslek kanunu istemiyoruz!

moideen, 1 ay önce - Alıntıya git

Sebebi ne acaba anlatsanızda anlasak

13 Aralık 2021 20:27

angaralı isa
Şef

Herşey para değil, huzur olmadıktan sonra var sabancı gibi Koç gibi ol dünyanın en zengini ol istersen ne fayda. Bana diyorsun ya içine girmedin bilmiyorsun, aynen sende polisliği bilmiyorsun, daha dün burda haberi vardı bi komiser yardımcısı ve bekçi açığa alınıp soruşturma geçiriyor, öyle kimse arkanda durmuyor. Bizim meslekte bi söz vardır, bu meslekte pamuk ipliği ile bağlısın diye. Gerçekten de öyle, görevini yapsan bile açığa alınabilirsin bu meslekte, örnekleri çok. Kimsede arkanda durmaz, ne karakol ne emniyet. Maaşımız sizi geçmedi, tel nunaramı vereyim vatsaptan atalım bordrolarımızı, hesabımıza yatan paranın hesap özetini. Biz bilerek seçtiysek bu mesleği sizde öğretmenliği bilerek seçtiniz. Ozaman kimsenin şikayet etmeye hakkı yok.

panzerci, 1 ay önce - Alıntıya git

Arkadaşım kimsenin kendini mesleki anlamda buyuk görüp kibirlenmesine gerek yok. Bende bi öğretmen olarak insanlar eğer okumuş emek vermiş sınav sınav gezmiş ise hakkını devlet versin. Eğer benim polis bekçi askerim gece herkes uyurken it kopekle ugrasıyotsa emeğini alsın. Doktorum hemşirem kendini bilmez beş kuruşkuk insanlara muamele ediyorsa hakkonı alsın ve almalıda. Eger memur kesimi olarak devletin iskeletini oluşturuyorsak hepimiz hakkımızı alalım. Asgari ücret bana gore 5bin olmalı. Bugün dolar bazında baksak asgari 200dolar.para mı bu arkadaş.

13 Aralık 2021 22:48

moideen
Daire Başkanı

Sebebi ne acaba anlatsanızda anlasak

angaralı isa, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu hükümetin hak veriyoruz ayağına çıkardığı her kanunda bazı kesimlerin hakları tırpanlandı. 1 hak verip, 10 hak geri alındı. Bu yüzden istemiyoruz.

Toplam 228 mesaj