Editörler : Renjiro
07 Aralık 2021 15:17

engineer 3147
Şef
Şimdi yazdiklariniz da kavram karmaşası var..sıra ile gidelim 1. Vali kaymakam meslek degildir..atama ve kadro tahsisidir ..o nedenle kişiden alınabilir verilebilir 2. Doktora yani phD ünvan Türkçe karşılığı Dr. Ünvani dünyanın her yerinde o konuda uzman olduğunun tescilidir.. 3. Üst alt neye göre kıyasladiniz anlamadim ama şunu diyeyim örneğin bir doktorali muhendis lisans mezunu muhendis ile aynı hiyerarşik düzeyde olamaz..
Someone0606, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynı birimde beraber çalıştığımız yüksek mühendisler var ama hiyerarşik olarak üstümüzde değil. O dediğiniz muhtemelen işçi kadrosunda olan kamu kurumlarinda olabilir. Çünkü işçi kadrosu olan kurumlarda başmühendis kadrosu var. Ama bizim gibi 657 ye tabi kurumlarda doktora da yapsan yüksek lisans ta yapsan kadro mühendis olarak geçiyor. Sadece etiket olarak yüksek mühendis diye yazdırırsin isminin önüne. Yüksek lisans doktora yapınca maaş farkı da vermiyorlar maalesef
07 Aralık 2021 16:30

Someone0606
Aday Memur
Aynı birimde beraber çalıştığımız yüksek mühendisler var ama hiyerarşik olarak üstümüzde değil. O dediğiniz muhtemelen işçi kadrosunda olan kamu kurumlarinda olabilir. Çünkü işçi kadrosu olan kurumlarda başmühendis kadrosu var. Ama bizim gibi 657 ye tabi kurumlarda doktora da yapsan yüksek lisans ta yapsan kadro mühendis olarak geçiyor. Sadece etiket olarak yüksek mühendis diye yazdırırsin isminin önüne. Yüksek lisans doktora yapınca maaş farkı da vermiyorlar maalesef
engineer 3147, 1 ay önce - Alıntıya git
Özel sektörde dediğiniz gibi olabilir..özel sektörde misniz?
07 Aralık 2021 16:33

engineer 3147
Şef
Özel sektörde dediğiniz gibi olabilir..özel sektörde misniz?
Someone0606, 1 ay önce - Alıntıya git
Devlet üniversitesinde
07 Aralık 2021 17:53

Someone0606
Aday Memur
Devlet üniversitesinde
engineer 3147, 1 ay önce - Alıntıya git
Çok anlamadım açıkçası benim söyleyebileceklerim bu kadar..
Toplam 24 mesaj