Editörler : gubaz
28 Kasım 2021 00:27   

Yarım nöbet /ek ders

Okulumuz Anadolu lisesi öğleye kadar 5, öğleden sonra 3 saat ders var. Öğleye kadar nöbetimi tutup hastaneye gitsem nöbet ek dersi nasıl hesaplanır? İdareci arkadaşlar nasıl bir uygulama yapıyor sunuz?

28 Kasım 2021 14:23

memurolm
Genel Müdür

vay be

28 Kasım 2021 15:07

Memleketinogretmeni
Aday Memur

Nöbet ücreti almazsınız.Nöbet günü sevk de alınmaz

28 Kasım 2021 18:10

castis
Memur

Konuyu bilmiyorum ama nöbet günü gayet de rapor alınır. İnsan o gün de hasta olmuş olabilir. Veya randevusu o güne denk gelmiş olabilir. Hasta olacağımız günleri seçemediğimiz icin nöbet günü rapor alabiliriz. Aksi çok saçma olurdu. En fazla ücreti ödenmez.

28 Kasım 2021 18:30

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı

böyle ufak hesaplara girme

28 Kasım 2021 19:33

Memleketinogretmeni
Aday Memur

Konuyu bilmiyorum ama nöbet günü gayet de rapor alınır. İnsan o gün de hasta olmuş olabilir. Veya randevusu o güne denk gelmiş olabilir. Hasta olacağımız günleri seçemediğimiz icin nöbet günü rapor alabiliriz. Aksi çok saçma olurdu. En fazla ücreti ödenmez.

castis, 2 ay önce - Alıntıya git

Okula gidip yarım gün kaldıktan sonra ayrılacakmış.Planlı nasıl hasta olunur.Asıl saçma olan bu.

29 Kasım 2021 00:58

coshuva
Genel Müdür
Yönetmelikte en fazla 3 saate kadar verilir der. O nedenle 2 saat verilebilir.
29 Kasım 2021 06:58

sendikaci34
Memur

Nöbet ücreti almazsınız.Nöbet günü sevk de alınmaz

Memleketinogretmeni, 2 ay önce - Alıntıya git

Iste sana bir ozguvenli cahil daha. Forumda bos adam cok gorduk de, senin gibi hem insanliktan cikmis hem bos olan birini ilk defa goruyoruz. Nobet gununde kendini kotu hissetmis, hastaneye gitmis, sonra da soruyor ucret alabilir miyim diye. Sen kimsin, hangi sifatla, hangi yonetmelige, hangi bilgiye dayanarak nobet gunu sevk alamazsin diyosun?

bjk1725 gecmis olsun oncelikle. Yonetmelikte nobetin suresi tanimlanmamis. Tek tanim dersten yarim saat once baslar ve biter, kurul karariyla 15er dk.ya dusurulebilir seklinde. Bu nedenle giris ve cikista var isen tam olarak alirsin nobet ucretini. Eger birinde yok isen alamiyorsun maalesef.

Ama arada gidip, tedavi sonrasi goreve donersen ve cikista da gorev alaninda bulunursan tam olarak alabilirsin nobet ucretini.

29 Kasım 2021 09:45

egitim zayiati
Aday Memur
Arkadaşlar 15-19 kasım arasındaki mesleki çalışmada özel eğitim öğretmenleri yuzde 25 fazla mı ücret alacak acaba? Bizim idare normal yatırmış seminer haftasını özel eğitim öğretmenlerine.
29 Kasım 2021 10:58

Memleketinogretmeni
Aday Memur

Iste sana bir ozguvenli cahil daha. Forumda bos adam cok gorduk de, senin gibi hem insanliktan cikmis hem bos olan birini ilk defa goruyoruz. Nobet gununde kendini kotu hissetmis, hastaneye gitmis, sonra da soruyor ucret alabilir miyim diye. Sen kimsin, hangi sifatla, hangi yonetmelige, hangi bilgiye dayanarak nobet gunu sevk alamazsin diyosun?

bjk1725 gecmis olsun oncelikle. Yonetmelikte nobetin suresi tanimlanmamis. Tek tanim dersten yarim saat once baslar ve biter, kurul karariyla 15er dk.ya dusurulebilir seklinde. Bu nedenle giris ve cikista var isen tam olarak alirsin nobet ucretini. Eger birinde yok isen alamiyorsun maalesef.

Ama arada gidip, tedavi sonrasi goreve donersen ve cikista da gorev alaninda bulunursan tam olarak alabilirsin nobet ucretini.

sendikaci34, 2 ay önce - Alıntıya git

Okumayı ve anlamayı deneyin önce.İletiyi paylaşan arkadaş henüz nöbete gitmemiş ve hasta olmamış.Rahatsızlık durumunda tabi ki hastaneye gider ama öncesinde bunu planlıyor.Nöbet sırasında ben hastaneye gideceğim dendiğinde vahim bir durumu olması gerekir.Ama önceden bunu soruyorsa demek ki bir işi var onun için soruyor diye düşündüm.Hastaneye gitmek yerine izin alması daha doğru olur.Bu kaba söylemleriniz nedeniyle sizi kınıyorum.İletiler siz cevap verin ben hiçbir ileriye yorum yazmayacağım oldu mu!

29 Kasım 2021 18:00

coshuva
Genel Müdür
Arkadaşlar 15-19 kasım arasındaki mesleki çalışmada özel eğitim öğretmenleri yuzde 25 fazla mı ücret alacak acaba? Bizim idare normal yatırmış seminer haftasını özel eğitim öğretmenlerine.
egitim zayiati, 2 ay önce - Alıntıya git
Normal alır. %25 alanlar da oldu zamanında ancak yanlış uygulama yapmış oldular. Seminer dönemi normal alır.
29 Kasım 2021 18:02

coshuva
Genel Müdür

Okumayı ve anlamayı deneyin önce.İletiyi paylaşan arkadaş henüz nöbete gitmemiş ve hasta olmamış.Rahatsızlık durumunda tabi ki hastaneye gider ama öncesinde bunu planlıyor.Nöbet sırasında ben hastaneye gideceğim dendiğinde vahim bir durumu olması gerekir.Ama önceden bunu soruyorsa demek ki bir işi var onun için soruyor diye düşündüm.Hastaneye gitmek yerine izin alması daha doğru olur.Bu kaba söylemleriniz nedeniyle sizi kınıyorum.İletiler siz cevap verin ben hiçbir ileriye yorum yazmayacağım oldu mu!

Memleketinogretmeni, 2 ay önce - Alıntıya git
Değerli arkadaşlar. Yönetmelikte 3 saate kadar yazılır denmesinin nedeni de tam olarak böyle durumlar içindir. Dikkatinizi çekerim 3 saat ödenir demiyor. 3 saate kadar ödenir diyor. Bu da görevin tam olarak yerine getirilmemesi nedeniyle 1 saat yada 2 saat de yazılabilir anlamına gelmektedir. Tartışmaya gerek yoktur. Daha önce bu şekilde ekder ödemesi yaptım.
Toplam 11 mesaj