Editörler : cihan27E.Kayı Han
28 Kasım 2021 01:46   


Polislikten Belediyeye geçiş ve kıdem derece sorunları

Merhaba arkadaşlar, ben biraz dertliyim. Uzun olucak biraz ama konularla ilgili arkadaşların yardım ve yönlendirmelerini bekliyorum.

10. dönem PMYO öğrencisi olarak 21/06/2012 tarihinde mezun olarak polis memuru olarak göreve başladım. 22/01/2016 tarihinde görevimden istifa ederek ayrıldım. Ardından 29/07/2016 tarihinde Belediyede Zabita Memuru olarak tekrargöreve başladım.

Benimle birlikte polis okulunda okuyan ve benden sonra mezun olan alt devrelerimle görüştüğümde arkadaşlarımın memuriyete başlama tarihlerinin Polis Okuluna giriş tarihleri olarak güncellendiğini ve Hitap Hizmet Dökümlerine bu sürelerin işlendiğini fakat benim ne memuriyete başlama tarihim ne de hitap hizmet dökümümde bu sürelerin işlenmediğini gördüm. bu durumun düzeltilmesinden hangi kurum sorumludur? EGM, Polis okulu, belediye, sgk. sgk ve polis okulu biz yapmıyoruz diye kesip atiyor, belediye polis okuluna yonlendiriyor, egm personele ulasmak mümkün değil zaten.

2 yıl süreyle okumuş olduğum PMYO hitap dökümüne dahil edildiğinde şu an 8 Yıl küsür olan hizmet süremin yükselip yükselmeyeceği, eğer yükselecekse buna binaen ilgili derece ilerlemelerim yapılmalı mıdır?(belediyeye geçtiğimde kademe ilerlemem durduruldu, polis devrelerim şuan 3ün1in deler ben ise 6nın 3ündeyim. belediyedeki emsallerime takıldığımdan..polis okulu sayilirsa en azından 1.5 yıl önce ek gostergeye düşebileceğim) şayet süre yükselirse 30 gün izin hakkindan yararlanabilecek miyim.. 10. dönem pmyolar varsa aramızda siz 30 gün yapabiliyor musunuz şuan?

Son olarak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 64. maddesinde" Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır." ibaresinde binaen toplam 8 küsür yil hizmetle almam gereken ilerleme, memuriyetime 6 ay ara verip baska kuruma gecmis olmam engel midir?

herkese kolaylıklar dilerim.

28 Kasım 2021 12:41

siyahbeyaz88
Şef
Kardeşim polis okulundaki süreler hitap dökümüne ekleneli yaklaşık 2 yıl felan oldu.Bunu polis okulları yapıyor okuduğun okulla irtabata geçmen gerekir normalde hizmet dökümüne eklenmesi gerekiyordu ama istifa etmen felan işleri karıştırmış.bu sürelerin eklenmesiyle herhangi bir kademe ilerlemesi verilmedi diye biliyorum en azından kendimden öyle biliyorum.Polislikte devam etseydin 30 gün yıllık izni haketmen için fiili 10 yıl çalışma şartı gerekiyor yani polis okulunun süreleri bu fiili çalışmaya eklenmiyor maalesef ama belediyelerde nasıl oluyor ekleniyor mu onu belediyeyle görüşsen daha sağlıklı bilgi alırsın.
29 Kasım 2021 00:37

oasceu1s
Aday Memur

yanit için sağolun, polisler mesleğe girişte bir derece önden başlatıldığı için eklenmemiş olabilir mi acaba. 30 gun yıllık izin konusu da netleşmiş oldu kafamda. her turlu 10 yılı doldurmam gerekiyor fiili hizmet olarak. peki dereceye katkısı yok, neye faydasi oldu bu polis okullarinin saydirilmasinin acaba? keske bir uzman denk gelse de konuya şu 8 yila verilen kıdem sorusunu da netleştirsem kafamda

Toplam 2 mesaj