Editörler : **sude**
28 Kasım 2021 20:54   

Yasaklı
Hasta olmaktan usandım, bir öneriniz var mı?

Ya ben hasta olmaktan usandım hastalık bana gelmekten usanmadım bağışıklığı güçlendirmek için var mı bildiğiniz vitamin takviyesi felan yada önerdiğiniz bir şey ?? Konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni yönlendirsin de bende bi bakayım

29 Kasım 2021 09:19

turkca
Genel Müdür

ne o abla/abi ; tosuncuk tarlasının reklam ürünleri de yaramamış sanırım:! :& :^^ :* ............

29 Kasım 2021 13:39

liebestraum
Şef

IF yapıyorum, kaliteli C vitamini takviyesi alıyorum, düzenli spor yapmaya çalışıyorum, ara sıra paça ve kemik suyu çorba içiyorum, mısır şurubu ve çin tuzu olan gıdalardan uzak duruyorum. Bu şekilde son 6-7 senedir sadece 2-3 gün hasta geçirdim. Öncesinde pek çok rahatsızlığım vardı. Özellikle aralıklı oruç çok fark yarattı bende. Sigara içiyorsanız mutlaka bırakın, stresi azaltın (sporun çok faydası oluyor bu konuda) ve az ama kaliteli gıda ile beslenmeye çalışın.

30 Kasım 2021 16:33

sorgulamak
Memur

Protein ağırlıklı beslenin

Şeker ve un içeren ürünlerden uzak durun

Çayı ve kahveyi azaltın

En az 8 saat uyuyun

Yürüyüş yapın

Benim yorumum bu...

01 Aralık 2021 00:54

fuzulishu
Aday Memur
Keçiboynuzu pekmezi, sirkeli su, bol meyve tüketimi, sık sık su içmek, düzenli uyku, düzenli yemek yemek
01 Aralık 2021 03:01

WinterSoldier
Daire Başkanı

Bu kompleks bişey herhangi vitamin vs bu sorunu çözmez,spor,sağlıklı beslenme,kaliteli uyku kan değerleri ve vitamin değerlerini de normale çekerseniz ardından bağışıklık güçlendirici takviyeleri düzenli almalısınız orta ve uzun vadede farkı görürsünüz spor sağlıklı beslenme uyku vsden herhangi biri eksik olursa bi işe yaramaz.

03 Aralık 2021 00:37

denizcandeniz06

en önemlisi d vitamini seviyenizi öğrenmenizi tavsiye ederim bagışıklık ve saglık için hayati önem taşıyor

04 Aralık 2021 16:37

Atakum5506
Kapalı
Kardeşim bol protein tavuk suyu kemik suyu bol bol sebze meyve mesela nar suyu çok etkili meyveler den yeşillik balik ürünlerinden vazgeçme
04 Aralık 2021 17:08

fencı_05
Memur
Ayaklarını sıcak tut başını serin hasta olup da düşünme derin derin
Toplam 8 mesaj