Editörler : Kubil ay
29 Kasım 2021 19:15   

Kapalı
Engelli İdari Polis

Merhaba

Engelli raporum mevcut o yüzden aktif polislik yapabileceğimi

sanmıyorum. İdari Polis olmayı düşünüyorum nasıl olabilirim?

İdari polislik olamasa dahi ;

Engelliler karakollarda hangi görevlerde,kadrolarda çalışabilir?

29 Kasım 2021 19:21

samet_kaya
Aday Memur
İdari polis olman için görev başında yaralanma lazım bir arkadaş hırsız peşinden koşarken duvardan düşüp ayak bileğini kırdı ve platin yakıldı hareket kabiliyeti azaldı idari polis olmuştu diğer türlü olmuyor
29 Kasım 2021 19:26

blk1985
Memur

Bir devrem var %42 engelli raporu var engellerin hepsi c dilimine giriyor idari polis için görev başında bir araza olması lazım d dilimi olup gih olubilrsin

29 Kasım 2021 19:42

Emre0005
Memur
Engelli olmak Polislige giris saglik sartlanrinda engel teskil eder.Polis olamazsiniz,eger polisken engelli kalirsaniz gorev basindaysa idari polis,gorev disi ise genel idari hizmet kadrosunda sivil memur olursunuz
29 Kasım 2021 19:56

gmervekara
Kapalı

Bir devrem var %42 engelli raporu var engellerin hepsi c dilimine giriyor idari polis için görev başında bir araza olması lazım d dilimi olup gih olubilrsin

blk1985, 2 ay önce - Alıntıya git

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Arkadaşınız hakkında bilgi verirseniz hangi yolları izlediğine dair

ona göre bende arkadaşınızın yapmış olduklarını yapmak isterim.

Ve GIH nedir? Görevleri nelerdir? Engelli Gih nasıl olunur? Bu

konular hakkında yardımcı olursanız mutluluk duyarım. 😊

29 Kasım 2021 20:22

siyahbeyaz88
Şef

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Arkadaşınız hakkında bilgi verirseniz hangi yolları izlediğine dair

ona göre bende arkadaşınızın yapmış olduklarını yapmak isterim.

Ve GIH nedir? Görevleri nelerdir? Engelli Gih nasıl olunur? Bu

konular hakkında yardımcı olursanız mutluluk duyarım. 😊

gmervekara, 2 ay önce - Alıntıya git
İlk önce polis olmanız gerekiyor bunları yapmanız için
29 Kasım 2021 20:41

gmervekara
Kapalı

Arkadaşı engelli raporu ile GIH memuru olmuş. Engelliler akademide eğitim alamıyor diye biliyorum.

29 Kasım 2021 20:43

gmervekara
Kapalı

Akademi de eğitim alamamasına rağmen nasıl GIH memuru olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.

29 Kasım 2021 21:04

blk1985
Memur

Yanlış anlaşılma var yorumlar senin polis olduğun üzerine polis olan Arkadaş rahatsızlanınca engelli raporu aldı daha önceden sağlamken polis olduğu ve mevcut engel durumu polislik yapmasına mani olmadığı için aktif görev yapmayan bir polis memuru

Eğer senin memuriyet durumun yoksa ve engelin varsa emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğine göre polis olamama durumun var .

Devlet belirli aralıklarla engelli memur ataması yapıyor kpss göre ancak böyle memur olabilirsin.

29 Kasım 2021 21:19

gmervekara
Kapalı

Peki engelli GIH olabilir mi ? Engelli Gih memuru alımı mevcut mu emniyet için?

29 Kasım 2021 21:28

blk1985
Memur

Emniyet direk gih almaz maliyenin onayından geçen kpss göre atamaya göre işlem tahsis edilir.

29 Kasım 2021 22:06

Emre0005
Memur

Peki engelli GIH olabilir mi ? Engelli Gih memuru alımı mevcut mu emniyet için?

gmervekara, 2 ay önce - Alıntıya git
Engelli Sosyal Çalışmacı,Avukat,Psikolog alımı yapildi ama bu zamana kadar engelli Gih alimi yapmadi egm cunku bu acigi polisken rahatsizlanip polislik yapamayanlarla karsiliyor.
Toplam 11 mesaj