Editörler : hugo.almeidaKubil ay
29 Kasım 2021 20:30   

Erken seçim kararı alınırsa

seçim öncesi çok alım olur diye 2022 ye hazırlananlar ne yapacak?

2020 fırsat senesiydi demeye başlamazlar değil mi?

29 Kasım 2021 20:46

WinterSoldier
Daire Başkanı

Şu şartlarda seçime gitmezler ha gittiler diyelim muhalefet kazanacağı için 2022 yine fırsat senesi olacaktır hemde öyle böyle değil.Çoğu kurum kamulaşacağı için alımlar daha bol olur.

29 Kasım 2021 20:59

the-white-wolf
Aday Memur

Şu şartlarda seçime gitmezler ha gittiler diyelim muhalefet kazanacağı için 2022 yine fırsat senesi olacaktır hemde öyle böyle değil.Çoğu kurum kamulaşacağı için alımlar daha bol olur.

WinterSoldier, 2 ay önce - Alıntıya git

şartlar artık günlük değişiyor. ekonomik tabloyu olumlama çabaları sonuç vermezse ki büyük ihtimalle vermeyecek birkaç ay içinde seçim kararı almaları işten bile değil.

ikincisi seçimi muhalefet kazanırsa vaadettikleri şeyleri yapması öyle çok kolay olmayacak. zamana ihtiyaçları olacak. o kadar çok konu var ki 1 sene içinde kurumların kamulaşması ve personel alımları beklenildiği gibi olması olası bile değil bana kalırsa

bugün bir rektör bile işe başladığında düzeni tekrar tesis etmesi için zamana ihtiyaç duyuyor

20 yıllık iktidar değişecek

hükümet sistemi değişecek

anayasa değişecek

gibi gibi gündem yoğun yani

29 Kasım 2021 22:15

Ebu CeNdeL
Aday Memur

erken seçim ihtimali sıfır... seçim kanunu değişiyor... 1 yıl seçim kanunen imkansız

29 Kasım 2021 23:23

the-white-wolf
Aday Memur

erken seçim ihtimali sıfır... seçim kanunu değişiyor... 1 yıl seçim kanunen imkansız

Ebu CeNdeL, 2 ay önce - Alıntıya git

hele bi iktidar beklemekle işlerin daha kötü gittiğini görsün bak bakalım kanun mu kalıyor engel mi?

29 Kasım 2021 23:55

06haziran2021
Aday Memur

ben zaten bu muhalefet ülkeyi nasıl yönetecek şaşıyorum. anayasa gayet açık şekilde diyorki erdogan 3. kez cumhurbaşkanı olamaz. erdoganın aday olmasının tek yolu erken seçim kararıdır. muhalefet erken seçim yapmasa en buyuk rakıplerı ortadan kalkacak.onca yıl beklemişsin 1 yıl daha bekle. o şekilde ancak iktidara gelebilriler. muhalefetın erken seçim istememesi akpnin erken seçim istemesi lazım. muhalafet tersini yapıyor. şunuda söleyim erken seçim olursa eğer , olan bunca olumsuzluklara rağmen iktidar değişmez. 2023te erdoğan aday olmazsa ancak o şekilde bu ülkede iktidar değişir.

30 Kasım 2021 00:57

yorum.X
Şube Müdürü

ben zaten bu muhalefet ülkeyi nasıl yönetecek şaşıyorum. anayasa gayet açık şekilde diyorki erdogan 3. kez cumhurbaşkanı olamaz. erdoganın aday olmasının tek yolu erken seçim kararıdır. muhalefet erken seçim yapmasa en buyuk rakıplerı ortadan kalkacak.onca yıl beklemişsin 1 yıl daha bekle. o şekilde ancak iktidara gelebilriler. muhalefetın erken seçim istememesi akpnin erken seçim istemesi lazım. muhalafet tersini yapıyor. şunuda söleyim erken seçim olursa eğer , olan bunca olumsuzluklara rağmen iktidar değişmez. 2023te erdoğan aday olmazsa ancak o şekilde bu ülkede iktidar değişir.

06haziran2021, 2 ay önce - Alıntıya git

anayasa değişti. neden yeniden seçilemiyormuş.. erken seçim olunca yeniden seçilmiş olmuyor mu..

30 Kasım 2021 01:05

Kayıhan2020
Editor

Sayın Erdoğan'ın yeniden aday olması yönünde herhangi bir engel yok anayasal olarak.

İlk defa Cumhurbaşkanı seçildikten sonra anayasa değişikliği yapıldı. En fazla 2 defa seçilir maddesi 2018 seçimleri ile yürürlüğe girmiş oldu.

Muhalefet anayasal bir engel olmadığını bildiği için erken seçim istiyor öyle bir engel olsa idi dediğiniz gibi davranırlardı.

30 Kasım 2021 04:10

WinterSoldier
Daire Başkanı

Yandaş anketlerde dahi kaybetmiş durumdalar tekrar kazanacaklarına inanan sadece akpden nemalananlardır, sıradan partililer bile inanmıyor,bu arada yeni kanuna göre en fazla iki defa aday olunabilir şuan Erdoğan 1.kez aday oldu bu 2 olacak.

30 Kasım 2021 09:59

06haziran2021
Aday Memur

2017'deki Anayasa değişikliğinde hiç dokunulmamış bir madde. Yani herhangi bir değişikliğe uğramamış, ikiden fazla seçime giremeyeceği hükmünü taşıyan bir madde

30 Kasım 2021 13:15

Ebu CeNdeL
Aday Memur

erken seçim imkansız

30 Kasım 2021 16:44

weekend02
Yasaklı

+1

Toplam 11 mesaj