Editörler : cihan27
30 Kasım 2021 14:55   

3600 ek gösterge

Arkadaşlar Bakan Bilgin 3600 ek gösterge ile biz çalışmalarımızı tamamladık demiş. Diğer Bakanlıklar ve Memur-Sen ile görüşme yapacağız diye de eklemiş. Sizce kimleri kapsar arkadaşlar.Tüm memurlara bir iyileştirme yapılması gerekir bence. Tüm memurların ek göstergesi aynı olamaz ama dediğim gibi ben bir iyileştirme bekliyorum. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

30 Kasım 2021 21:42

Mahirkaraa34
Aday Memur
Herkese olmazsa zaten yazıklar olsun daha ne diyim
30 Kasım 2021 23:23

Fatih869
Memur

3600 muhabbeti tamamen suni gündem oluşturmak içindir. Memurların %10-15?lik kesimine dokunacak bir uygulamadır.

01 Aralık 2021 17:21

Noluyola
Memur
Arkadaşlar algıya gelmeyin kurban olayım yaa ,3600 alacak memurlar 2008 den önce meslekte olanlar yani 2008 den sonra memur olanlara zırnık yok hatta maaşlarında düşüş olacak ,ayrıca 3600 verilecek kurumlardaki memurların yüzde altmış yetmişi 2008 den sonra göreve başlayanlar . Haa bir de şunu unutmayın 3600 verilecek azınlık kesime de lisans mezunu olma şartı olacak yani yararlanacak kesim yüzde yirmiyi gecmezzzzz . Açın gözlerinizi artık
02 Aralık 2021 14:14

elcan
Memur

kendi adıma konuşayım, 25 yıllık memurum, aynı zamanda eyt.ye takıldım. emekliliği hak edebilmem için 9 yılım daha var. şu an 1/4 D/K ve 3000 ek göstergeli THS kadrolu yüksek lisans mezunuyum. açıkçası 3600 için umudum var, tabi kurum ayrımına giderlerse iyi olmaz. çalışmanın genel olarak öğretmen, polis, hemşire ve imamlar ile sınırlı kalmaması gerektiği kanaatindeyim.

bir de şu var tüm lisans mezunlarına 1 dereceye gelmeleri halinde 3600 verirlerse mühendis vb teknik kadrolar normalde zaten 1. dereceye geldiklerinde 3600 düler. bunlar için de ekgöstergeyi bir tık yükseğe çekme talebi oluşacaktır. yetkililerin bu durumu öngörebileceklerini düşüyorum.

02 Aralık 2021 14:30

egevrl
Şef

kendi adıma konuşayım, 25 yıllık memurum, aynı zamanda eyt.ye takıldım. emekliliği hak edebilmem için 9 yılım daha var. şu an 1/4 D/K ve 3000 ek göstergeli THS kadrolu yüksek lisans mezunuyum. açıkçası 3600 için umudum var, tabi kurum ayrımına giderlerse iyi olmaz. çalışmanın genel olarak öğretmen, polis, hemşire ve imamlar ile sınırlı kalmaması gerektiği kanaatindeyim.

bir de şu var tüm lisans mezunlarına 1 dereceye gelmeleri halinde 3600 verirlerse mühendis vb teknik kadrolar normalde zaten 1. dereceye geldiklerinde 3600 düler. bunlar için de ekgöstergeyi bir tık yükseğe çekme talebi oluşacaktır. yetkililerin bu durumu öngörebileceklerini düşüyorum.

elcan, 2 ay önce - Alıntıya git

Umarım dediğiniz gibi olur. Tüm memurları kapsayan bir düzenleme gelmeli .

02 Aralık 2021 15:26

Kpsbirincisi
Şef
Arkadaşlar algıya gelmeyin kurban olayım yaa ,3600 alacak memurlar 2008 den önce meslekte olanlar yani 2008 den sonra memur olanlara zırnık yok hatta maaşlarında düşüş olacak ,ayrıca 3600 verilecek kurumlardaki memurların yüzde altmış yetmişi 2008 den sonra göreve başlayanlar . Haa bir de şunu unutmayın 3600 verilecek azınlık kesime de lisans mezunu olma şartı olacak yani yararlanacak kesim yüzde yirmiyi gecmezzzzz . Açın gözlerinizi artık
Noluyola, 2 ay önce - Alıntıya git

Sadece lisans mezunlarına verilmesi yerinde bir karar olur zaten. Herkese aynı hak verilmemeli, ne olursa olsun üniversite okumanın bir degeri olmali, o kadar maddi manevî kayıp oluyor üniversite okurken.

02 Aralık 2021 16:25

mühendismak
Yasaklı

arkadaşlar iş ek ödeme siz ne kadar alacaksınız onu söyleyin herkes aynı olunca ödemesi farklı olacak oradan maaş fark edecek tamam

02 Aralık 2021 16:27

mühendismak
Yasaklı

arkadaşlar herkese verilmese ek ödeme maaşı değiştirecek anlayın verilmese herkese maaş ödemeden fark edecek anlayın bir önemi olurmu sizce anlayın tamam

02 Aralık 2021 22:56

Jamiryo06
Aday Memur

arkadaşlar herkese verilmese ek ödeme maaşı değiştirecek anlayın verilmese herkese maaş ödemeden fark edecek anlayın bir önemi olurmu sizce anlayın tamam

mühendismak, 2 ay önce - Alıntıya git
Hiçbir şey anlamadım ama ne diyelim hayırlısı
Toplam 9 mesaj