Editörler : Kayıhan2020
01 Aralık 2021 14:11   

Editör
Sayın Cumhurbaşkanı; Adliye ve infaz personelinin beklentilerine cevap vereceğiz
01 Aralık 2021 14:14

payitaht26
Memur

Bekleyip göreceğiz.

01 Aralık 2021 14:30

GFBENES
Aday Memur

Asgari ücrette ki artışı göz önünde bulundurularak hakkımız olan verilmesi gerekir. Genel reform şart. Yaklaşan seçim, artan maliyetler, yıllardır verilerin vaadler artık hayata geçirilmesi gerekir. Yeni yılda bir kaç ayda gecikmeden haklarımızı bekliyoruz.

01 Aralık 2021 19:26

tarihçi_08
Daire Başkanı
Adalet Bakanımız bastırdı ve taleplerimiz Cumhurbaşkanımıza kadar ulaştı. Haber çok güzel. Özlük haklarımız ve maaşlarımızda ciddi iyileştirmelerin ve geç kalmış haklarımızın verilmesi gerekmekte. Adalet Bakanımıza ve cumhurbaşkanımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Adliye ve infaz personeli her şeyin en iyisini fazlasıyla hak ediyor.
01 Aralık 2021 19:52

Umutsuz icracı
Aday Memur

İnşallah güzel sonuçlar alırızkadrolu olmamıza rağmen hala icra katiplerine tayin hakkı verilmiyor

01 Aralık 2021 20:16

driverart
Aday Memur
Atilla Sertel abimize teşekkür ederim
01 Aralık 2021 21:19

AdalettenYana
Aday Memur
Editörümüz aynı oda da aynı işi yapıp sözleşmeli olan bu personelin durumunu haber yapsan aynı oda da kadrolu katip,sözleşmeli katip,kadrolu teknisyen,sözleşmeli teknisyen,kadrolu mübaşir sözleşmeli mübaşir ayrıca ceza evinde çalışan arkadaşlar bu ayrıma kim dur diyecek 2013 de kadro gelmiş sonra bir gelişme yok her açıklamada çalışma devam ediyor ediyor ediyor diye diye 8 yıl bitti şu ekonomik sıkıntıda bizleri düşünen bir büyüğümüz yok mu
01 Aralık 2021 21:33

Kayıhan2020
Editor
Editörümüz aynı oda da aynı işi yapıp sözleşmeli olan bu personelin durumunu haber yapsan aynı oda da kadrolu katip,sözleşmeli katip,kadrolu teknisyen,sözleşmeli teknisyen,kadrolu mübaşir sözleşmeli mübaşir ayrıca ceza evinde çalışan arkadaşlar bu ayrıma kim dur diyecek 2013 de kadro gelmiş sonra bir gelişme yok her açıklamada çalışma devam ediyor ediyor ediyor diye diye 8 yıl bitti şu ekonomik sıkıntıda bizleri düşünen bir büyüğümüz yok mu
AdalettenYana, 2 ay önce - Alıntıya git

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi yönünde ki çalışmaların devam ettiği en yetkili ağızlardan beyan edildi. Bu değişiklik Adalet Bakanlığını da kapsamaktadır. Tabi ki adalet personelinin sorunlarını dile getirmek benim görevim.

01 Aralık 2021 21:37

hayatixxx
Genel Müdür

somut bir yasa çıkmadan kimse umutlanmasın boş yere, seçim zamanı bile kadro taşerona son sözleri verip yerine gelmediği görüldü kaldıki şimdilerde ekonomik dar boğaz var

01 Aralık 2021 21:40

AdalettenYana
Aday Memur

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi yönünde ki çalışmaların devam ettiği en yetkili ağızlardan beyan edildi. Bu değişiklik Adalet Bakanlığını da kapsamaktadır. Tabi ki adalet personelinin sorunlarını dile getirmek benim görevim.

Kayıhan2020, 2 ay önce - Alıntıya git
Çok saolun editörümüz her zaman bizlerle ilgileniyor ve bu kurum İçin elinizden geleni yapıyorsunuz çok müteşekkiriz. Millet uzay proğramı yapay zeka vs işlerle ilgileniyor biz 21. Yüzyılda bir küçük sorunu çözemiyoruz şimdi yapayzekaya sahip gözlük izliyordum dünya nerelere gidiyor. bizim durumda çözüm bulunamamakla beraber gidiyor hakkımızda hayırlısı artık.
01 Aralık 2021 21:41

Çetin24
Aday Memur
Benim hala umudum yok
01 Aralık 2021 21:49

Kayıhan2020
Editor
Çok saolun editörümüz her zaman bizlerle ilgileniyor ve bu kurum İçin elinizden geleni yapıyorsunuz çok müteşekkiriz. Millet uzay proğramı yapay zeka vs işlerle ilgileniyor biz 21. Yüzyılda bir küçük sorunu çözemiyoruz şimdi yapayzekaya sahip gözlük izliyordum dünya nerelere gidiyor. bizim durumda çözüm bulunamamakla beraber gidiyor hakkımızda hayırlısı artık.
AdalettenYana, 2 ay önce - Alıntıya git

Kamu da farklı çalışma statülerinin değiştirilmesi gerektir. Kadrolu, sözleşmeli ve işçi değil kamu personeli olmalı. Yan yana masalarda çalışıp aynı işi yapıp farklı haklara sahip olmak adalet değil.

Ama öncelikle Adalet Hizmetleri sınıfına geçmemiz lazım. Bakın eğtimciler, sağlıkçılar, din hizmetleri sınıfları var. Bizler bir talepte bulunduğumuzda genel idare hizmetleri sınıfındasınız sizlere bu hakkı verirsek diğer gihlere vermemiz lazım bütçe bunu kaldırmaz diye bir mazeret sunuyorlar.

Adalet hizmetleri sınıfı kurulursa bu tür bir mazeretten kurtuluruz.

Yine bizler adalet bakanlığı personelleri olarak çok kolay adli ve idari soruşturmalar geçiriyoruz. Diğer kurumlarda validen izin istenirken bizde direkt olarak açılıyor bu soruşturmalar. Sebep olarak yargı bağımsızlığı gösteriliyor. Hakim savcı soruşturma açmak için validen izin alırsa yargı bağımsızlığı kalmazmış.

Öyleyse adalet bakanlığı personeli için soruşturma açmak için de adalet bakanından izin alınsın. Müzekkereyi yazmadın diye soruşturma açılmasın. Bunları bizler dile getiriyoruz ve getireceğiz.

01 Aralık 2021 21:53

AdalettenYana
Aday Memur

Kamu da farklı çalışma statülerinin değiştirilmesi gerektir. Kadrolu, sözleşmeli ve işçi değil kamu personeli olmalı. Yan yana masalarda çalışıp aynı işi yapıp farklı haklara sahip olmak adalet değil.

Ama öncelikle Adalet Hizmetleri sınıfına geçmemiz lazım. Bakın eğtimciler, sağlıkçılar, din hizmetleri sınıfları var. Bizler bir talepte bulunduğumuzda genel idare hizmetleri sınıfındasınız sizlere bu hakkı verirsek diğer gihlere vermemiz lazım bütçe bunu kaldırmaz diye bir mazeret sunuyorlar.

Yine bizler adalet bakanlığı personelleri olarak çok kolay adli ve idari soruşturmalar geçiriyoruz. Diğer kurumlarda validen izin istenirken bizde direkt olarak açılıyor bu soruşturmalar. Sebep olarak yargı bağımsızlığı gösteriliyor. Hakim savcı soruşturma açmak için validen izin alırsa yargı bağımsızlığı kalmazmış.

Öyleyse adalet bakanlığı personeli için soruşturma açmak için de adalet bakanından izin alınsın. Müzekkereyi yazmadın diye soruşturma açılmasın. Bunları bizler dile getiriyoruz ve getireceğiz.

öyle güzel açıkladın ki sorunumuzu. her sözünün altına kelimesi kelimesini imza atıyorum.
01 Aralık 2021 23:05

tarihçi_08
Daire Başkanı

Aynen özlük haklarımızın güçlü olduğu bir ADALET HİZMETLERİ SINIFINA Zabıt Katibi ve Mübaşir ayrımı yapmadan ihtiyacımız var. İkm için de güvenlik hizmetleri sınıfı ya da özlük haklarının daha güçlü olduğu kendilerinin dahil olacağı bir hizmet sınıfı. Adalet personeli bunları hak ediyor fazlasıyla.
02 Aralık 2021 10:53

mxt07
Aday Memur
Bak dün bi kararla 2500 5000 lira zam yapanlar bize gelence neden önümüzdeki sene oluyor neden hep ilerleyen zamanda oluyor neyi bekliyorlar vereceksen verirsin bence yine oyalama taktiği.
02 Aralık 2021 13:26

bürodan
Şef

Hep öteleniyoruz. bir imzayla yapılacak düzenlemeler sürekli öteleniyor çalışmalar devam ediyor.

03 Aralık 2021 15:03

34poseidon
Aday Memur

bari bize de yıpranma payı versinler. mahkumla uğraşmak mı zor hakimle mi.......

03 Aralık 2021 18:01

İcraMeemuru
Aday Memur
Adalet Bakanımız bastırdı ve taleplerimiz Cumhurbaşkanımıza kadar ulaştı. Haber çok güzel. Özlük haklarımız ve maaşlarımızda ciddi iyileştirmelerin ve geç kalmış haklarımızın verilmesi gerekmekte. Adalet Bakanımıza ve cumhurbaşkanımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Adliye ve infaz personeli her şeyin en iyisini fazlasıyla hak ediyor.
tarihçi_08, 2 ay önce - Alıntıya git
Hahaha sen bu yazdığına inandın mı. Adalet bakanı bastırmış:d CBnin izni olmadan Adalet Bakanı uyaptan talep atamaz:D
03 Aralık 2021 18:46

tarihçi_08
Daire Başkanı
Hahaha sen bu yazdığına inandın mı. Adalet bakanı bastırmış:d CBnin izni olmadan Adalet Bakanı uyaptan talep atamaz:D
İcraMeemuru, 2 ay önce - Alıntıya git
Haa evet kafamdan uydurdum kendim yazdım kendim inandım kardeşim benim oldu mu? Bakanın personel için sürekli açıklama yaptığını, her gittiği yerde dillendirdiğini söylememe gerek var mı? Mutlaka Cumhurbaşkanı ile istişare edilmiştir bu konuşmalar. Elbette Cumhurbaşkanının onayı olmadan bir şey olmuyor onu 5 yaşındaki çocuk bile bilir.
05 Aralık 2021 11:04

ezilenkatip
Aday Memur

"Yine bizler adalet bakanlığı personelleri olarak çok kolay adli ve idari soruşturmalar geçiriyoruz. Diğer kurumlarda validen izin istenirken bizde direkt olarak açılıyor bu soruşturmalar. Sebep olarak yargı bağımsızlığı gösteriliyor. Hakim savcı soruşturma açmak için validen izin alırsa yargı bağımsızlığı kalmazmış."

Sırf bundan dolayı aslında görev tazminatı vb ek ücret almamız gerekiyor. Çünkü bir hata yaptığımızda veya herhangi bir şikayet olduğunda başka kurumlara göre ceza alma riskimiz daha fazla. Her an soruşturma geçirebileceğimiz bir iş yapıyoruz.

Şöyle de bir durum var ki Adliye personelleri olarak maalesef organize olamıyoruz. Verilene razı olan bir yapısı var kurum çalışanlarının.

Yol, yemek, kıyafet yardımı fazla mesai ücretlerinden yararlanamıyoruz. Başlı başına bunlar bile almamız gereken yardım ücretleri olmasına rağmen kimsenin sesi çıkmıyor. Çoğu ilde adliyeler merkez dışında üstelik.

Her ülkenin en önemli ve en güçlü kurumu Adliyeler ve Adalet Bakanlığıdır aslında ama biz personeller olarak daha ciddi ve güçlü şekilde talep ettiğimiz takdirde bir şeyleri değiştirebileceğimizi düşünüyorum. Bu konuda tabi ilk adımı adımı atması gereken de sendikalar.

07 Aralık 2021 11:30

leadsoldier112
Aday Memur
ben inanmıyorum 2021 dediler vermediler simdi 2022 diyorlar 2023 secime kadar vermezler
Toplam 20 mesaj