Editörler : swat3410

Nizamettin1453
Genel Müdür
02 Aralık 2021 22:23

Kırık kılıç T.C. Devletindeki en büyük çözümsüz sorun Adalet hukuk sorunu bak sana Adaletin tesisi hususunda çalıştığımız kurumdan misaller yazayım, buna rağmen sen hâlâ paraya takılıp kalıyorsan diyecek sözüm yoktur.

1- eğer Anayasa mahkemesi oyçokluğuyla Polislere sendika hakkını ret etmeseydi,

2- eğer polislerin çalışma saatleri hususunda Ombudsmanlığın tavsiye kararına uyulsaydı

3- eğer Anayasa mahkemesi disiplin tüzüğünü oybirliğiyle iptal edipte kalkıp uygulamasını 1 sene öteye atıp ohal khk sına fırsat tanımasaydı

4- eğer çalışma saatlerinin iptali için bakanlık aleyhine Danıştayda açılan davayı 5 daire gezdiripte sonunda oyçokluğuyla ret etmeselerdi.

Kurum böylemi olurdu?

Sorun hep adalet sorunuydu hep hak hukuk meselesiydi vesselâm...

Alfanso1905
Kapalı
02 Aralık 2021 23:01

İl emniyet müdürüne üzülmüyorum çünkü hayatı bedava bir lira masrafları yok astsubaya seviniyorum Söke Söke alıyorlar haklarını o müdürler değil mi memuru maymun edip oynatan oradan oraya süren taraftarsız maça 40-50 polis yazan ekmek arası domates salatalık veren hakkı olan yıllıkizni mükafat gibi pazarlıkla veren say say bitmezo müdürler makamı değil teşkilatı düşünseydi pantolona sarı çizgi değil teşkilata faydalı olan şeyler isterlerdi bu meslek amir mesleğimi bilmem ama müdür mesleği olduğu kesin

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
02 Aralık 2021 23:32

https://twitter.com/polismevzuat/status/1466476714633146373?t=1wPa0wFK58SbxIkfXbwf-A&s=09

cılıbıt385041
Yasaklı
02 Aralık 2021 23:41

Gomserimizi şubeden alıp karakola vermişler galiba

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
02 Aralık 2021 23:47

Rica ediyorum,gündüz kuşağı kadın programlarındaki gibi yorum yapmayın. Bakın Tweeter da bu gece polislerin etkinliği var. Oraya bir şeyler yazında hayra bi kaleminiz olsun. Şuan Tweeter da ikinci sıradayız.
cılıbıt385041, 2 yıl önce
Gomserimizi şubeden alıp karakola vermişler galiba

cılıbıt385041
Yasaklı
03 Aralık 2021 00:55

Emir anlaşıldı gomserim
KIRIK KILIC, 2 yıl önce
Rica ediyorum,gündüz kuşağı kadın programlarındaki gibi yorum yapmayın. Bakın Tweeter da bu gece polislerin etkinliği var. Oraya bir şeyler yazında hayra bi kaleminiz olsun. Şuan Tweeter da ikinci sıradayız.

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
03 Aralık 2021 01:56

Duyarlılığın için tebrik ederim.1.2.ve 4.maddelerin altına imzamı atarım. Para ve özlük hakları konusuna gelince ,devlette memura verilen değer bu kriterlere göre ölçülür diye düşünüyorum.keza vatandaşın gözündede bu şeklide.Hangi memurun aldığı maaş ve özlük hakkı daha fazla ise O memur, hem devlet hem millet nazarında daha değerlidir.Tek derdim daha fazla değer görmesi polisin.
Nizamettin1453, 2 yıl önce

Kırık kılıç T.C. Devletindeki en büyük çözümsüz sorun Adalet hukuk sorunu bak sana Adaletin tesisi hususunda çalıştığımız kurumdan misaller yazayım, buna rağmen sen hâlâ paraya takılıp kalıyorsan diyecek sözüm yoktur.

1- eğer Anayasa mahkemesi oyçokluğuyla Polislere sendika hakkını ret etmeseydi,

2- eğer polislerin çalışma saatleri hususunda Ombudsmanlığın tavsiye kararına uyulsaydı

3- eğer Anayasa mahkemesi disiplin tüzüğünü oybirliğiyle iptal edipte kalkıp uygulamasını 1 sene öteye atıp ohal khk sına fırsat tanımasaydı

4- eğer çalışma saatlerinin iptali için bakanlık aleyhine Danıştayda açılan davayı 5 daire gezdiripte sonunda oyçokluğuyla ret etmeselerdi.

Kurum böylemi olurdu?

Sorun hep adalet sorunuydu hep hak hukuk meselesiydi vesselâm...

Kamunun zencisi
Kapalı
03 Aralık 2021 06:05

Kardeş ben de 94 girişliyim.49 yaşındayım meslek hayatımın 25 yılı karakolda 2 yılı korumada geçti ifadelerinde diyorsun ki hem bu keşkilat düzelmez hemde yine doğsam polis olurum.tezatlık yokmu bunda .belliki mesleğini çok seviyorsun.ozaman demelisin ki teşkilatta herşey gülllük gülistanlık.hem kötü düzelmez kendinizi yormayın diyorsun hem birdaha dünyaya gelsem yine polis olurum diyorsun. Ben şahsen birdaha dünyaya gelsem değil polis olmak mecburi yönüm değilse karakolun önünden geçmem.pek sevemedim bu mesleği diyeceksiniz ki madem emekliliği haketmişsin niye hala çalışıyorsun.ekmek parası maddiyattan dolayı çocuklar okuyor.PARA için yaani
salomon42, 2 yıl önce

95 girişliyim büyük bir ilde çalışıyorum hep sokak polisiyim hala sokaktayım.

dünyaya bir daha gelsem yine polis olurum.

bu teşkilatta hiç bir şey düzelmez, bir halt olmaz, kendinizi yormayın.

Mustafa1982P
Kapalı
03 Aralık 2021 09:29

Komiser olduğunuzu varsayarak yazıyorum

Meslekte 12. Yılımı doldurdum, Bu 12 yılda yemedigim hakarette kalmadı, gormedigim muamele de kalmadı..

Şimdi bir şark ilinde hukuk okuyorum..Hukuk okuduğumu öğrenen ustlerim, vay vay okuyup kacacan mi haa deyip büro büro gezdirdiler beni..

Ne halkın gözünde itibarimiz var ne de ustlerimizden..Sizde bunlara eminim tanık oluyorsunuz

İsim vermeyim bir partinin gençlik kollarından 26 yaşlarında bir çocuk X ilinin y ilçesinde ilçe emniyet müdürü olan 3. Sınıf emniyet müdürüne " Her 155 i aradığımızda iki dakikada burada ekip olacak, biz seni burada boşuna mı tutuyoruz" dediğini bizzat şahit oldum.. Müdürümüz birşey diyemedi bile...

Ne yazık ki emekli olana kadar bu kısır döngü sürecek.. Kendi adıma konuşuyorum, coinlere para yatırıp kazanıyorum bir yandan hukuk fakültesini bitirmeye çalışıyorum

Bu mesleği zıplama tahtası olarak görmenizi tavsiye ederim. Yani hazır maaş akiyorken yatırımlar yapmanızı tavsiye ederim.

Yoksa aidiyet duygusu ile sahiplenilecek bir kariyer mesleği değil bu

KIRIK KILIC, 2 yıl önce
Duyarlılığın için tebrik ederim.1.2.ve 4.maddelerin altına imzamı atarım. Para ve özlük hakları konusuna gelince ,devlette memura verilen değer bu kriterlere göre ölçülür diye düşünüyorum.keza vatandaşın gözündede bu şeklide.Hangi memurun aldığı maaş ve özlük hakkı daha fazla ise O memur, hem devlet hem millet nazarında daha değerlidir.Tek derdim daha fazla değer görmesi polisin.

Zam qoin
Yasaklı
03 Aralık 2021 11:57

Cebi boş adam değersiz hisseder dolu olan sa tam tersi . Bu işler böyle para adamın bozuk olan psikolojisini bile düzeltir . İntiharları önler . Hastalıkları iyileştirir . Para herseydir bunu kavrayin artık polise 5000 zam verilse idi sen açtığın bu başlığı kendin silersin komiser bu iş böyle . Para herşey olmuş ister kabul edin ister etmeyin .

Nizamettin1453
Genel Müdür
03 Aralık 2021 20:29

3. maddenin nesine katılmadın ilginç, sence disiplin mevzuatı normal mi yani?

Devletteki en ağır mevzuattır o, aym deki efendiler 2016 da iptal ettikleri maddenin uygulamasını ötelemeselerdi ozaman dmk 125 disiplin mevzuatı geçerliydi. Ama ohal gelecekmiş zaten bence bahçeli haklı aym yide danıştayı da idare mahkemesinide hepsini kaldırsınlar hiç gereği kalmadı, başkan ne diyorsa odur okadar. Tivit mivitte boş işlerdir boşuna tiwite mivite umut bağlamayın kulaklarına vız gelir trıs gider, ayın 15 inde verdikleri maaşla mutlu olmaya çalışın vesselâm...

KIRIK KILIC, 2 yıl önce
03 Aralık 2021 21:37

Şahsını ve teşkilatını değersiz hissediyorsun ama memur olarak girdiğin teşkilata komiser olmuşsun daha ne istiyorsun komserim emniyeti üstüne mi yapalım :))

KIRIK KILIC, 2 yıl önce

dirk heinen
Şube Müdürü
04 Aralık 2021 02:43

Teşkilat siyasetten bağımsız bir kurum olmadığı sürece değersizleşmeye devam edecektir. Üstteki arkadaşın dediği gibi 26 yaşındaki şahıs gidip de bir albaya emir versin de görsün bakalım.

Alfanso1905
Kapalı
04 Aralık 2021 11:58

O müdür zaten onların sayesinde oraya ve o makamlara geldiği için onuruna dokunmamıştır iyi olmuş 26 yaşındaki çocuk tam lafı gediğine oturtmuş üzülmedim müdür gücü memura yeter ancak

sirensesi
Şef
04 Aralık 2021 13:23

Komserim haftada 60 saat çalışmıyorsunuz , çalışmak ile iş yerinde çay kahve içmek, sadece imza atmak aynı şey değil.. fabrikada ki adam gerçekten çalışan adamdır.. stres konusuna gelince tamamen seninle alakalı maalesef siz rütbeli takımı kendinizi üstlerinize mükemmel göstermek için kendi kendinize stres yapıyorsunuz.. maaş konusuna gelince zabıta ve karakol komutanı konusunda iyi sallamışsınız, gerçekle alakası yok zabıtanın en kralı 7000bin alıyor.. zabıta gih sınıfıdır ve ekstra belediye maksimum 1500 tl ekstra verir toplamda 6500 falan alır.. siz ilçenizdeki kaymakamın maaşı ile kıyaslayın kendinizi o zaman anlayacaksınız ne kadar yüksek maaş aldığınızı.. özlük hakkına gelince 20 yılda 5 yıl yıpranma alıyorsun, düşünebiliyor musun iki tane göreviniz var birincisi imza atmak ikincisi üstlerinize takla atmak, ve bunun için devlet size 20 yıla 5 yıl yıpranma veriyor.. son söz Dost acı söyler..

sirensesi
Şef
04 Aralık 2021 13:31

Kim dedi fazla mesai almadığını bordrona bak bakalım her ay devlet sana 630tl fazla mesai veriyor, Türkiye de başka bir örneği yok senelik izindeyken bile alıyorsun bu parayı.. örneğin hastanede doktor senelik izinde olduğu günler ne döner alır, ne fazla mesa direk keserler, nankör olmayın, şükredin..
Zeytin Diyarı, 2 yıl önce

Aklı olan polis olmaz kardeşim sahibimiz yok, fazla mesai ücreti yok, maaş zammı yok, görev var, izin kapatma var, bayramda seyranda çalışma var

Noluyola
Yasaklı
04 Aralık 2021 14:14

Verdiği o sabit fazla mesai polisin iki haftasonu ek gorevini karşılamaz be ,gece calismasi fazla çalışma bayram seyran bunları katmiyorum bile . Gelmssin burada laf olsun diye konuşuyorsun . Yok hastanedeyken de odeniyomus yok senelik izindeyken de odeniyomus ,polis hastaneye gdp rapor mu alabiliyor izne mi çıkabiliyor adam akıllı ki burada gelmiş boş konuşuyorsun. Diğer kurumlar iki nöbetinde alıyor senin nankör olmayın dediğim fazla mesaiyi .
sirensesi, 2 yıl önce
Kim dedi fazla mesai almadığını bordrona bak bakalım her ay devlet sana 630tl fazla mesai veriyor, Türkiye de başka bir örneği yok senelik izindeyken bile alıyorsun bu parayı.. örneğin hastanede doktor senelik izinde olduğu günler ne döner alır, ne fazla mesa direk keserler, nankör olmayın, şükredin..

Kamunun zencisi
Kapalı
04 Aralık 2021 14:30

Kardeş galiba konuya hakim değilsin o dediğin parayı bizdezherkes sabit alıyor. Yani mesela büroda 8_5 çalışan gece çalışmayan ve hiç bir ek göreve gitmeyenler de alıyor. Bu konuyla ilgili Danıştay kararı da var zaten. Bu paranın polisin fazla mesaisinih karşılığı olamayacağına dair.
sirensesi, 2 yıl önce

DevletPolisi
Kapalı
04 Aralık 2021 14:53

İdari mahkeme kararına göre o sabit yatan şey fazla mesai ücreti değil iş riskine göre ödenen bir nevi tazminattır. Bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayı terk edin! Polis sabit fazla mesai ücreti istemiyor, iptal edilsin.

Haftada 40 saat üzeri her saat için fazla mesai ücreti, resmi tatillerdeki çalışmalar için de ayrı düzeyde fazla mesai ücreti istiyor polis. Tıpkı diğer kamu personelinin aldığı gibi! Senelik izindeyken fazla mesai ücreti almaya ihtiyacımız yok!

Diğer yandan; izndeyken sağlıkçıların döner sermayesi tamamen kesilmezken polis izne de çıksa, hasta da olsa operasyon tazminatı kesilmektedir. Bunlarla gel.

sirensesi, 2 yıl önce

sirensesi
Şef
04 Aralık 2021 15:13

Eğer devlet memurları gibi fazla mesai alırsan zararlı çıkarsın, 2,9 tl olacak 2022cde fazla mesainin saati, şu an daha az.. ayda 100 saat fazla çalışsan en fazla 300 tl alırsın.. devlet sana 600 küsür veriyor.. o bahsettiğin Danıştay kararınıda çok iyi biliyorum, tamamen zorlama seyasi bir karar, mantıklı düşünürsen Danıştay o kararı polisin lehine vermiştir, eğer senin dediğin gibi fiili fazla mesai deseydi bugün 300 tl daha az maaş alacaktır, senelik izinde 609tl daha az maaş alacaktın..
DevletPolisi, 2 yıl önce

İdari mahkeme kararına göre o sabit yatan şey fazla mesai ücreti değil iş riskine göre ödenen bir nevi tazminattır. Bilmediğiniz şey hakkında yorum yapmayı terk edin! Polis sabit fazla mesai ücreti istemiyor, iptal edilsin.

Haftada 40 saat üzeri her saat için fazla mesai ücreti, resmi tatillerdeki çalışmalar için de ayrı düzeyde fazla mesai ücreti istiyor polis. Tıpkı diğer kamu personelinin aldığı gibi! Senelik izindeyken fazla mesai ücreti almaya ihtiyacımız yok!

Diğer yandan; izndeyken sağlıkçıların döner sermayesi tamamen kesilmezken polis izne de çıksa, hasta da olsa operasyon tazminatı kesilmektedir. Bunlarla gel.

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi