Editörler : gubaz
01 Aralık 2021 16:37   


Aynı şehre tekrar eş özrü tayini hakkında

Arkadaşlar merhaba ben Bursa'ya eş durumu tayini ile Ocak 21 de başka şehirden gekdim daha sonra eşimle olan anlaşmazlık nedeniyle Ağustos 2021 de doğu iline 23 il kapsamında tayin istedim şimdi eşim ile olan sorunlar çözüldü sorum şu bu Ocak ayında eş durumu tayini ile Bursa'ya tekrar tayin isteyebilir miyim eşim orda hala çalışıyor özel sektörde

01 Aralık 2021 17:11

murattkucukk
Genel Müdür

Tabiki siz kavga edip ayrıldıkça tayin isteyebilirsiniz,bu konuda evlilere sonsuz saygımız var

01 Aralık 2021 18:15

alfa34
Aday Memur

Bu konuda bilgisi olan var mı?

01 Aralık 2021 19:13

alfa34
Aday Memur

Murattkucukk bey ben anlamadım sizi ben isteyebiliyor muyum şimdi

01 Aralık 2021 19:15

alfa34
Aday Memur

Murattkucukk bey ben anlamadım sizi ben isteyebiliyor muyum şimdi

01 Aralık 2021 19:20

hugo.almeida
Editor

Hayır. İsteyemezsiniz.

01 Aralık 2021 19:22

hugo.almeida
Editor

2022 Ağustos mazaret atamasının geçerlilik tarihi 2021 Ağustos'ta atandığınız tarihi kurtarırsa yani 1 yılı geçerse isteyebilirsiniz.

01 Aralık 2021 19:48

alfa34
Aday Memur

Hugo Almeida ama ben Ocak mazeret tayini ile atandım Ağustos da da il dışı ile başka şehre istedim yani mazaret tayinindem bu yana bu ocakta 1 yıl geçmiş olmuyor mu sanırım siz beni anlamadınız Ki

01 Aralık 2021 19:51

Evlenmek Gerek
Daire Başkanı

Mazeret tayinlerinin geldiği son nokta bu olsa gerek. Bakan Bey'in bunu görmesi lazım. Ülkede mazereti olanlar haricinde hiçbir öğretmen yer değiştiremez oldu.

01 Aralık 2021 19:53

alfa34
Aday Memur

Gene konuyu farklı yere çektiniz ya bir şey de sorulmuyor

01 Aralık 2021 20:59

hugo.almeida
Editor

Hocam mesajınızı gördüm. Kanun maddesini arıyordum ama bulamadım.

Şu şekilde olması lazım: Yanlışım olabilir teyit ettirin. Eşi ile birlikte iken isteğe bağlı olarak iller arası yer değiştiren öğretmenler bir yıllık çalışma süresi dolmadan tayin istedikleri ile tekrar tayin isteyemez diye. Emin de değilim açıkçası şu an maddeyi bulamadığım için.

Sizin dediğinizi anladım. 1 yıllık süre hesabında eğer il dışı gidiş tarihinizle özür grubu tayini uymazsa Ağustos'ta bile tayin isteyemeyebilirsiniz dedim. Maddeyi bulursam ekleyim.

01 Aralık 2021 21:04

hugo.almeida
Editor

İller arası yer değiştirme yönetmeliği:

madde 5. Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında

atamasının yapılması halinde diğer eş, mazerete bağlı yer değiştirme döneminde aile birliği

mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. İller arasında isteğe bağlı

ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il?e aile birliği mazeretine bağlı olarak

yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır

Dolayısı ile yanlışım varmış :)

İsteyebilirsiniz. Kusura bakmayın.

01 Aralık 2021 21:23

alfa34
Aday Memur

Hugo Almeida hocam çok teşekkür ederim ilginizden ve açıklamanızdan dolayı ben de isteyebiliyorim diye yorumladim şimdiye kadar bu durumla ilgili araştırmalarımi teşekkürler tekrardan iyi akşamlar hocam size

01 Aralık 2021 21:52

hugo.almeida
Editor

Hugo Almeida hocam çok teşekkür ederim ilginizden ve açıklamanızdan dolayı ben de isteyebiliyorim diye yorumladim şimdiye kadar bu durumla ilgili araştırmalarımi teşekkürler tekrardan iyi akşamlar hocam size


alfa34, 2 ay önce - Alıntıya git

iyi akşamlar hocam. Kusura bakmayın yine de. Bir kaç saat canınızı sıkmış olabilirim. :) Yine de MEB bilgi alma kısmından da sorup teyit ettiriniz.

01 Aralık 2021 22:04

alfa34
Aday Memur

Estağfurullah Hugo Almeida hocam teşekkürler

Toplam 14 mesaj