Editörler : gubaz
05 Aralık 2021 18:55

hacettepeli85
Daire Başkanı

hem tezli hem de tezsiz yüksek lisansı olan biri olarak yazıyorum, tezsize verilmesi doğrudur, burda bir unvan verilme durumunu düşünmekten öte bu kriz ortamında mali bir destek olarak kaç kişi faydalanırsa okadar iyidir. bakalım umarım bu da 3600 gibi yıllar boyu ağzımıza verilen bir sakız olmaz.

derin sessizlik, 2 ay önce - Alıntıya git
Haftaya öğretmenlik Meslek Kanunu haftaya meclise gelecek dendi hiç ümidim yok ama umarım içeriği iyi olur
06 Aralık 2021 19:44

Ataefe
Aday Memur

Doktorasini yapmis ancak atamamis ogretmenlerlede ilgili duzenleme istiyoruz

06 Aralık 2021 20:14

Kagiş
Genel Müdür

Doktorasini yapmis ancak atamamis ogretmenlerlede ilgili duzenleme istiyoruz

Ataefe, 2 ay önce - Alıntıya git

Doktora yapan bir eğitimciye akademi yakışır. Meb'in standartları sizi tatminden şu an için çok uzak! Dr. unvanlı bir öğretmen olarak öğretmenler odasında kalabalıklara karışır gider ve akademik çalışma ortamı bulamazsınız!? Bunun için ortalama bir 20-30 yıla daha ihtiyaç var!))

Kaldı ki sizinle empati yapacak ve bakış açınızı anlayacak okul ve kurum idarecileri henüz yeterli sayıda değil! Kısacası ortamda garip kaçarsınız!? En iyisi mi üniversitelere kapak atmaya bakın, iki kişilik odalar ve çalışma masası ile kapınızda isimliğinizin olduğu bir ortamda aynı standartları yaşayan hocalarla çalışmanız isabet olacaktır. Ufka bakın ve geleceği düşünün!

06 Aralık 2021 21:13

bjk1725
Aday Memur

5 yıl eğitim fakültesi tezsiz yüksek lisans mezunu olan öğretmenler de uzmanlık sınavından muaf mı olacak?

06 Aralık 2021 22:44

King in the north34
Memur

5 yıl eğitim fakültesi tezsiz yüksek lisans mezunu olan öğretmenler de uzmanlık sınavından muaf mı olacak?

bjk1725, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet muaf olacaklar

Toplam 25 mesaj