Editörler : gubaz
01 Aralık 2021 21:37   

Kapalı
Sözleşmeli öğretmen eş durumu

Ben bulunduğum ile Ekim 2019 da atandım.esim hâlâ geldiğim ilde çalışıyor.cocuklarla beraber kalıyorum.esim hafta sonu tatillerinde vs geliyor.simdi Ocak ayında sozlesmeli öğretmen lere kadro gelirse Şubat'ta eş durumu isteyebiliyor muyum?yoksa bir yıl kadrolu olarak çalışmam mı gerekiyor?

01 Aralık 2021 21:49

akarsu373
Aday Memur

Artık istersiniz sözleşme kalktı

01 Aralık 2021 22:23

Meryem1349
Kapalı

Artık istersiniz sözleşme kalktı

akarsu373, 6 ay önce - Alıntıya git

Kalktı mı kalkacak mı? şimdi doğum iznindeyim ona göre evi taşıyacağız çok zorlanıyorum.daha meclis e gelmesi gerekiyor diye anladım ben

02 Aralık 2021 00:04

Meryem1349
Kapalı

Güncel

02 Aralık 2021 09:31

syrioforel
Aday Memur

kadro gelince önceden sözleşmeli olanların + 1sene kadrolu aynı okulda çalışması gerekiyor mu?

02 Aralık 2021 09:52

sahin06710
Şef

Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmıyor arkadaşlar, Cumhurbaşkanı sözleşmeli ile kadrolu öğretmenlerin özlük hakları aynı olacak dedi, yani benim anladığım, bekarlar 3+1 yıl beklemeyecek, 3 yılın sonunda kadroya geçince il dışı tayini isteyebilecek, evliler 1 yıl çalışıp eş durumundan il dışı tayini isteyebilecek ve tayin olduğu yerde sözleşmesini tamamlayıp kadroya geçecek, ek ders vs ücretleri arasındaki farklılık ortadan kalkacak, yöneticilik sınavına girebilecek ve yönetici olabilecek gibi haklar.

Not: Öğretmen değilim, öğretmenler bizim göz bebeğimiz, en değerlimiz, saygılar...

02 Aralık 2021 10:08

sahin06710
Şef

Hocam, kadroluların atama yönetmeliği ne ise ona göre hareket edeceksin, sözleşmeli öğretmenlik kalkmıyor, sadece özlük hakların aynı oluyor, çalışma, maaş, atama, yöneticilik gibi haklar. 3 yıllık sözleşme süren dolunca 4/B den 657 ye geçiyorsun kadrolu memur oluyorsun.

02 Aralık 2021 10:26

SERZAN21
Aday Memur

mrhb, kamu kurumunda memurum, eşim eylül 2020 de sözleşmeli olarak başka bir ile atandı bende kurumuma dilekçe verip eşimin atandığı ile tayin aldım. sözleşmeli kadrolu ayrımı ortadan kalktığı takdirde 2022 haziranda başka bir ile tayin aldığımda eşim de eş durumundan ne kadar süre sonra tayin alabiliyor. iyi günler

02 Aralık 2021 11:31

sahin06710
Şef

Sen tayin olduktan sonra başvuru yapıyorsunuz, ilk mazeret ataması ne zamansa o zaman gidiyorsunuz

02 Aralık 2021 13:06

sahin06710
Şef

Bakan açıklama yaptı, 3+1 kuralı devam edecek, diğer bütün özlük hakları kadrolularla aynı olacak, tayin atama konusunda bir değişiklik yok.

02 Aralık 2021 14:56

tukiu
Aday Memur

Cumhurbaşkanımızın dediği atama hakkı nereden kaldı? 3+1 varken bu hakkı özür grubu alamıyor malesef

02 Aralık 2021 15:14

sahin06710
Şef

Sözleşmeli ile kadrolu arasında 200 TL civarı ekders ücretinden kaynaklanan maaş farkı vardı, özlük olarak onu düzeltecekler sanırım. Atama tayin yine aynı kalacak, ne anladık bu işten

03 Aralık 2021 14:32

sahin06710
Şef

Eş durumundan tayin olmak isteyen sözleşmeliler hazırlıklarını yapsın şimdiden, bekarların canı çıksın

03 Aralık 2021 15:06

SERZAN21
Aday Memur

Eş durumundan tayin olmak isteyen sözleşmeliler hazırlıklarını yapsın şimdiden, bekarların canı çıksın

sahin06710, 5 ay önce - Alıntıya git

bu durum kesin olarak ne kadar sürede netleşecek acaba ? öğretmenlik meslek kanunu ne zaman yasalaşacak ?

18 Aralık 2021 17:45

Archi2614
Aday Memur

Okuyorum okuyorum hiçbirşey anlamıyorum.. kılavuzda yazılan birçok şeyin ucu çok açık.. Lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız? ''Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin (652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken ön başvurunun son günü itibarıyla sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayıp öğretmen kadrolarına atananlar dahil olmak üzere)'' diyor..

Fakat aile birliği mazeretine bağlı ne yer değiştirmeler başlığı aldında:

Öğretmenlerden eşleri;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A veya 4/B maddeleri kapsamında çalışanlar başvuruda bulunabilecektir diyor ve aynı zamanda;

Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerde Dikkate Alınacak Diğer Hususlar kısmında

1. Devlet memurluğu ve öğretmenlikte veya sadece birinde adaylıkları kaldırılmamış

olanlardan atandıkları yerde 28 Şubat 2022 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini

doldurmuş durumda olanlar, aile birliği mazeretine bağlı olarak başvuruda bulunabilecektir. yazıyor.

Eşim öğretmen değil fakat kadrolu devlet memuru. Benim adaylığım kalmadı fakat 1 yılım geçtiğimiz eylül ayında doldu, aynı zamanda %40 engelli sağlık kurulu raporum var.

Bu koşulda yer değiştirme hakkım var mı yok mu ?

ne olur yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkürler.

19 Aralık 2021 21:26

Biyologmbg
Aday Memur

Okuyorum okuyorum hiçbirşey anlamıyorum.. kılavuzda yazılan birçok şeyin ucu çok açık.. Lütfen bilgilerinizi paylaşır mısınız? ''Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin (652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken ön başvurunun son günü itibarıyla sözleşme gereği üç yıllık çalışma süresini tamamlayıp öğretmen kadrolarına atananlar dahil olmak üzere)'' diyor..

Fakat aile birliği mazeretine bağlı ne yer değiştirmeler başlığı aldında:

Öğretmenlerden eşleri;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A veya 4/B maddeleri kapsamında çalışanlar başvuruda bulunabilecektir diyor ve aynı zamanda;

Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değiştirmelerde Dikkate Alınacak Diğer Hususlar kısmında

1. Devlet memurluğu ve öğretmenlikte veya sadece birinde adaylıkları kaldırılmamış

olanlardan atandıkları yerde 28 Şubat 2022 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini

doldurmuş durumda olanlar, aile birliği mazeretine bağlı olarak başvuruda bulunabilecektir. yazıyor.

Eşim öğretmen değil fakat kadrolu devlet memuru. Benim adaylığım kalmadı fakat 1 yılım geçtiğimiz eylül ayında doldu, aynı zamanda %40 engelli sağlık kurulu raporum var.

Bu koşulda yer değiştirme hakkım var mı yok mu ?

ne olur yardımcı olursanız sevinirim. Çok teşekkürler.

Archi2614, 5 ay önce - Alıntıya git
.
Toplam 15 mesaj