Editörler : Renjiro
03 Aralık 2021 13:29

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı

Tabii tıp profesörüne ayrı maaş diğer profesörlere ayrı maaş olmaz (tıptaki akademisyenlerin ek ödemeleri hariç)

03 Aralık 2021 14:30

Fante007
Memur

Bu enflasyonla her meslek grubunda artışa gidilmesi gerekir.

04 Aralık 2021 21:59

engineer 3147
Şef

Odamı temizleyen personel 5k alıyor, ben docentim 8.7 k alıyorum. Bu gidişle, seneye yardımcı personelin maaşı beni geçecek.

CHX-CHX, 2 ay önce - Alıntıya git
Valla aynı durum biz mühendisler için de geçerli. 20 yıldır tüm meslek memurlarına az yada çok seyyanen zam yapıldı ama teknik personele hiçbir şey yapılmadı. Hükümet yeri gelince savunma sanayii ile yerli otomobil ile ovunmeyi bilir yol köprü baraj yapılınca mühendise teşekkür eder ama maddiyata gelince kimsenin aklına gelmiyoruz. AKP nin iktidara geldiği dönemde mühendis doktor hakim savcı albay eşit maaş alıyordu şimdi hepsi bizi ikiye katladı. Üniversitenin yapı işlerinden pay biçin onlarca milyonluk işlere imza atıyor projelerin başında yer alıyor ama karşılığı 8 bin TL. Ayıptır yazıktır. Bir hata yapsan milyonlarca liralık zimmet çıkıyor bu maaslarla ömür boyu ödenmez o paralar. Maalesef bizi görmeye niyeti yok hükümetin
05 Aralık 2021 23:07

Fante007
Memur

Bu konuda akademisyenlerden maalesef ses çıkmıyor.

11 Aralık 2021 16:17

WildVenture
Aday Memur

kesinlikle kimsenin gözü kimsenin maaşında değil. ancak maaşa seyyanen zam neden verilir? alım gücü öngörülenden fazla düştüğü için. yani tıp doktorlarının alım gücü düşüyor da, onunla aynı marketten, aynı mağazadan alışveriş yapan akademik personelinki düşmüyor mu? kesinlikle devletin her kademesine seyyanen zam şarttır. bir akademik personelin geçim kaygısı varsa bilim üretmesini bekleyemezsiniz. bence ocak ayı gelmeden bir şekilde sesimizi duyurmalıyız arkadaşlar.

ayrıca sendika olarak bakıldığında eğitim alanında faaliyet gösteren 2 büyük sendika anın akademi özelinde açılan kolları olmalı bence. bu sayede akademide yer alan 50d sorunu, maaş sorunu, mobbing vs konularıyla daha da yakından ilgilenebilirler bence. örnek olarak eğitim sen, türk eğitim sen vs gibi akademi sen, türk akademi sen tarzında olursa, akademik personelin sorunlarına daha fazla dikkat verilebilir. şu an sendikacılık büyük sendikaların tekelinde olduğundan sadece akademiye yönelen küçük sendikalar hakkımızı bir yere kadar savunabiliyor maalesef. bir de eğitim sen, türk eğitim sen gibi sendikalarda çoğunlukla üyeler öğretmenler olduğu için akademi koluna çok dikkat verildiğini düşünmüyorum açıkçası. akademide çok yeniyim o yüzden fikirlerimde yanılıyor da olabilirim ancak benim görüşüm bu şekilde...

12 Aralık 2021 00:08

Someone0606
Aday Memur
Valla aynı durum biz mühendisler için de geçerli. 20 yıldır tüm meslek memurlarına az yada çok seyyanen zam yapıldı ama teknik personele hiçbir şey yapılmadı. Hükümet yeri gelince savunma sanayii ile yerli otomobil ile ovunmeyi bilir yol köprü baraj yapılınca mühendise teşekkür eder ama maddiyata gelince kimsenin aklına gelmiyoruz. AKP nin iktidara geldiği dönemde mühendis doktor hakim savcı albay eşit maaş alıyordu şimdi hepsi bizi ikiye katladı. Üniversitenin yapı işlerinden pay biçin onlarca milyonluk işlere imza atıyor projelerin başında yer alıyor ama karşılığı 8 bin TL. Ayıptır yazıktır. Bir hata yapsan milyonlarca liralık zimmet çıkıyor bu maaslarla ömür boyu ödenmez o paralar. Maalesef bizi görmeye niyeti yok hükümetin
engineer 3147, 2 ay önce - Alıntıya git
Siz neden sürekli bu forumdasınız merak ettim
12 Aralık 2021 00:25

engineer 3147
Şef
Siz neden sürekli bu forumdasınız merak ettim
Someone0606, 1 ay önce - Alıntıya git
Ben sadece bu forumda değil tüm forumları takip ediyorum. Meslek meslek kurum kurum her türlü kamu personelin konu başlıklarına bakış açılarını takip ediyorum. Hangi meslek grubu nelerden memnun nelerden şikayetçi. Hangi kurumda neler oluyor bunların izlenimini yapıyorum. Kısacası kamunun genelinin durumu nedir kamu personelinin durumu nedir. Mesleklerin birbirine bakış açısı nedir bunlara bakıyorum
12 Aralık 2021 12:05

Mythman
Aday Memur

Dün memurlar.nette bir değerlendirme vardı. Emin değilim ama orada uzman dr. maaşı tıp profesöründen fazla olacak diye yazıyordu.

akademisyen 64, 2 ay önce - Alıntıya git
Şu da var ki. Var olan maaşımızın iyi bir kısmını da mekale, bildiri vb. şeylere yatırıyoruz. Yani şimdi biri çıkar der ki kendin için yapıyorsun. O da saçma bir düşünce olur. Bir akademisyenden beklenen öğretim faaliyetinin yanında yayın yapmasıdır. Ayrıca artık bir çok yeniden atama kriterlerinde vs. böyle şartlar bulunmaktadır. Normal bir memur ya da öğretmen gibi aylık giderlerini net hesaplayabilem var mı? Olmaz çünkü aniden biryerdelerden bir ödeme çıkıyor.
12 Aralık 2021 12:07

Mythman
Aday Memur
Şu da var ki. Var olan maaşımızın iyi bir kısmını da mekale, bildiri vb. şeylere yatırıyoruz. Yani şimdi biri çıkar der ki kendin için yapıyorsun. O da saçma bir düşünce olur. Bir akademisyenden beklenen öğretim faaliyetinin yanında yayın yapmasıdır. Ayrıca artık bir çok yeniden atama kriterlerinde vs. böyle şartlar bulunmaktadır. Normal bir memur ya da öğretmen gibi aylık giderlerini net hesaplayabilem var mı? Olmaz çünkü aniden biryerdelerden bir ödeme çıkıyor.
Mythman, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam yanlışlıkla size yanıt olarak yazmışım. Kusura bakmayın.
Toplam 29 mesaj