Editörler : supporters.
03 Aralık 2021 15:18

35.madde Yolluk Sorunsalı

Merhabalar, 33/alı bir araştırma görevlisi olarak 35.madde ile doktora eğitimimi gerçekleştirmek üzere Ankarada bir devlet üniversitesinde çalışmaya başladım. Ayrıldığım üniversite yolluk vermedi ve yollugu gideceğim üniversiteden almamı söyledi. Şu an çalışmaya başladığım üniversitede tam tersini beni gönderen üniversitenin vermesi gerektiğini söylüyor. Bu konuda bilgisi olan yazabilir mi? yönlendirebilir mi? Dilekçe yazıp talep etmek istiyorum yolluğu.

muhcamci
Daire Başkanı
04 Aralık 2021 10:24

35. madde görevlendirilmelerinde yolluk ödemesinin adına eğitim aldığın üniversiteden alman gerektiği ile YÖK'ün ilgili yazısı var. Bu yazıyı dilekçe ekine koyup, asıl üniversitene dilekçe yazmalısın.

http://cdn.hitit.edu.tr/personel/files/69121_3012201413734233.pdf

07 Aralık 2021 09:28

Her iki üniversite de birbirine yönlendiriyor. Yok mu son zamanlarda 35. Madde görevlendirme yolluğu alan, konuya ışık tutacak bir akademisyen?

doxygen
Aday Memur
07 Aralık 2021 12:59

evet hocam aynı problemi yaşıyorum bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

aaabbbxx
Şef
07 Aralık 2021 13:00

Sizi gönderen üniversite verir yolluğu

doxygen
Aday Memur
07 Aralık 2021 13:03

hocanın paylaştığı yök kararı güncel midir bilgisi olan var mı?

muhcamci
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 22:40

Yukarıdaki mesajda gerekeni yazdım. Ben de şahsen bu şekilde aldım. Konuya nasıl bir ışık tutabiliriz anlamadım.

ramazanerdogann, 2 yıl önce

Her iki üniversite de birbirine yönlendiriyor. Yok mu son zamanlarda 35. Madde görevlendirme yolluğu alan, konuya ışık tutacak bir akademisyen?

doxygen
Aday Memur
08 Aralık 2021 08:59

hocam ne zaman almıştınız siz?

muhcamci, 2 yıl önce

Yukarıdaki mesajda gerekeni yazdım. Ben de şahsen bu şekilde aldım. Konuya nasıl bir ışık tutabiliriz anlamadım.

08 Aralık 2021 10:18

Kadronun bulunduğu üniversite de diğer üniversiteye topu atıyorsa..

muhcamci, 2 yıl önce

08 Aralık 2021 10:27

Hocam siz 50-d'li misiniz 33-a'lı mı? Yazıda "Eğitim sonunda dönecekleri üniversite" diyor. Malum 50-d'liler 33-a'lılar gibi değil, doktora sonrası ilişiği kesiliyor ve yazı 2013 yılına ait..

muhcamci, 2 yıl önce

doxygen
Aday Memur
08 Aralık 2021 10:53

33a hocam

ramazanerdogann, 2 yıl önce

Hocam siz 50-d'li misiniz 33-a'lı mı? Yazıda "Eğitim sonunda dönecekleri üniversite" diyor. Malum 50-d'liler 33-a'lılar gibi değil, doktora sonrası ilişiği kesiliyor ve yazı 2013 yılına ait..

muhcamci
Daire Başkanı
08 Aralık 2021 11:10

Ben dilekçeyi bu eklerle verince hem bana (33a) hem de 50d li arkadaşlara yolluk ödemeleri yapıldı. Siz dilekçeyi bu eklerle önce bir verin, zaten karşı taraf size bir şey diyemez ama ödemeyi i ödenek yokluğundan geciktirebilir orası önemli değil. Siz dilekçeyi verin eninde sonunda ödemeyi alırsınız. Dilekçeyi Kargo, PTT veya arkadaşınızla da iletebilirsiniz bizzat gitmenize gerek yok. Telefonla muhatap olmayın, yolluğu nereden alacağım veya ne zaman alacağım sorularını sormayın çünkü bunları sorduğunuzda sizi yanlış yönlendirebilirler ve dilekçe vermenizi geciktirebilir veya önleyebilirler. Dilekçenizi bu eklerle verin, gerisine karışmayın. Gerekirse onlar dilekçenize geri dönüş yaparlar.

08 Aralık 2021 13:08

Eyvallah Hocam

muhcamci, 2 yıl önce

Ben dilekçeyi bu eklerle verince hem bana (33a) hem de 50d li arkadaşlara yolluk ödemeleri yapıldı. Siz dilekçeyi bu eklerle önce bir verin, zaten karşı taraf size bir şey diyemez ama ödemeyi i ödenek yokluğundan geciktirebilir orası önemli değil. Siz dilekçeyi verin eninde sonunda ödemeyi alırsınız. Dilekçeyi Kargo, PTT veya arkadaşınızla da iletebilirsiniz bizzat gitmenize gerek yok. Telefonla muhatap olmayın, yolluğu nereden alacağım veya ne zaman alacağım sorularını sormayın çünkü bunları sorduğunuzda sizi yanlış yönlendirebilirler ve dilekçe vermenizi geciktirebilir veya önleyebilirler. Dilekçenizi bu eklerle verin, gerisine karışmayın. Gerekirse onlar dilekçenize geri dönüş yaparlar.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi