Editörler : gubaz
03 Aralık 2021 16:18   

Yeni başlayan Öğretmen maaşı en az 1000$ paranın muadili TL olmalıdır

yapılan zamlar

hayat masrafları

kira - doğalgaz -elektrik -su ücretleri.

bunlar artık 5 bin 7 bin tl lik maaşlarla karşılanmıyor.

realist olalım.

03 Aralık 2021 17:23

drogba-70
Genel Müdür

begenmeyen istifa edebilir. yerinizde olmak isteyen tonla adam var.

03 Aralık 2021 17:27

zxc09
Aday Memur

drogba-70, 2 ay önce - Alıntıya git
bi de haftada 15 ders saati çalışan memur böyle diyor. :) öğretmenlere gelene kadar çok var.
03 Aralık 2021 17:52

Kagiş
Genel Müdür

Beğenmiyorumm istifa da etmiyorum! Yücelt beni yücelteyim seni, yüceltiyorum seni ama hiç sallamıyorsun beni! Emeğimizin karşılığını piyasa değerine göre istemek yanlış olmasa gerek!? Bana değer verdiğini, beni önemsediğini nereden anlarım:Verdiğin maaştan. Tutunabilecek tek dalım aldığım bu ücret yani maaştır. Yok kutsalmış, fedakarlık gerektirirmiş, şöyleymiş böyleymiş gibi martavallara karnımız yeterince tok!? Hepsini yerine getirdik ama ben sonuçta cebime giren paraya bakarım!?

Haa dışarıda atama bekleyenlerin de Allah yardımcısı olsun! Atandıktan sonra onlar da anlarlar hanyayı konyayı. Tabi önce atanmak önemli!

03 Aralık 2021 18:12

sumeykni
Aday Memur

Rüyanızda mı 😂😂

03 Aralık 2021 18:30

rodiva
Daire Başkanı

hocam siz aslında kpss kapısında bekleyenleri söylüyorsunuz.

tamam ok bu da bir gerçek.

belki her şeye rağmen yurtdışı seçenekleri denenebilir bilmiyorum araştırıyorum.

istifa ettikten sonra , ne olursa olsun dönemiyorsun ama bildiğim kadarıyla.

yani birleşik arap emirliklerini düşündüm

orda yemek , ve konaklama çok pahalı ama zaten herşeyi düşünsen bile 1500 $ kalabiliyor elinde minimum.

2 yıl tecrübe istiyorlar sadece başka yerde. dur bakalım ama burda kontrat imzalarken sorun çıkmayacaksa bence denenebilir. ben öyle yapmayı en azından bir girişim yapmayı düşünüyorum.

sadece istifa edersem geri dönemiyorum onu biliyorum yada bu çok zor oluyor.

peki bişey sorabilir miyim hocam bu istifa konusunda:

ben turistik bir yöredeyim o sebepten çoğu şey dolar üzerinden zaten ev kiraları bu yüzden çok yüksek bulunduğum yerde.

bu sebepten de buralara kadrolu öğretmen gönderemiyor meb kolay kolay , gelen de kısa süre sonra gitmeyi tercih ediyor görebildiğim kadarı ile.

o zaman şöyle dersem hatalı mıyım:

istifa edersem , ve bir süre sonra geri dönmek istersem sadece bu okula dönebiliyorum.

bu okulda eğer açık varsa branşımda geri dönebiliyor muyum o zaman ?

nasıl oluyor istifa sonrası sürec tam olarak?

03 Aralık 2021 18:47

memurolm
Genel Müdür

Desen ki gıda giyim barınma sosyal şu bu ihtiyaçların karşılanması için yeterli bir para olmalı derseniz veya direk şu kadar tl deseniz hadi o da olmadı şu kadar altın gümüş deseniz ANLARİM

Fakat yabancı bir ülkenin para birimiyle memleketimizin öğretmeninin aylığının ödenmesini istemenizi reddediyorum yanlış buluyorum asla tasvip etmiyorum.

03 Aralık 2021 18:49

rodiva
Daire Başkanı

Desen ki gıda giyim barınma sosyal şu bu ihtiyaçların karşılanması için yeterli bir para olmalı derseniz veya direk şu kadar tl deseniz hadi o da olmadı şu kadar altın gümüş deseniz ANLARİM

Fakat yabancı bir ülkenin para birimiyle memleketimizin öğretmeninin aylığının ödenmesini istemenizi reddediyorum yanlış buluyorum asla tasvip etmiyorum.

memurolm, 2 ay önce - Alıntıya git

aman çok istedin 50 gram altın istiyorum aylık :)

03 Aralık 2021 19:37

matgeo09
Aday Memur

her mesajın altında sürekli öğretmenleri aşağılayan sen ne çeşit bir yaratıksın editörler bunu

nasıl görmez saygısız bu !!!!

03 Aralık 2021 19:41

matgeo09
Aday Memur

memurolm, 2 ay önce - Alıntıya git

siz önce neredeyse tüm ürünlerin dolar bazlı olduğunu kabul edin ondan sonra maaşlarımızın 1000 dolara

sabitlenip sabitlenmemesinin etik olup olmadığını tartışalım

Toplam 9 mesaj