Editörler : gubaz
03 Aralık 2021 22:09   

Ali Yalçın uzman öğretmen açıklaması

Eğitim-Bir sen başkanı Ali Yalçın uzman öğretmenlik açıklmasında diyor ki:?Bu noktada da 10 yılını hizmetle doldurmuş arkadaşlarımız, sınava girmek suretiyle uzman olabilecekler. Sınavı kazandıktan sonra bazı yeterliliklere de sahipse, yani birtakım etkinlikler çerçevesinde değerlendirildiğinde herhangi bir kontenjan kısıtlaması da olmadan bu hakkı elde edebilecek." ifadelerini kullandı. Bu ifadede ne anlatmak istiyor acaba yoksa sınavdan sonra bir de mülakat mı olacak

03 Aralık 2021 22:12

gustavlebonite
Şef
Açıklamanın açıklamasını mi yapalım :D
03 Aralık 2021 22:54

berfin-meb
Müsteşar

Sınavı kazandıktan sonra bazı yeterliliklere de sahipse ne demek ?

Sınavı kazanmak başlı başına bir yeterlilik değil mi ?

04 Aralık 2021 00:03

hugo.almeida
Editor

Bence mülakat olmalı. Mülakatı geçemeyen uzman öğretmen olmamalı. Mülakatı da yetkili sendika temsilcilerinden oluşan bir kurul yapmalı.

04 Aralık 2021 00:47

halis4242
Şef

King in the north34

03 Aralık 2021 22:09

Ali Yalçın uzman öğretmen açıklaması

Eğitim-Bir sen başkanı Ali Yalçın uzman öğretmenlik açıklmasında diyor ki:?Bu noktada da 10 yılını hizmetle doldurmuş arkadaşlarımız, sınava girmek suretiyle uzman olabilecekler. Sınavı kazandıktan sonra bazı yeterliliklere de sahipse, yani birtakım etkinlikler çerçevesinde değerlendirildiğinde herhangi bir kontenjan kısıtlaması da olmadan bu hakkı elde edebilecek." ifadelerini kullandı. Bu ifadede ne anlatmak istiyor acaba yoksa sınavdan sonra bir de mülakat mı olacak.

Bu tür açıklamalar siyaset kokan açıklamalardır, bunların ifade edilmesi bunların gerçekleşeceği anlamına gelmez, maksat çoğu zaman gol atmak ve oyun oynamak değil sadece tribünlere oynamaktır zannımca..!

04 Aralık 2021 11:58

Ogretmenhanm
Aday Memur
Bazı yeterlilikler? Nedir acaba? Aklıma ilk gelen benimde malesef sendika oldu. Onun dışında ne olabilir acaba diye düşünüyorum. Ceza almamış olmak , projelerde yer almak vs gibi şeyler olabilir mi? Sırf bir kaç kişi ekleyelim diye böyle birşey yapmazlar inşallah.
04 Aralık 2021 19:25

HASAN-31
Genel Müdür

Tarihe not düşmek için yazıyorum. Öğretmenlik meslek kanunu bu mesleğin bitirilmesidir,seviyesinin düşürülüp maaşının asgari ücret seviyesinde eşitlenmesidir. Öğretmenler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun dışına çıkarılırsa yazık olur. Öğretmenleri 20 senedir mülakatlarda süründüren, kendilerinden olmayanı süründüren ama namazı kazaya bırakmaktan çok korkan Eğitim Bir Senciler ve Ak Partililer asla öğretmenlerin hayrına bir kanun yapmaz.

04 Aralık 2021 19:56

anther
Şef

bizimkiler uzamn olacak diyor kısacası. siz boşuna heveslenmeyin diyorç

04 Aralık 2021 20:18

HASAN-31
Genel Müdür

Öğretmenlerin 657 Devlet Memurları Kanununun dışına çıkarılması öğretmenliğin intiharıdır. Ak Parti ve Eğitim Bir Sen öğretmenlik mesleğinin itibarının tamamen bitmesi için anlaşmışlar, zaten gidiyorlar,giderken son büyük çelmeyi de öğretmenlere atacaklar. Türk Eğitim Sen, İsmail Koncuktan sonra Eğitim Bir Sen'in kopyası oldu. Hatta son toplu görüşmede Eğitim Bir Senin suç ortağı oldu. Maalesef diğer sendikalar da Eğitim İş,Eğitim Sen,Anadolu Eğitim Sen vs. de Öğretmenlik Meslek Kanununun çıkarılarak öğretmenlerin 657'nin dışına çıkarılmasının ne gibi zararları olduğunu ya anlamadılar ya da topluma anlatmıyorlar. Ak Partiden ve Eğitim Bir Senden öğretmenlere asla fayda gelmez. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikteki parayı gösterip öğretmenleri 657'nin korumasından çıkaracaklar. Bugün bin TL maddi getirisi olan uzman öğretmenlik tazminatına zam yapmayacaklar ve bu gelir yıllara göre güncellenmediğinden birkaç seneye kadar enflasyon karşısında pula dönecek. Bu öğretmenlik meslek kanununun gerçek yüzünü gördüğümüzde pişman olacağız ama bir daha 657'nin korumasına dönemeyeceğiz. Bakın şu aralar sitelerde öğretmenleri alan değişikliği için nasıl yalvartıyorlar,hergün sendika başkanlarına yalvara yalvara twit atıyorlar, EBS başkanı Ali Yalçın bu iş 10-20 twitle olmaz,daha fazla twit atın demiş. Bu adamlar basit bir alan değişikliğinde bile öğretmenleri kapısında kul etmeden, yalvartıp gururunu kırmadan iş yapmazken öğretmenlerin yararına olacak bir kanun çıkarırlar mı? Özellikle sol sendikalara sesleniyorum, öğretmenlere sahip çıkın. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun koruyucu şemsiyesinin dışına çıkarılmamıza engel olun.

03 Ocak 2022 17:21

e-trakyalı
Aday Memur

Ben 2006 yılında yapılan uzman öğretmenlik sınavına girdim. Uzman öğretmen olmak için 60 puan ve üzeri almak gerekiyordu.Sınavdan 73 puan aldım. Branşımda ki kontenjandan dolayı uzman öğretmen yapılmadım.İdare mahkemesi ile uzman Öğrt. hakkını sonradan kazandım.Daha sonra 60 üstü alan herkese MEB Dava açmasın diye Uzmanlığı otomatik verdi.

2016 da gelen yazıyla Danıştay en üst dairesi benim uzman Öğretmenlik hakkımı AYM kararina göre iptal etti.

Ödenen paraları geri de almadılar. Yani ben hakliydım.

Ama o tarihten yani 2016 daki bu iptalden sonra 60 üzeri herkese verilmiş olan bu hak 73 puanıma rağmen ben dava ile kazanıp iptal edildigim için dilekçe ve taleplerime rağmen bana verilmedi.Benim durumum da olup yeniden Uzmanlık hakkını alan var mı acaba?

03 Ocak 2022 17:24

blogger21
Memur

Sorgusuz sualsiz 10 yılını dolduranlar uzman öğretmen olmalı

03 Ocak 2022 18:09

drogba-70
Genel Müdür

vekillik kovalıyor adam her kaba sığacak aciklamalar yapar.

idareciler kendilerinden oluyor baskasi sürülüyor.

uzmanlik da bizim tekerimizden gecsin istiyorlar sanirim.

ulkede mulakat demek torpili olmayanin yok edildigi örümcek ağı demek

Toplam 11 mesaj