Editörler : ayşegül bgm
03 Aralık 2021 22:45

Anksiyete / kaygı bozukluğu yardım

Arkadaşlar öncelikle vaktinizi aldığım ve böyle bir durumu gündem yaptığım için herkesten özür diliyorum. Bir konuda size sorum olacak. Ben atama sürecinde ve öncesinde anksiyete/kaygı bozukluğu yaşıyordum fakat son iki gündür bu durum çok arttı. Destek aldığım halde çok kötü durumdayım. Yemek yiyemiyorum, çarpıntım, uyku problemlerim hat safhada. Benzer durumu yaşayan var mı ya da bununla baş etmek için etkili bir yöntem uygulayan? Şimdiden teşekkür ederim.

Memuriyetyolu06
Aday Memur
03 Aralık 2021 22:50

Mümkün olduğunca telefondan bu forumdan ve telegram gruplarından uzak durmaya çalış aynı durum bendede vardı göğsüm sıkışmaya başladı daha sonra bu uygulamalardan uzaklaştım ve düzeldi. BugünBidaha telegram yükledim ve gruplara baktım göğsüm sıkışmaya başladı tekrardan sildim

Jagroo
Şef
03 Aralık 2021 22:52

Yasadiklarinin aynisini yasadigim donemlerden gectigim cok oldu.Psikiyatriste gidip uyku hapı yazdirabilirsiniz bu uyku haplari hem antideprasan gorevi gorur hem de uykunuzu getirir hem de istahinizi acar.Yani burada yazdiginiz problemlerin hepsini gidermis olur.Sizin icin Atanana kadar hayat kurtarici olur

Hamzaa1
Memur
03 Aralık 2021 22:55

Yok mu duyumdur iddadır ?

Jagroo, 2 yıl önce
Yasadiklarinin aynisini yasadigim donemlerden gectigim cok oldu.Psikiyatriste gidip uyku hapı yazdirabilirsiniz bu uyku haplari hem antideprasan gorevi gorur hem de uykunuzu getirir hem de istahinizi acar.Yani burada yazdiginiz problemlerin hepsini gidermis olur.Sizin icin Atanana kadar hayat kurtarici olur

Jagroo
Şef
03 Aralık 2021 23:01

İyi akşamlar. Edindiğim bilgiye göre 10 Aralık cuma günü duyuru gelecek. Uzarsa da en fazla 13 ü yani pazartesi günü gelecek denildi. Ne olursa olsun gayriresmi bilgidir.Aynı kaynak evet. Dağılımlarda problemler ve itirazların olduğunu söylemiştim. Ben bu zamana kadar öğrendiğim her şeyi burda söyleme sözü verdim. İnanıp inanmamak ya da aksi bir durum çıkması beni bağlamaz.(Benim duyumum degildir, gecenler de duyumlarini paylastigim icerde kaynagi olan bizim yoneticilerden biridir bilginize )
Hamzaa1, 2 yıl önce

Yok mu duyumdur iddadır ?

cetoreis
Aday Memur
03 Aralık 2021 23:01

Çok iyi anlıyorum seni atanmadan önce ben de çok ağır bir şekilde yaşadım.Sana tavsiyem en büyük ilaç insanın kendi hayalleridir.Ben araba alacağım diye kendimi motive ederdim. Bütün olumsuzluklara karşı, gelecek kaygılarına karşı dara düştüğüm an araba alacağım bunların hepsi geçecek derdim. Bu günlerin geçeceğinin sözünü ver kendine çünkü geçecek ve hayallerine kavuşacaksın.

Gkyzmdskl
Aday Memur
03 Aralık 2021 23:20

Herkese fikirleri ve açıklamaları için çok teşekkür ederim. Ölmekten beter hissettiriyor, yaşayan bilir. Hatta bazen ölecek gibi oluyorum. İnşallah tez zamanda herkesi mutlu edecek gelişmeler yaşarız. Hayırlı geceler diliyorum.

03 Aralık 2021 23:41

YouTube de İzzet Güllü diye bir psikolog var. Anksiyete ve kaygı bozukluğu ile ilgili bir çok videosu var. Şiddetle tavsiye ederim videolarını

Gkyzmdskl
Aday Memur
04 Aralık 2021 00:01

Çok sağol muhakkak göz atacağım

ali520, 2 yıl önce
YouTube de İzzet Güllü diye bir psikolog var. Anksiyete ve kaygı bozukluğu ile ilgili bir çok videosu var. Şiddetle tavsiye ederim videolarını
04 Aralık 2021 00:02

Rica ederim
Gkyzmdskl, 2 yıl önce

Çok sağol muhakkak göz atacağım

arkeomania
Şube Müdürü
04 Aralık 2021 14:28

Geçmiş olsun bir psikiyatriste başvurmamı ve psikolojik destek almanı öneririm. Belediyelerin ücretsiz psikolojik destek hizmeti var. Bundan faydalanabilirsin. İlaç tedavisi ve terapi ile anksiyete bozukluğu aşılabilir.

borakyazici
Aday Memur
06 Ocak 2022 13:51

Görülen anksiyete bozukluğu belirtileri nedir?

Rahatsız edici ve serbest dolaşan bir endişeye ek olarak, kendinizi huzursuz ve sinirli hissedebilirsiniz. Kalbiniz daha hızlı atabilir, nefesiniz sığ ve hızlı olabilir ve elleriniz titreyebilir. Hızlı nefes alma bazen hiperventilasyona zemin hazırlar (ağır nefes almanın eşlik ettiği nefes

darlığı, baygınlık ve uyuşukluk). Daha fazla terleyebilir (efor sarfetmeden bile), ağız kuruluğu nedeniyle yutma güçlüğü çekebilir ve uykusuzluk çekebilirsiniz.

Mide rahatsızlığı (kramplar, mide bulantısı ve/veya ishal), baş ağrısı ve genel ağrı ve sızılar gibi fiziksel semptomlar o kadar belirgin olabilir ki, hastalar ve doktorları fiziksel semptomlara odaklanır ve altta yatan kaygıyı gözden kaçırır.

Anksiyete bozukluğu belirtileri olarak gözlenen fiziksel sağlık sorunları vardır. Bazı araştırmalar, kaygı yaşamanın diyabet, mide ülseri ve kalp sorunları dahil olmak üzere belirli uzun vadeli fiziksel sağlık sorunları geliştirme riskini artırabileceğini öne sürüyor. Ancak risklerin tam olarak ne olduğunu veya hangi insan gruplarının etkilenme olasılığının daha yüksek olduğunu kesin olarak söylemek için yeterli kanıt yok.

Fiziksel bir hastalığınız veya engeliniz olması da sizi stresli ve endişeli hissettirebilir, bu nedenle bazen endişe problemleriniz ve fiziksel sağlık problemleriniz bir kısır döngünün parçası gibi hissedilebilir.

Kontrol edilemeyen ve artan kaygı duygusunun zihniniz üzerindeki etkileri şunları içerir:

gergin, gergin veya rahatlayamama

korku duygusuna sahip olmak veya en kötüsünden korkmak,

dünya hızlanıyor veya yavaşlıyormuş gibi hissetmek

diğer insanların endişeli olduğunuzu ve size baktığını

görebildiğini hissetmek

Endişelenmeyi bırakamayacağınızı veya endişelenmeyi bırakırsanız kötü şeylerin olacağını hissetmek kaygının kendisi hakkında endişelenmek, örneğin panik atakların ne zaman olabileceği konusunda endişelenmek diğer insanlardan çok fazla güvence istemek veya insanların size kızgın veya üzgün olduğundan endişelenmek gerçeklikle bağlantınızı kaybettiğinizden endişe etmek.

düşük ruh hali ve depresyon

ruminasyon nedir: kötü deneyimler hakkında çok düşünmek veya bir durum üzerinde tekrar tekrar düşünmek

duyarsızlaşma nedir: zihninizden veya vücudunuzdan kopuk

hissettiğiniz veya bir filmde izlediğiniz bir karaktermişsiniz gibi hissettiğiniz bir tür ayrışma

derealizasyon nedir: çevrenizdeki dünyayla bağlantınızın koptuğunu veya dünyanın gerçek olmadığını hissettiğiniz başka bir ayrışma türü gelecekte olabilecek şeyler hakkında çok endişe duymak

Kaynak: https://bit.ly/3eI6q3C

06 Ocak 2022 14:00

Cocugumuz boyle.. ben iki aydir antidepresan kullaniyorum. İse yaradi mi? Bazen evet, genel olarak hayir.

Sagliksizsaglikci00
Aday Memur
06 Ocak 2022 22:54

Baş edemiyorum hocam..
07 Ocak 2022 11:50

Ben 1.tercuhinr atandim.istedigim sehre ve pozisyona hem de. Su an sevinemiyorum bile hatta sabah uyanip her gun ayni ise gidecegim ve birikim dahi yapamayacagim diye mutsuzum. Sukretmek yok değil ama onca yilin emegi bu muydu simdi.
07 Ocak 2022 12:23

Ulan jagro veli öyle bi şey demedi ardından element uydurmussun yine shjkhjjr
Jagroo, 2 yıl önce
İyi akşamlar. Edindiğim bilgiye göre 10 Aralık cuma günü duyuru gelecek. Uzarsa da en fazla 13 ü yani pazartesi günü gelecek denildi. Ne olursa olsun gayriresmi bilgidir.Aynı kaynak evet. Dağılımlarda problemler ve itirazların olduğunu söylemiştim. Ben bu zamana kadar öğrendiğim her şeyi burda söyleme sözü verdim. İnanıp inanmamak ya da aksi bir durum çıkması beni bağlamaz.(Benim duyumum degildir, gecenler de duyumlarini paylastigim icerde kaynagi olan bizim yoneticilerden biridir bilginize )
07 Ocak 2022 12:28

Pardon lan tarihlere bakmadım ironi yapmışsın aw
HidrofobikSuAygiri, 2 yıl önce
Ulan jagro veli öyle bi şey demedi ardından element uydurmussun yine shjkhjjr
07 Ocak 2022 12:30

Tam olarak neyden kaygı duyuyorsunuz kaygı,stres ve anksiyete departmanı hizmetinizde since 2021

Jagroo
Şef
07 Ocak 2022 13:22

Ne ironisi olm, sen ne anlatiyon abv.13'unde duyuru gelecek dedik ve geldi, ne dediysek o :D
HidrofobikSuAygiri, 2 yıl önce
Pardon lan tarihlere bakmadım ironi yapmışsın aw

Jagroo
Şef
07 Ocak 2022 13:26

Almanyaya git kankam,bizim koyluler gitti onlar bile trde zengin oldu.Biz 20 yil bosa okuduk ac memur olcaz diye yirtiniyorz 1.5 yildir onu bile olamiyorz abv
Evhamlienjektor, 2 yıl önce
Ben 1.tercuhinr atandim.istedigim sehre ve pozisyona hem de. Su an sevinemiyorum bile hatta sabah uyanip her gun ayni ise gidecegim ve birikim dahi yapamayacagim diye mutsuzum. Sukretmek yok değil ama onca yilin emegi bu muydu simdi.
07 Ocak 2022 21:39

Al benden de okadar..memur olduk bide dusunsene olmayanlari lan nsjsjsjjs
Jagroo, 2 yıl önce
Almanyaya git kankam,bizim koyluler gitti onlar bile trde zengin oldu.Biz 20 yil bosa okuduk ac memur olcaz diye yirtiniyorz 1.5 yildir onu bile olamiyorz abv
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi