Editörler : Kubil ay
04 Aralık 2021 20:20   

Psikiyatrik tanı sildirme

POMEM, Bekçi, PMYO, PAEM ben parkurdan döndüm lakin arkadaşım herşeyi yaptı heyette geçemedi 2016'da psikiyatriye gitmiş doktor OKB tanısı koymuş ayrıca hatalı tanı olduğunu düşündüğü için doktoru bulup hatasını telafi etmesini talep etmek için doktoru araştırdık ve çalıştığı yer olarak İzmir kâtip Çelebi eğitim ve araştırma Hastanesi olduğunu gördük bilet alarak uzun bir yolculuk sonucu İzmir'e vardık ve bahsettiğim hastenin başhekimi ne sordum fakat burada böyle bir doktor yok denildi gene aynı hastanenin psikiyatri bölümüne gittim ve doktora derdimi anlattım lakin doktor beni inceledi fakat bana tanı koyan doktorun burada olmadığını söyledi doktorun İNTİHAR ederek vefat ettiğini söyledi ve il sağlık müdürlüğüne dilekçede bulun dedi bu nasıl oluyor hatalı tanı var doktor ile yüzyüze görüşmeye gidebilseydim hatalı tanı olduğunu kabul ettirebilir ve dilekçe ile sildirebilirdim fakat doktor intihar ederek vefat etmiş şimdi il sağlık müdürlüğüne dilekçede bulundum sizce doktorun durumu göz önüne alınarak bu psikiyatrık tanı silinir mi sizce

06 Aralık 2021 09:24

Burak Çetiner
Aday Memur

Bende 2018'de Tıp Fakültesinde sigara bırakma polikliğine başvurdum, daha sonra e devletten bakarken o muayenenin psikiyatrik tanı kaydedildiğini gördüm, fakülteye gittim durumu anlattım bir dilekçe yazdım üst yazılı filan bana cevap geldi dekanlıktan psikiyatrik bir durum yoktur e nabıza yanlış yüklenmiştir diye yazdılar onu aldım birde hastanede muayene olduğum gün ki tarama ve diğer belgeleri aldım dosya yaptım

06 Aralık 2021 10:52

JanissaryWolves
Daire Başkanı

https://www.memurlar.net/haber/1003002/

memurlar.net in bu konuyla ilgili bir haberi var okumanızı tavsiye ederim

06 Aralık 2021 17:05

brky1998
Aday Memur

Son iki yıl baz alınmıyor mu? İki yıl öncesine dair psikiyatrik muayene tanıları sorun oluşturuyor mu arkadaşlar net bilgisi olan yazabilir mi?

06 Aralık 2021 20:15

Ezgi Samyeli
Aday Memur

https://www.memurlar.net/haber/1003002/

memurlar.net in bu konuyla ilgili bir haberi var okumanızı tavsiye ederim

JanissaryWolves, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu attığın URL'yi açarak okudum lakin şöyle bir sorun var bu tanıyı koyqn doktor intihar ederek vefat etmiş hekime nasıl ulaşaçaklar hekimin intihar ederek vefat etmesi göz önüne alarak bu tanı geçerisiz mi yani kendi canına kıymaya eğilimli bir hekimin intihar eden birinin tanısı geçersiz mi sayılıyor? Hekime nasıl ulaşacaklar intihar etmiş onu söyler misin intihar ettiği için silinmesi için yeterli mi yani? Cevabınızı Bekliyorum
06 Aralık 2021 20:47

Wonderrwomannn
Aday Memur

E devlette gözüküyor mu

06 Aralık 2021 21:22

JanissaryWolves
Daire Başkanı
Bu attığın URL'yi açarak okudum lakin şöyle bir sorun var bu tanıyı koyqn doktor intihar ederek vefat etmiş hekime nasıl ulaşaçaklar hekimin intihar ederek vefat etmesi göz önüne alarak bu tanı geçerisiz mi yani kendi canına kıymaya eğilimli bir hekimin intihar eden birinin tanısı geçersiz mi sayılıyor? Hekime nasıl ulaşacaklar intihar etmiş onu söyler misin intihar ettiği için silinmesi için yeterli mi yani? Cevabınızı Bekliyorum
Ezgi Samyeli, 2 ay önce - Alıntıya git

Okuduğunuza emin misiniz haberin içeriğinde açıkca ne yapılacağı yazıyor

İlk olarak hatalı tanıyı koyduğu iddia edilen sağlık hizmeti sunucusunun bağlı bulunduğu İl Sağlık Müdürlüğü'ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Başvuruyu kabul eden İl Sağlık Müdürlüğü, bünyesinde kuracağı bir Komisyon veya görevlendireceği Hekim vasıtası ile hatalı kaydedildiği iddia edilen tanı girişi ile ilgili araştırma yapacaktır.

raştırma neticesinde hastanın muayenesini gerçekleştirecek olan Hekim, ilgili tanının ilgili kişide bulunup bulunmadığına dair nihai kararı verecektir.

06 Aralık 2021 23:11

Arlequin
Memur

Can sıkıntısından şöyle bi dolanayım dedim karı harbi değişik çıktı çakma yan hesaplarından yorum yapıyor üstüne diğer yan hesabı ile kendine giydiriyor. Bu yazışmaları görseler zaten almazlar ki kurban olduğum

07 Aralık 2021 09:33

Ezgi Samyeli
Aday Memur

Can sıkıntısından şöyle bi dolanayım dedim karı harbi değişik çıktı çakma yan hesaplarından yorum yapıyor üstüne diğer yan hesabı ile kendine giydiriyor. Bu yazışmaları görseler zaten almazlar ki kurban olduğum

Arlequin, 2 ay önce - Alıntıya git
Sizin dedeğiniz şeyi bende gordum ama o kişiden bahsetmiyorum bu gercekten yaşanmiş bir olay ayrica o kişi bencede ciddi sorunlu size katılıyorum lakin durum farklı
07 Aralık 2021 17:44

ümmühankutay
Aday Memur

Tanı varsa sadece dava ile çözülüyor sanırsam. Eski kayıtlara bakıyorlar sadece.

07 Aralık 2021 18:09

Ezgi Samyeli
Aday Memur

Tanı varsa sadece dava ile çözülüyor sanırsam. Eski kayıtlara bakıyorlar sadece.

ümmühankutay, 1 ay önce - Alıntıya git
Peki ne olucak ne yapmalıyım
10 Aralık 2021 12:47

xvatandaşşx
Memur
Son iki yil tanilarina bakilmiyor muydu arkadaşlar??
Toplam 11 mesaj