Editörler : Kubil ay
06 Aralık 2021 03:10

burcuyldrm34
Aday Memur

devrem hadi ben kurban ettiler varsayalım yarın bir gün birisi sana çıkardı istihbarat kimliği gösterdi, halinden şüphelendin sorgulamayacak mısın, elemanı direkt gönderecek misin. Ya da şöyle sorayım hepinize siz olsanız birisi size direkt mit kimliği gösterse ne yaparsınız ? doğruluğunu bilmediğiniz bir kimliğe tavrınız ne olurdu ?


olmazbuisler, 9 ay önce - Alıntıya git
hala akıllanmamışsın sen bu kafayla fazla kalmazsın zaten meslekte
06 Aralık 2021 03:12

burcuyldrm34
Aday Memur

devrem haklısın ama polis arkadaşlar her mitçinin kimliğini sorgulasalar, adamlar sokağa çıkamazlar hepsi deşifre olur, aylarca uğraştıkları opersyonların hepsi yanar,

bir de olaya şöyle bak ssen adama gbt yapmışın belki de aylarca uğraşılan opersyonu mahvettin,

30 yıllık istihbaratçı devremi çarşıda görüyorum selam bile vermiyorum, adam belki görevdedir,

meslektaşlarım size hep tavsiyem kendinizi yormadan çalışın.


salomon42, 9 ay önce - Alıntıya git
iki kelime yapıp atlatamıtormu eğitim almıyorlarmı? ne yani sakat mahallelerde örgütçüler durdursa kimlikmi gösterip geçecekler:)
06 Aralık 2021 03:23

burcuyldrm34
Aday Memur
Ahahah sadece gülüyorum sana bunlar emniyet teşkilatının yazılı olmayan kuralları emniyet teşkilatında her zaman bir ayağının kapı eşiğinde olma kuralları asla ama asla ogrenemiyeceksiniz şu emniyetin işleyişini emniyette işler malesef ben görevimi yaptım la gitmiyor birini durdurdun ve dedi ki sana milletvekiliyim tanımıyorsun hiçbirsey vermiyor kimliğini ibraz etmiyor azar çekip duruyor sonra bir telefon açığa alinmissin işini yaptın değil mi kimliğini ibraz etmedi değil mi nerden bileceksin değil mi ama açığa çoktan alinmissin bu en uç örnek en güzeli ise trafikte hakime hanıma ceza kesen trafik polisini hatirlarmisin eşi savcı açıyor soruşturmayı mahkemeye sevk ediyor herkes arkadaş adam açıkta :))söylesene sen ne sanıyorsun bizim teşkilatı herseybdort dörtlük o senin yönetmeliklere göre mi uygulanıyor madem öyle hangi yönetmelikte polis den çaycı oluyor hangi yönetmelikte kasa da polis kalır yazıyor geçmiş burda konuşuyor mit mi sorgulayamazsin anladın mı sorgulayamazsin sana kalmaz sahte mi gervek mi olduğunu düşünmek mit kimliğini gördün mü sen mesela hiç benngordum başımdan da çok güzel olay geçti ve ben sorgulamadim ve bana mit kimliğini göstermediler ve o kişinin cüzdanında polis asker ne ararsan kimlik vardı ve o kimlik kimseydi biliyornmusun 22 yaşında genç bir çocukta görsen mit ne alaka dersin polis asker kimlikleri kaynıyor hepsi de orjinal gelmiş bana neye göre konusuyorsun diyorsun neye göre konuşuyorum tecrübe tecrübe saygı duy mit kimliğini gösterdiği halde birini sorgulayamazsin sorguladinbmi kimliğini deşifre etmeye çalıştı diye rapor tutsa verse vatan haini olmak iki saat sürmez
babapolis, 9 ay önce - Alıntıya git
hakime savcıya ceza yazılmayacağını en salak memur bile bilir kusura bakmada yata yata sicil yapan işbilmezlere acımam bizim resmi ekibe ceza yazan kahraman abilerede selam:)
06 Aralık 2021 04:42

harekatt0101
Şef
Sensin gerizekalı önce doğru düzgün yazmayı öğren. Ben devreme katılıyorum hicbirsey olmaz. Aciga alinman bile hata, kimlikten suphelendiysen sorgulatman normal, doğru olanı yapmışsın yani. Canını sıkma devrem. Kafanı dinle.
16kasim2016, 9 ay önce - Alıntıya git
Boş konuşma kimligi görüp sorgulamayı yapmak tam bir ahmaklık kanun nizam bilmeyen adam yapar yani bu arkadaşta kimlik görüp halen uzatmış ülkede her gün sahte mitci ilemi karşılaşılıyor kimligini ibraz edip halen sen uzatır onu sorgularsan agzına ederler ve kanundada bu yazmaktadır dava açarsa %99 ihraç oacaktır. Burda akılı bir arkadaş bir şey yazmış onun dedigini yapıp eger istibarat müdürüne ulaşabilir onu kayıda alıp söylerseler bir şeyler o zaman bir ihtimal.
06 Aralık 2021 05:59

gebeskeli
Memur

Adam sana demiş sorgulama işte diye. Adamin kimligini acik ettin, gecmis olsun. Hakkinda hayırlısı

06 Aralık 2021 08:34

Muerte12
Aday Memur
mit kanununu tam okusaydın kendini ifşa etmemesi gerekğinide bilirdin ayrıca bi ekipçiyi kelime oyunuyla atlatamamışlar nasıl bişiyse:)
burcuyldrm34, 9 ay önce - Alıntıya git
Kardeşim ekipçi diyerek ne demek istiyorsun ekipçileri atlatmak kolay mı demek istiyorsun..? İkincisi kimliği ifşa etmek başka bişey Devletin Kolluk Kuvvetlerinde görev yapan arkadaşımıza kimlik gösterip gerekli kolaylığın sağlanması istemek başka bişey.. mit kanunu madde 5 der ki mit mensupları görevlerini yaparken tüm kamu kurum ve kuruluşlar gerekli kolaylığı sağlamakla yükümlüdürler. Bu kolaylığı sağlayacak kişilerin elbette kimlik görmesi gerekmektedir. Yani arkadaş kimlik göstererek kendini ifşa etmemiş aksine görevde olduğu için gerekli kolaylığın sağlanmasını istemiş. Kanunları iyi okuyun yorumlayın içtihadlere bakın örnekleri iyi inceleyin öyle okumadan bilmeden yorumlar yapıp insanlara akıl vermek iyilik değil kötülük yapmaktır. Şimdi gelelim sahte kimlik olayına sahte kimlik olduğuna dair emareler nedir diye sorarlar bunu açıklamak zorundasınız kimliğin yıpranmış olması, kimliğin üstündeki puntoların harf grupların silik veya okunamaz durumda olması kurum kimliğinin asıl kimlik ile karşılaştırılamaz durumda olması veya birbirini tutmaması bunları kendinize sorun bunlardan dolayı evet sahte olabilir diyebiliyosanız gereken neyse yaparsınız ama aksi halde sadece hislerle sahte olduğunu düşündüğünüz mit kimliğni sorgulayamazsınız bu kadar açık ve net.
06 Aralık 2021 08:47

sirensesi
Şef

merakımdan soruyorum , mit çinin kimliği sorulamaz hükmü hangi kanun yada yönetmelikte yazıyor.. öğrenmek açısından soruyorum.. MİT kanunu 27. maddeyi okudum orada kimlik sorgulaması ile alakalı bir şey yok, görevi engelleme var. eğer kimliği sorgulayan kişi onun mitçi olduğunu biliyorsa bunu kasıtlı olarak yaptıysa evet suçludur. eğer bilmiyorum diyorsa burada polis arkadaşın beyanı esastır, aksini ispat etmek ise onu açığa alanların görevidir..

06 Aralık 2021 09:01

sirensesi
Şef

merakımdan soruyorum , mit çinin kimliği sorulamaz hükmü hangi kanun yada yönetmelikte yazıyor.. öğrenmek açısından soruyorum.. MİT kanunu 27. maddeyi okudum orada kimlik sorgulaması ile alakalı bir şey yok, görevi engelleme var. eğer kimliği sorgulayan kişi onun mitçi olduğunu biliyorsa bunu kasıtlı olarak yaptıysa evet suçludur. eğer bilmiyorum diyorsa burada polis arkadaşın beyanı esastır, aksini ispat etmek ise onu açığa alanların görevidir..


sirensesi, 9 ay önce - Alıntıya git

Düzeltiyorum, MİT in sitesindeki eski kanun sanırım, ama internette başka siteden buldum, Mit in kendisini ve ailesini ifşa eden.. yazıyor..

06 Aralık 2021 09:07

Tyler.Dur.Ulen
Aday Memur
Umarım kimsenin başına gelmez. Ya adamı görmezden geleceksin ya da ekip vs ne varsa başına yığacaksın. Bu kanunlarla iş yapmazsan 1 kez iş yaparsan 10 kez başın yanıyor ne yazık ki. Baksanıza sürgün yeri olan noktalara geçebilmek içim kimler kimleri araya sokuyor.
06 Aralık 2021 09:37

KuvvetMir
Aday Memur

Olaya bak. İstediklerini yapabileceklerini mi sanıyorlar? İlgili mit personelinin ne zoruna gitmiş de polisi şikayet etmişler?! Ayıptır. Bunu egodan yaptı ise o mitçi kurumu tarafından sorgulanmalıdır! Yok yapmadı ise sokak ortasında polisin fark edeceği şekilde silahı belinden göstermek sureti ile neden sokakta gezmektedir? Araştırılmalıdır! Peşi bırakılmamalıdır. Polis memuru olayı burda yazdığı gibi ise görevine iade edilmelidir.!

06 Aralık 2021 09:38

okay90
Aday Memur
İfadeni şu şekilde yap;görevim gereği devriye atıyorduk,şahısın davranışlarından dış görünüşten şüphelendim belinde silah görünce aklımda makul şüphe oluştu, günümüzde sahte MİT kimliği temin etmek zor DEĞİL, sahte olduğunu düşündüm, sahte MİT polis hakim kimliği ile ilgili medyada çok sayıda haber görmüştüm, amacım kimliğini deşifre etmek değildi, aşırı şüphe oluştu görevim gereği , sözlü olarak mt elemanı olduğunu söyleyip kimlik göstermesine rağmen şüpheyi gidermek için sorgulama yaptım, kimliği sahte çıksaydı şahsı gözaltına alıp işlem yapacaktık, görevim gereği sorguladım şahsın kimliğini deşifre etmedim zaten sorguladığım birim de EGM diye devlet kurumudur, ilk defa böyle bir durumla karşılaştım, şahsın kimliği sahte, silahı ruhsatsız çıkıp suç işleseydi vicdanen rahatsız olurdum, suç işleme kastım yoktur, şahsı tanımam ayrıca görev belgesi de ibraz etmedi, madem böyle bir duruma takıldıysa kurumuna o an bildirim yapıp, onun kurumu benim kurumu arayıp sorgulama yapmamam gerektiğini bildirebilirdi. Özellikle görevim gereği makul şüphe oluştu ve suç işleme kastım yoktu şeklinde ifade verirsen aklanırsın. Ben olsam bu şekilde ifade verirdim kanaatindeyim
06 Aralık 2021 10:12

Polis6031
Şef
Devir gelene ağam gidene paşam devri.sahte kimlik varsa mit tespit eder zaten eminim sorgulayan arkadaş da pişman olmuştur.
06 Aralık 2021 12:45

burcuyldrm34
Aday Memur
Kardeşim ekipçi diyerek ne demek istiyorsun ekipçileri atlatmak kolay mı demek istiyorsun..? İkincisi kimliği ifşa etmek başka bişey Devletin Kolluk Kuvvetlerinde görev yapan arkadaşımıza kimlik gösterip gerekli kolaylığın sağlanması istemek başka bişey.. mit kanunu madde 5 der ki mit mensupları görevlerini yaparken tüm kamu kurum ve kuruluşlar gerekli kolaylığı sağlamakla yükümlüdürler. Bu kolaylığı sağlayacak kişilerin elbette kimlik görmesi gerekmektedir. Yani arkadaş kimlik göstererek kendini ifşa etmemiş aksine görevde olduğu için gerekli kolaylığın sağlanmasını istemiş. Kanunları iyi okuyun yorumlayın içtihadlere bakın örnekleri iyi inceleyin öyle okumadan bilmeden yorumlar yapıp insanlara akıl vermek iyilik değil kötülük yapmaktır. Şimdi gelelim sahte kimlik olayına sahte kimlik olduğuna dair emareler nedir diye sorarlar bunu açıklamak zorundasınız kimliğin yıpranmış olması, kimliğin üstündeki puntoların harf grupların silik veya okunamaz durumda olması kurum kimliğinin asıl kimlik ile karşılaştırılamaz durumda olması veya birbirini tutmaması bunları kendinize sorun bunlardan dolayı evet sahte olabilir diyebiliyosanız gereken neyse yaparsınız ama aksi halde sadece hislerle sahte olduğunu düşündüğünüz mit kimliğni sorgulayamazsınız bu kadar açık ve net.
Muerte12, 9 ay önce - Alıntıya git
allahın ekipçisi sen opr. bilgilerini sorgulayabiliyormusun hatta böyle bi sistemden haberin varmı onu geçtim gece 2 de açıktaki ihraçtaki polisi sorgulayabilir sistemin varmı boş boş konuşma
06 Aralık 2021 12:47

burcuyldrm34
Aday Memur

Düzeltiyorum, MİT in sitesindeki eski kanun sanırım, ama internette başka siteden buldum, Mit in kendisini ve ailesini ifşa eden.. yazıyor..


sirensesi, 9 ay önce - Alıntıya git
bizim önümüze gelene mukavemetten işlem yapmamız gibi düşün. yapacak bişey bulamayınca onlarda ordan girmiş
06 Aralık 2021 13:10

babapolis
Genel Müdür
İfadeni şu şekilde yap;görevim gereği devriye atıyorduk,şahısın davranışlarından dış görünüşten şüphelendim belinde silah görünce aklımda makul şüphe oluştu, günümüzde sahte MİT kimliği temin etmek zor DEĞİL, sahte olduğunu düşündüm, sahte MİT polis hakim kimliği ile ilgili medyada çok sayıda haber görmüştüm, amacım kimliğini deşifre etmek değildi, aşırı şüphe oluştu görevim gereği , sözlü olarak mt elemanı olduğunu söyleyip kimlik göstermesine rağmen şüpheyi gidermek için sorgulama yaptım, kimliği sahte çıksaydı şahsı gözaltına alıp işlem yapacaktık, görevim gereği sorguladım şahsın kimliğini deşifre etmedim zaten sorguladığım birim de EGM diye devlet kurumudur, ilk defa böyle bir durumla karşılaştım, şahsın kimliği sahte, silahı ruhsatsız çıkıp suç işleseydi vicdanen rahatsız olurdum, suç işleme kastım yoktur, şahsı tanımam ayrıca görev belgesi de ibraz etmedi, madem böyle bir duruma takıldıysa kurumuna o an bildirim yapıp, onun kurumu benim kurumu arayıp sorgulama yapmamam gerektiğini bildirebilirdi. Özellikle görevim gereği makul şüphe oluştu ve suç işleme kastım yoktu şeklinde ifade verirsen aklanırsın. Ben olsam bu şekilde ifade verirdim kanaatindeyim
okay90, 9 ay önce - Alıntıya git
Bu kurtarmaz malesef çünku adam deşifre olduğunu değil görevinden alıkoydugunu söyleyerek şikayetçi olmuş zaten gbt de meslege bakılmaz yani diyebilecegi tek şey şudur masum bir şekilde ifade verecek doğruyu söyleyecek onu tek kurtaracak ifade şu olur şahıs mit kimliğini gosterdi ancak daha önce hizmet içi eğitimlerimiz gerek okul eğitimlerimizde mit kimligi görmedik gosterilmedi evet kimliklerin sahte olduğunu nasıl olduğunu öğrettiler ancak mit kimligi kurum kimlikleri hakkında bilgi verilmedi böyle bir eğitimimiz olmadı bir mit mensubunun bu kadar basit bir polis sorgulamasında kimliğini ibraz etmesi saçma ve acemice geldiğini düşündüm bunun akabinde bu şahsın resmi belgede sahtecilik suçundan daha önce kaydı olup olmadigini hızlıca kontrol edip emin olmak istedim adalet nezlinde suçlu olduğu ispat edilene kadar herkes suçsuz olabilir ancak bizim meslekte suçsuz olduğunu ispat edene kadar herkes suçludur ve ona göre yaklaşmak zorundaydim hem kendi hemde vatandaş güvenliği için diyeceksin .hiçbir zaman hiçbir okulda normal nüfus cüzdanı hakkında bilgi verilir ancak kurum kimliklero tanıtılmadi böyle bir eğitimde almadigim için sahte olup olmadığını anlama lüksüm yktu şahıs çok önemli bir şey olmamasına rağmen bu kadar normal bir durumda kendi kurumunun kimliğini ibraz etmesi ve heyecanlı ve telaşlı gördüğüm için daha önce resmi belgede sahtecilik suçu var mı yok mu kontrol edip yolladım diyeceksin başka türlü yirtamazsin.ama eğitimini almadığını gösterilmediğini dile getir kesinlikle dürüst ol ilk defa gördüğüm bir kimliği bilemem de yani
06 Aralık 2021 14:49

Doktorayapankomiser
Aday Memur

Sen kaşınmışsın sen kimsin adam sana kimlik gösteriyor sorgulama diyor birde sorgulamaya çalışıyorsun görevden alıkoyma var,deşifre ve açık etme var ne ararsan var tipik cahil memur işde başına geleni çeksin dua et evinden almasınlar seni

06 Aralık 2021 14:55

Doktorayapankomiser
Aday Memur

il mit müdürü gfgd il sgk müdürü gibi XD

06 Aralık 2021 16:18

salomon42
Genel Müdür

mitçi görevdeyim deyip mit kimliğini göstermiş ve sorgulama demiş,

bu soruşturmada atılı iddia ne bilmiyoruz,

atılı iddia şu şekilde olursa,

konusunu adli ve idari soruşturmalarda açıklayamayacağımız gizlilik dereceli bir görevde olan mit personelinin görev yapması engellenmiştir, devam etmekte olan opersayonumuz, görevli polis memuru tarafından bilerek ve isteyerek kasıtlı olarak tehlikeye atılmıştır...

soruşturma sonucunu tahmin edebilirsiniz,

konuyu açan arkadaşım moralini bozma, bir hata yapmışın ama sonuçta hırsızlık, arsızlık... gibi pis bir olaya bulaşmamışın, inşaallah hiç cezasız atlatırsın.

06 Aralık 2021 16:55

dadaş 2520
Aday Memur

O şahsi mit yapanın.... Ergen kendi kendini deşifre etmiş artist...Ellerinde her türlü imkân var.. Şov yapmak için çıkarmış mit kimliğini artist...

06 Aralık 2021 17:42

Kamunun zencisi
Kapalı

O şahsi mit yapanın.... Ergen kendi kendini deşifre etmiş artist...Ellerinde her türlü imkân var.. Şov yapmak için çıkarmış mit kimliğini artist...


dadaş 2520, 9 ay önce - Alıntıya git
Aynen bu denyo nun üzerinde bi tane sahte sivil kimlik yokmuymuş,onu gösterseymiş, mutlaka vardır ama artistlik yapacak ya ..
Toplam 101 mesaj