Editörler : cihan27E.Kayı Han
«11121314151617181920212223

darkodark
Genel Müdür
29 Aralık 2021 23:02

en düşük memur maaşına göre değil mi bu yüzdelikler?

Seyyanen ne bekliyorsunuz diye sorayım, Ocak ayını her şey dahil yüzde 20 dersek?

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Kafa karışıklığına gerek yok. Manzara gösteyor ki. Totel de %30 ve üzeri olacak. 35 olur. 40 olur... Orası sürpriz.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
29 Aralık 2021 23:07

Düşük maaş yüksek maaş boşver. Kıl, tüyle uğraşmaya gerek yok. Sadece şu var. Milletin dediği gibi %15 falan olmayacak.
darkodark, 2 yıl önce

en düşük memur maaşına göre değil mi bu yüzdelikler?

Seyyanen ne bekliyorsunuz diye sorayım, Ocak ayını her şey dahil yüzde 20 dersek?

darkodark
Genel Müdür
29 Aralık 2021 23:08

Bekleyelim bakalım, ömrü olan görecek nasipte ne varmış. Hakkımızda hayırlısı

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Düşük maaş yüksek maaş boşver. Kıl, tüyle uğraşmaya gerek yok. Sadece şu var. Milletin dediği gibi %15 falan olmayacak.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
29 Aralık 2021 23:09

Hayırlısı olsun İnşallah.
darkodark, 2 yıl önce

Bekleyelim bakalım, ömrü olan görecek nasipte ne varmış. Hakkımızda hayırlısı

satac123
Şube Müdürü
29 Aralık 2021 23:18

Bakana memur ve emekli maaşını sordu az önce memuru hiç ağzına almadan emekli maaşları üzerinden enflasyona ezdirmeyeceğiz gibi geçiştirici bir cevap verdi.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
29 Aralık 2021 23:19

Sıkıntı yok.
satac123, 2 yıl önce

Bakana memur ve emekli maaşını sordu az önce memuru hiç ağzına almadan emekli maaşları üzerinden enflasyona ezdirmeyeceğiz gibi geçiştirici bir cevap verdi.

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 00:03

hukumet bize ek zam verecek olsa

bunu sari sendikaya duyurur

ve 3.5 ali davul zurna ile bunu duymayan birakmazdi

ek zam konusunda hala umudum yok

yuzde 20 civari 5 ve enflasyon farki aliriz toplam

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
30 Aralık 2021 00:18

İlk yorumlarına göre yine de bir ilerleme var. Buda birşey.
üçbuçukali, 2 yıl önce

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 00:22

enflasyon farki fazla cikar

tuik tepkilerden cekinir ve iktidar mudahele etmezse

ek zam konusunda hala ayni yerdeyim

bence vermeyecekler

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
İlk yorumlarına göre yine de bir ilerleme var. Buda birşey.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
30 Aralık 2021 00:23

Önce üzülecek! Sonra sevineceksin....
üçbuçukali, 2 yıl önce

enflasyon farki fazla cikar

tuik tepkilerden cekinir ve iktidar mudahele etmezse

ek zam konusunda hala ayni yerdeyim

bence vermeyecekler

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 00:25

ek zam gelse uzulmem sevinirim hepimiz ayni gemideyiz

ama akp ve 3.5 alinin memur zamlarinda sicili o kadar bozuk ki

o sicillerine bakip bunlar bize yine papazi verir diyorum

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Önce üzülecek! Sonra sevineceksin....

darkodark
Genel Müdür
30 Aralık 2021 11:03

Zaten EBS'nin Maliye bakanının ve Cumhurbaşkanımızın sözlerine tepki göstermesi bile kendinden beklenmeyecek bir şeydi. 300 lira diye bir şey yok demesi, biz hala ek zam istiyoruz demesi önemli bir şey ama işte miktarı bilmediği için ve de bence izin alamadığı için bir türlü şu kadar istiyoruz diyemiyor, Olası kötü bir senaryoda yine kendisi öne çıkıp " ülkemiz batmasın yüzde 5 ek zam aldık" diyecektir hatta öyle demez de " sözleşmedeki rakamın yüzde 100 fazlasını aldık der.

Hem Ali yalçın Hem maliye bakanı her gün bir kanaldalar ama memur için zam oranı veremiyorlar bu da şunu gösteriyor, düşük bir ihtimal olsa da , Cumhurbaşkanımız beklentiyi düşük tutun ben açıklayayım demiş olabilir.

Son ana kadar beklenti düşürüldü, kimse rakam vermedi, gazeteciler haber sızdırmadı memur için(emekliye en az 30-40 dediler kaç defa) eğer memur 20-25'e ikna edilseydi verilirdi ama gördüğüm şu ki zam açıklama günü yaklaştıkça kanallarda daha çok haber çıkmaya başlıyor, dünkü iş bırakma eylemi de bir iki kanalda çıkmış.

Sözü özü memur zam istemekten vazgeçmezse benim yeni zam tahminin en düşük maaş üzerinden yüzde 35 Yani yüzde 20 Ocak + 750 lira seyyanen zam. Tarihi rekor zam verilemk siteniyorsa yüzde 20 +1300 lira gerekli ki bu bile memurun hakkından az ama yine de bir nebze çare olur bu pahalılığa.

üçbuçukali, 2 yıl önce

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 12:33

son paragrafta yazdiklarinizi akp iktidari memura vermez

kendi tahminimi yazayim

enflasyon farkiyla birlikte yuzde 17-18 civari zam aliriz

vergi muafiyeti ve 400 tl sendika aidati da zamgibi empoze edilir

baska zirnik alamayiz

darkodark, 2 yıl önce

Zaten EBS'nin Maliye bakanının ve Cumhurbaşkanımızın sözlerine tepki göstermesi bile kendinden beklenmeyecek bir şeydi. 300 lira diye bir şey yok demesi, biz hala ek zam istiyoruz demesi önemli bir şey ama işte miktarı bilmediği için ve de bence izin alamadığı için bir türlü şu kadar istiyoruz diyemiyor, Olası kötü bir senaryoda yine kendisi öne çıkıp " ülkemiz batmasın yüzde 5 ek zam aldık" diyecektir hatta öyle demez de " sözleşmedeki rakamın yüzde 100 fazlasını aldık der.

Hem Ali yalçın Hem maliye bakanı her gün bir kanaldalar ama memur için zam oranı veremiyorlar bu da şunu gösteriyor, düşük bir ihtimal olsa da , Cumhurbaşkanımız beklentiyi düşük tutun ben açıklayayım demiş olabilir.

Son ana kadar beklenti düşürüldü, kimse rakam vermedi, gazeteciler haber sızdırmadı memur için(emekliye en az 30-40 dediler kaç defa) eğer memur 20-25'e ikna edilseydi verilirdi ama gördüğüm şu ki zam açıklama günü yaklaştıkça kanallarda daha çok haber çıkmaya başlıyor, dünkü iş bırakma eylemi de bir iki kanalda çıkmış.

Sözü özü memur zam istemekten vazgeçmezse benim yeni zam tahminin en düşük maaş üzerinden yüzde 35 Yani yüzde 20 Ocak + 750 lira seyyanen zam. Tarihi rekor zam verilemk siteniyorsa yüzde 20 +1300 lira gerekli ki bu bile memurun hakkından az ama yine de bir nebze çare olur bu pahalılığa.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
30 Aralık 2021 12:35

Totelde %30 üzeri gelecek. Rahat ol.
üçbuçukali, 2 yıl önce

kendi tahminimi yazayim

baska zirnik alamayiz

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 12:40

akp memursen ve 30 uzeri

cem yilmaz dan bile daha komik

guzel espri bunu tuttum:))

VATANUĞRUNA, 2 yıl önce
Totelde %30 üzeri gelecek. Rahat ol.

M.Parolo
Memur
30 Aralık 2021 12:43

Hala yuzde 17 zam aliriz diyenler var.ya kardesim devlet refah payi da vercez diye aciklama yapti daha hala yuzde 16 aliriz baska alamayiz diyen var.akil turulmasi yasayanlar var .cogu kisinin psikilojik tedavi almasi lazim.devlet refah payi verecez demesine ragmen hala vermez diyenler var.kimse madur olmayacak inslh.ben devletime guveniyorum sonuna kadar.bu donem zor ve skintili bi donemm devletimiz gerekli onlemi alir bizler icin.

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 12:46

kardesim vercez dediyse vermek zorunda mi

tansu ciller meydanlarda ev araba anahtari salladi

basbakan oldu verdi mi ?

siyasetci her seyi der

memura yuzde 500 zam yapcam da der

ama yapmak ile soylemek farkli seylerdir

M.Parolo, 2 yıl önce

Hala yuzde 17 zam aliriz diyenler var.ya kardesim devlet refah payi da vercez diye aciklama yapti daha hala yuzde 16 aliriz baska alamayiz diyen var.akil turulmasi yasayanlar var .cogu kisinin psikilojik tedavi almasi lazim.devlet refah payi verecez demesine ragmen hala vermez diyenler var.kimse madur olmayacak inslh.ben devletime guveniyorum sonuna kadar.bu donem zor ve skintili bi donemm devletimiz gerekli onlemi alir bizler icin.

M.Parolo
Memur
30 Aralık 2021 12:50

Verecek kardesim verecek .benim tahminim yuzde 30.ama daha uzeri de olabilir.35 gibi.zaten yuzde 30 ile 35 arasi zam verme karari aldik dedi mecliste numan bey.yuzde 35 gelir rahat olun.

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
30 Aralık 2021 12:52

c baskani bir sey demedi memur zamlari ile ilgili beni korkutan o

digerlerinin ne dediginin onemi yok

maliye bakani, calisma bakani, cahit ozkan falan

M.Parolo, 2 yıl önce

Verecek kardesim verecek .benim tahminim yuzde 30.ama daha uzeri de olabilir.35 gibi.zaten yuzde 30 ile 35 arasi zam verme karari aldik dedi mecliste numan bey.yuzde 35 gelir rahat olun.

mahmut6691
Memur
30 Aralık 2021 12:54

Sendika aidati almayan kurumlar var onlar ne olacak?
üçbuçukali, 2 yıl önce

kendi tahminimi yazayim

baska zirnik alamayiz

Toplam 446 mesaj
«11121314151617181920212223

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi