Editörler : hugo.almeidaKubil ay
06 Aralık 2021 11:19   

1-2 yil sonra mulakat iptal kararim iptal edilirse...

arkadaşlar kültür bakanliği 500 ki̇şi̇ aliminda 140. olduğum halde eleni̇p mulakat i̇ptal davasi açmiştim...

i̇lk derece mahkemesi̇ red karari verdi̇ i̇sti̇nafa gi̇tti̇m mulakat i̇ptal karari verdi̇...

bakanlikta daniştay 3. dai̇resi̇ne temyi̇ze gi̇tmi̇ş...

sorum şu:

i̇sti̇naf karari kesi̇n oldyuğundan mulakat tekrar yapilacak di̇yeli̇mki̇ gi̇rdi̇m ve geçti̇m i̇şi̇me başladim...hai̇ hazirdaki̇ sözleşmeli̇ memuri̇yeti̇mden i̇sti̇fa edi̇p haketti̇ği̇m yere haketti̇ği̇m ünvanla geçti̇m varsayalim...

aradan 2 yil geçti̇ ve daniştay i̇sti̇naf kararini bozdu...

bakanliktaki̇ i̇şi̇me son veri̇li̇r mi̇?

önceki̇ sözleşmeli̇ i̇şi̇me geri̇ dönebi̇li̇r mi̇yi̇m?

yoksa boşta mi kalirim eğer öyle i̇se hakkimi arayip kazanmiş olmam beni̇ zarar uğratmiş ol muyor mu?

bu arada sözleşmeli̇ personeli̇m bakanlikta kütüphaneci̇ olacak i̇ken elendi̇m arada yüksek farklar var di̇ye zoruma gi̇tti̇ de hakkimi aradim...ayni puanla 1 yildir bi̇r kurumda sözleşmeli̇ devam edi̇yorum...allah hakkimi yi̇yenleri̇n belasini versi̇n...

06 Aralık 2021 11:32

gudik2
Memur

temyize gittiyse nasıl mülakat yapılacak anlamadım, işlemin bekletilmesi gerekmez mi

06 Aralık 2021 11:36

gudik2
Memur

büyük ihtimalle atmazlar, kazanılmış haklar korunur gibi bişiyler vardı neticede mülakatı kazanmış o

06 Aralık 2021 11:37

Krmnysn
Memur

temyize gittiyse nasıl mülakat yapılacak anlamadım, işlemin bekletilmesi gerekmez mi

gudik2, 2 ay önce - Alıntıya git

BİM KARARLARI KESİNMİŞ HOCAM DANIŞTAY İŞİN SADECE SÜRECİN DEVAM ETTİĞİANLAMINDAYMIŞ

07 Aralık 2021 08:41

mimarmuhendis
Memur

Rahat ol hocam birşey olmaz kurum da biliyor kararın onanacgını o yüzden mülakat yapıyor zaten. Kurum gitmek zorunda oldugu için gidiyor temyize

07 Aralık 2021 10:56

güngünkonkon
Aday Memur

Halihazırda memur iseniz durumu fazla kurcalamayın bence.

07 Aralık 2021 11:41

Krmnysn
Memur

güngünkonkon, 2 ay önce - Alıntıya git
Umrumda değil hocam, 15 inde ankaraya çağırdılar istinaf kararına binaen yapılan haksız mülakatı iptal ettiler...yeniden mulakat yapacaklar...Bakalım şimdi kin ile mi hareket edecekler hakkaniyetle mi? Hakkınızı arayın hocam, temizlikçi alımında haksızca elenip sonra ülkede bakan da olsanız dönüp o temizlikçi mülakatındakilerden hakkınızı arayın...bakalım dua ediniz emsal olurum ilerde bu tarz durumlarda
07 Aralık 2021 11:45

Krmnysn
Memur

güngünkonkon, 2 ay önce - Alıntıya git
Birde şöyle düşünün mecbur kalıp son anda puanımla 4bli alımına girmeseydim şuan burda bu işi sevecek ibfli bir arkadaş olacaktı...ömür boyu maaş vesaire işlerini severek yapacaktı...haksızlık zincirleme oldu yani...hem beni hem buraya girip hayat kuracak kişiyi yaktılar...kimbilir hangi gerizekalı düşük puanlı , liyakatsız , torpilli kişi için....
07 Aralık 2021 13:04

hanzel
Genel Müdür

Komik, Türkiye'den bi haber cümleler duyuyorum burda :) Kimi kime şikayet edip de hakkınızı arıyorsunuz hayırdır

07 Aralık 2021 13:37

Krmnysn
Memur

Komik, Türkiye'den bi haber cümleler duyuyorum burda :) Kimi kime şikayet edip de hakkınızı arıyorsunuz hayırdır

hanzel, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu acizlerin sözü hocam, ben hayatımda hiç aciz olmadım...Bakın davayı kazandım, artık mülakatı kaybetsem de (hali hazırda memur olduğuma göre) gam yemem... Kimi kime şikayet ediyorsun diye diye kimse kimseye bir şey yapamaz oldu...

Haksızlık yapanları hukuka şikayet ettim ve hukuk beni haklı buldu... Etrafınızda bu tarz cümle kuranlara itimat etmeyin, kendinizde kullanmayın hocam...

07 Aralık 2021 13:52

hanzel
Genel Müdür

Bu acizlerin sözü hocam, ben hayatımda hiç aciz olmadım...Bakın davayı kazandım, artık mülakatı kaybetsem de (hali hazırda memur olduğuma göre) gam yemem... Kimi kime şikayet ediyorsun diye diye kimse kimseye bir şey yapamaz oldu...

Haksızlık yapanları hukuka şikayet ettim ve hukuk beni haklı buldu... Etrafınızda bu tarz cümle kuranlara itimat etmeyin, kendinizde kullanmayın hocam...

Krmnysn, 2 ay önce - Alıntıya git

Öyle alim gibi konuşmakla olmuyor ne yazık ki. Sen şans eseri hakkını almış olabilirsin ama çok büyük bir kesim aynı şansa sahip olamıyor

07 Aralık 2021 13:58

Krmnysn
Memur

Öyle alim gibi konuşmakla olmuyor ne yazık ki. Sen şans eseri hakkını almış olabilirsin ama çok büyük bir kesim aynı şansa sahip olamıyor

500 kişilik alımda 1500 kişi çağrıldı dışarda kalan 1000 kişiden birtek ben hakkımı aradım( kimi de zaten puanım düşüktür diye arayamamıştır onları tenzih ederim) Yani bu demek oluyor ki şans eseri değil... Magdurlar magdurluğu seviyor genel olarak...ya hoşlarına gidiyor ya da korkuyorlar...
07 Aralık 2021 14:00

Krmnysn
Memur

Bir de bir kişi magdursa elünden geleni yapmış iyi bir puan almış, gerekli davaları açmış buna ragmen sonuç alamamışsa magdurdur gerisi edebiyat
08 Aralık 2021 19:07

tarkanamcaoglu

olmaz

21 Aralık 2021 12:48

Krmnysn
Memur
Mulakatı kazandım arkadaslar
Toplam 14 mesaj