Editörler : cihan27E.Kayı Han

kitabınortası
Daire Başkanı
13 Aralık 2021 10:59

Ne sermayesi, tekniker maaşıyla mı sermaye yapacaksın? Git serbest çalış, uçur piyasayı ve kendini.
afadtekniker, 2 yıl önce

Merak etmeyin ben sermaye biriktirince istifa edebilecek kadar cesurum küçük insanların küçük yaşantılarıyla ilgilenmiyorum

kubii
Daire Başkanı
13 Aralık 2021 11:46

Esasında hocam tüm yazılarım aynı yere çıkıyor. Bu ülkenin ihtiyacı olan şey serbestlik, özgürlük,bireycilik ve lobilere verilen ultra haklara son verilmesi. Geçen rastladığım ankette gençlerin %70 inin yurtdisina gitmek istediğini gördüm. Bu rakam bir felaket. Bu gençler burada çalışacaklar, kazanacaklar ki yarın bizim emekli maaslarimizi odeyebilsinler. Zaten şu anda iyi üniversitelerden mezun zeki ve başarılı çocuklar gidiyorlar. Bunlar geçmişteki gurbetçiler gibi de değiller. Geri dönmek gibi bir niyetleri de yok. Bu ülkenin kısıtlı kaynaklarını kullanıp, bizim paralarimizla okuyorlar. Tabi ki abd ve Avrupa hiç bir emek harcamadigi başarılı gençleri havada kapıyor. Cidden bu durum ülkeyi yönetenlerin hiç zoruna gitmiyor mu merak ediyorum. Benim içim yanıyor çünkü.

ahsenitakvim
Kapalı
13 Aralık 2021 13:06

Asgari ücret 4070 tl olmuş hayırlısı olsun

Agi içinde mi değil mi bilmiyorum

Abdulkadir selvi açıklamış

12371919
Aday Memur
13 Aralık 2021 14:49

Asgari ücrette zam geldiği taktirde emekli memura zam gelirmi

zeitgot
Yasaklı
13 Aralık 2021 16:19

Gitme hakları ellerinden mi alınsın?
kubii, 2 yıl önce
Esasında hocam tüm yazılarım aynı yere çıkıyor. Bu ülkenin ihtiyacı olan şey serbestlik, özgürlük,bireycilik ve lobilere verilen ultra haklara son verilmesi. Geçen rastladığım ankette gençlerin %70 inin yurtdisina gitmek istediğini gördüm. Bu rakam bir felaket. Bu gençler burada çalışacaklar, kazanacaklar ki yarın bizim emekli maaslarimizi odeyebilsinler. Zaten şu anda iyi üniversitelerden mezun zeki ve başarılı çocuklar gidiyorlar. Bunlar geçmişteki gurbetçiler gibi de değiller. Geri dönmek gibi bir niyetleri de yok. Bu ülkenin kısıtlı kaynaklarını kullanıp, bizim paralarimizla okuyorlar. Tabi ki abd ve Avrupa hiç bir emek harcamadigi başarılı gençleri havada kapıyor. Cidden bu durum ülkeyi yönetenlerin hiç zoruna gitmiyor mu merak ediyorum. Benim içim yanıyor çünkü.

morcii
Aday Memur
14 Aralık 2021 17:53

Şu an asgari ücret için söylenen rakamlara bakarak spsyal yardımlar hariç yaban maaş asgari ücretten düşük olamaz.. 4.000 gibi bir rakam telafuz ediliyor. Bu şekilde olursa bir çok memeur grubuna (hizmetli, memur belki vhki) maaşlarına seyanen zam yapılmak zotunda.. (devlet asgari ücretin altında maaş veremez.. Dosyla yardımlar ve döner sermaye vb. bu hesaba dahil edilmez)

ahsenitakvim
Kapalı
14 Aralık 2021 18:03

Başkan taban memur maaaşı 5200 falan olur kamuda ocak itibariyle

Asgari ücret 4100 olursa mesailer ile 5200 anca bulur asgari ücretli 2022 senesinde

Ammaaa

2023 de taban memur maaşı ile asgari ücret eşitlenebilir ve kimse de gık diyemez bir algıya bakar

Ha bu durumda ne olur

Memurun mesaisi olmadığı, yemeği de cebinden verdiğini de hesaba katarsak net asgari ücretin altına geriler hatta bayağı geriler

Bu durumda hükümet bir şey yapar mı

Bilemiyorum. Çin modeli falan diyorlar, özel sektörü teşvik kamu harcamalarını asgari düzeyde tutma anlayışı demekse çinlilik o zaman memurlar için işler nanay

morcii, 2 yıl önce
Şu an asgari ücret için söylenen rakamlara bakarak spsyal yardımlar hariç yaban maaş asgari ücretten düşük olamaz.. 4.000 gibi bir rakam telafuz ediliyor. Bu şekilde olursa bir çok memeur grubuna (hizmetli, memur belki vhki) maaşlarına seyanen zam yapılmak zotunda.. (devlet asgari ücretin altında maaş veremez.. Dosyla yardımlar ve döner sermaye vb. bu hesaba dahil edilmez)

morcii
Aday Memur
14 Aralık 2021 18:09

Algı değil anayasa da belirten durun asgari ücret bir maaş sistemi değil verilebilecek en düşük miktarı yani tabanı temsil eder. Sosyal devlet ilkesi ile devlet maaşı asgari ücretten bir tık fazla verir.. Mesela 4/d ye geçen şirket personellerinin maaşları bir anda yukarı çekildi.. Ha yapmaya bilirler mi.. Evet.. . Herkesi buna eşitleyecek bir sistem en fazla Ocak 15 e kadar gider. Sonrası her yerde muhalefet başlar.
ahsenitakvim, 2 yıl önce

Asgari ücret 4100 olursa mesailer ile 5200 anca bulur asgari ücretli 2022 senesinde

Ammaaa

2023 de taban memur maaşı ile asgari ücret eşitlenebilir ve kimse de gık diyemez bir algıya bakar

Ha bu durumda ne olur

Memurun mesaisi olmadığı, yemeği de cebinden verdiğini de hesaba katarsak net asgari ücretin altına geriler hatta bayağı geriler

Bilemiyorum. Çin modeli falan diyorlar, özel sektörü teşvik kamu harcamalarını asgari düzeyde tutma anlayışı demekse çinlilik o zaman memurlar için işler nanay

fma1
Yasaklı
14 Aralık 2021 18:15

kardeşim ne Çin modeli saf mısınız nesiniz. samanı bile ithal eden ülkede Çin modeli ne alaka. ayrıca Çin bizden sonra çalışanın sersefil olan ikinci ülke. Çin modeli dedikleri şey tutarsa herkes şimdiden bavulunu hazırlasın.
ahsenitakvim, 2 yıl önce

Ammaaa

Ha bu durumda ne olur

ahsenitakvim
Kapalı
14 Aralık 2021 18:23

Kast edilen şey ne bilemiyoruz ki bir laf atılıyorortaya temellendirmesi yapılmıyor.

Tahmin yürütüyorum

Erdoğan 657 i sevmediğini sağır sultan biliyor

Bir pundunu bulup al aşağı edebilir 657 yi

Şu an net bir şey söyleyemiyorum

Ama

meslek kanunu falan çıkartıp 657 yi kapsam dışı bırakabilirse o zaman çoğu memur mimar mühendis sapı tutar

Yapabilir mi yapabilir

fma1, 2 yıl önce
kardeşim ne Çin modeli saf mısınız nesiniz. samanı bile ithal eden ülkede Çin modeli ne alaka. ayrıca Çin bizden sonra çalışanın sersefil olan ikinci ülke. Çin modeli dedikleri şey tutarsa herkes şimdiden bavulunu hazırlasın.

Muratçeliktepe
Aday Memur
14 Aralık 2021 18:24

Asgari ücret memur taban maasını gecicek dolayısıla hükümet memur taban maaslarına asgari ucret uzerinde bir seviyeye cıkarmak zorunda.

Muratçeliktepe
Aday Memur
14 Aralık 2021 18:26

Memura 100/100 verilmeli yıl basindaki kurdan maasım 1000 dolardan 500 doların altına indi

Son dakikada
Aday Memur
14 Aralık 2021 20:03

M

guard12345
Memur
14 Aralık 2021 20:10

Güzel olur ama böyle bir zorunluluk var mı hocam
Muratçeliktepe, 2 yıl önce
Asgari ücret memur taban maasını gecicek dolayısıla hükümet memur taban maaslarına asgari ucret uzerinde bir seviyeye cıkarmak zorunda.

DevletPolisi
Kapalı
15 Aralık 2021 01:17

Takmayın kafanıza. Bu gidişle 2 seneye asgari ücret ve memur maaşı kafa kafaya gelecek zaten

Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi