Editörler : F16 Gökçen
13 Aralık 2021 10:34

Dizdeki Kireçlenme

38 yaşında olupta bu hastalığa yakalanan ve iyileşen var mı dizlerim hareket ettirince kütür kütür ediyor Dr. fizik tedavi verdi yapıyorum rahatlatıyor ama sabahları çok yorgun uyanıyorum işe geleirken zorlanıyorum bildiği çözüm olan var mı ? Çok zor durumdayım ..

s10er
Aday Memur
04 Şubat 2022 05:35

Ben bu durumun son 4.evresindeyim ve ameliyat olmayı bekliyorum...tavsiyem mutlaka kilo ver,dizini güçlenir bisiklet vs,kolagen tabletler var kullanılabilir,ve merdivenlerde acele etme..Çok geçmiş olsun

murat3021
Aday Memur
07 Şubat 2022 12:01

kaç yıldır bu durumdasınız yaş kaç memursanız mesaiye gidip gelme zorlamıyor mu ?

s10er, 2 yıl önce
Ben bu durumun son 4.evresindeyim ve ameliyat olmayı bekliyorum...tavsiyem mutlaka kilo ver,dizini güçlenir bisiklet vs,kolagen tabletler var kullanılabilir,ve merdivenlerde acele etme..Çok geçmiş olsun

karamemet55
Aday Memur
20 Haziran 2022 23:01

MUCİZE BİR BİTKİ FITIK OTU(Agrimonia eupatoria extracts)

Taş devrinden beri insanlar.hastalıklarından.kurtulmak,daha fazla yaşamak için denemedikleri bitki,maden,diğer canlılar kalmamıştır. Bunlardan ilaçlar yapmışlar.bazılarından şifalı sonuçlar almışlar ,kullandıkları bitkilere hastalıklarına göre isimler koymuşlar mayasıl otu .temriye oyu,sedef otu,fıtık otu,mayasıl otu,basur otu.yara otu.gibi aynı hastalığa bazen yirmi çeşit bitkide olabiliyor bir çeşit de olabiliyor..Bunları diğer insanlara aktarmışlar.nesilden nesile günümüze kadar gelmiştir.Konumuz olan bel boyun fıtıklar için kullanılan fıtık otu(Agrimonia eupatoria)hakikaten bel boyun fıtıklarına iyi geldiği gibi eklemlerde basınç , gerginlik ve sinir sıkışması,eklem ve vücut ağrıları,travma ağrı ve sızıları,burkulma ve kas ağrıları,kas yorgunluğu ve sinir ağrıları,Sinir sıkışması,iltihaplı ve iltihapsız romatit anhitrit ağrı ve sızıları,Topuk dikeni,topuk çatlağı, kireçleme.eklemlerde sıvı kaybı sıkıntılarımıza da iyi geldiğini bu bitkiyi kullananlar söylemektedir.fıtık ve sinir sıkışması ameliyatlarından kurtulduklarını anlatmaktadırlar.,litaretür bilgileride bunu doğrulamaktadır,Sorunlu bölgelere masaj yaparak sürülen bu bitkinin başka bitkilerle aktive edilmiş yağına mucİze yağ bile diyebiliriz.bilgi 05422896631

turkca
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2022 08:42

'aktif biyokimyasallar'ın ürünleri mi pazarlıyorsunuz?

elifgngr95
Kapalı
29 Ekim 2022 22:59

Bisiklet ekleme iyi gelir mi bilemedim
s10er, 2 yıl önce
31 Ekim 2022 18:16

En kesin çözüm sanırım diz kapağına sıvı enjekte edilmesiymiş.Hyruolonik asit mi ne varmış sanırım,iğneyle ondan enjekte ediyorlarmış.Sgk,devlet karşılamıyormuş bu iğneyi,özel olarak yaptırılıyormuş.Fiyatı sanırım 1100 lira civarında şu anda.

ramazzoli
Müsteşar
18 Kasım 2023 13:33

Kesin çözüm değil bu .

Kilo verin ..diz ve bacak kaslarını güçlendirin .

Yüzme en iyi spor bu konuda .

Merdiven inmek çıkmak ve dizleri bükerek oturmak yasak

ekonomik.çöküüş, 1 yıl önce

En kesin çözüm sanırım diz kapağına sıvı enjekte edilmesiymiş.Hyruolonik asit mi ne varmış sanırım,iğneyle ondan enjekte ediyorlarmış.Sgk,devlet karşılamıyormuş bu iğneyi,özel olarak yaptırılıyormuş.Fiyatı sanırım 1100 lira civarında şu anda.

14 Mart 2024 10:03

namaz kılın

turkca
Müsteşar Yardımcısı
14 Mart 2024 21:04

merhaba,

hyaluronik asit eklemlerde ve kaslarda kayganlığı sağlayan bir moleküldür ve vücudumuzda su tutma özelliği vasıtasıyla işlev görür. kaslarımızda, eklemlerimizde, göz sıvımızda ve ciltte doğal olarak bulunur. mesela kas ve eklemlerin hareket sürekliliği ve onların yapısal sağlığının sürdürebilmesi, eklem içindeki sıvının yani bu hyaluronik asitin varlığı ile mümkündür. bu madde, yaşlanmayla birlikte zamanla azalmakta ve buna bağlı olarak hareket esnekliği de kaybolmakta, dolayısıyla da bu durum kimi ortopedik rahatsızlıklara yol açmaktadır. böylesi benzer durumlarda, antiinflamatuvar özelliğinden dolayı hyaluronik asitin diz içine enjektesi bir tedavi yolu olarak hekimlerce uygulanmaktadır. diğer taraftan, vücuttan eksilen hyaluronik asitin takviyesini ve üretimini sağlamak, kimi yapısal durumları onarmak ya da vücuttan daha da eksilmesini önlemek, tüketilecek kemik suyu, badem, turunçgiller, tofu, lahana, brokoli, baklagiller, greyfurt, limon vb. besinlerin doğal desteği ile mümkün kısmen olabilmektedir. Ancak;her yiyecekte olduğu gibi bu besinlerin de porsiyon ölçüsü dikkatli olmak önemlidir. sağlıcakla.

ekonomik.çöküüş, 1 yıl önce

25 Mart 2024 10:37

merhaba bendede aynı sorun vardı ama iyileştim cok şükür

simurg35
Aday Memur
26 Mart 2024 12:27

Kan grubuna gore genelde yaramayan ozellikle de süt ürünleri,peynir cok kireclenme yapar. Hareketsizlik, comelme de diger etmenler. sicak uygulama,dustan sonra comelme egzersizler yapin zorlamadan. cinar yapragi cayi, ibni sinanin dedigi kugruk yagi kompresi gibi bir cok tavsiye bulabilirsiniz yutubeda. sifalar dilerim

erkek.memur
Aday Memur
06 Nisan 2024 22:33

Ayşe Hanım nasıl atlattınız
aysemem06, 3 hafta önce

merhaba bendede aynı sorun vardı ama iyileştim cok şükür

Gölge11
Aday Memur
07 Nisan 2024 11:25

jelatin kullanın
14 Nisan 2024 11:04

Arkadaşlar şifanız Çınar yaprağıdır kendimde yürümeme engel olan bir kireçlenme söz konusuydu şu anda futbol maçı yapabiliyorum.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi