İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
17 Aralık 2021 14:26

Yargıtay'ın yüzdelik fazla hakkındaki kararı

şu dakikadan sonra işçiler için bu hakları almanın yolu nedir sizce? bu yargıtay kararı ile bir dilekçe yazıp kurumdan yasal faiziyle talep edip cevap bekleyip ona mı dava açmak gerek? yoksa direkt kuruma başvurmadan dava hakkı var mı işçilerin sizce?

https://www.memurlar.net/haber/1006102/kamu-iscilerine-guzel-haber-yuzdelik-fazlaya-tis-zammi-eklenecek.html

yenycery
Şef
17 Aralık 2021 16:29

Kadroya gecerken yaptığınız (Nisan 2018'de) belirsiz süreli iş sözleşmende alacağınız maaşla alakalı yüzdelik dilimden bahsediliyorsa, misalen asgarî ucretin %40 fazlasi vb, bu karara muhattapsiniz. Aksi takdirde taşeronken yapılan sozlesmeniz bu karar konusunda hükümsüzdür.

hulahopp
Şube Müdürü
20 Aralık 2021 18:27

Ben çevremde kimseyi bu açıklamaya ikna edemiyorum :) forumda da edemedim, sonra bıraktım :)

yenycery, 2 yıl önce

Kadroya gecerken yaptığınız (Nisan 2018'de) belirsiz süreli iş sözleşmende alacağınız maaşla alakalı yüzdelik dilimden bahsediliyorsa, misalen asgarî ucretin %40 fazlasi vb, bu karara muhattapsiniz. Aksi takdirde taşeronken yapılan sozlesmeniz bu karar konusunda hükümsüzdür.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi