Editörler : Lanet

Kapalı
28 Aralık 2021 09:27

Üniversite de memur olan?

Merhabalar üniversitede memur olarak 8-5 haftasonu tatil şeklinde mi çalışılıyor acaba? Ve memur olmak mı işletmen olmak mı yada özel güvenlik olmak mı? İş yükü ücret ve farklı haklar olarak.. Bir arkadaşım kyk Da memur ve özel güvenliğin hem daha rahat sorumluluk olmadan çalıştığını hemde daha çok ücret aldığını söylüyor da.. Var mı bilgisi olan?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
28 Aralık 2021 09:46

Memurluk yapacağınız her kurumda ve her unvanda sorumluluk vardır. Sorumluluk istemiyorsanız çalışmamanız gerekir. Memur unvanlı kişiler genelde hafta içi 8-5 çalışır haftasonu tatildir. Güvenlik görevlileri vardiya usulü çalışabilir. Bilgisayar işletmeninin memur kadrosundan farkı unvan ismi ve 40-50 tl fazla ücret almasıdır. Aynı iş yapılır.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
28 Aralık 2021 09:48

Maaş olarak ise bütün kamu kurumlarında (KİT'ler hariç) ücretler hemen hemen aynıdır. Buradaki fark bazı kurumların ek ödeme vermesinden kaynaklanır. Örneğin bazı belediyeler gibi. Eğer KYK ek bir ödeme veriyorsa maaş değişebilir. Şu an düz memur maaşı 4500 TL civarında. Aralık ayındayız ocak zammı netleşince değişecek.

Jullyoss
Kapalı
28 Aralık 2021 14:21

Bilgiler için teşekkür ederim.. İki farklı pozisyon yani memur ve ögg olduğu için çalışma koşulları ve ücreti hangisinde yüksekse o tercih sebebi olur bu hepimiz için böyledir diye düşünüyorum.. Memur olup da dünya da kadad işi olan sorumluluğu olan insan 4500 lira maaş alıp kapıda bekleyen güvenlik sadece bekleme kontrol görevinden ötürü 4500 alıyorsa artık burası kişeye kalmıştır seçim olarak..

Nesrullahyrdk
Aday Memur
08 Ocak 2022 19:07

Üniversitede ki memurların hafta sonları tatilmi

burdurspor
Memur
08 Ocak 2022 23:26

Cumartesi çalışırsın
Nesrullahyrdk, 2 yıl önce
Üniversitede ki memurların hafta sonları tatilmi

Eminelis
Aday Memur
09 Ocak 2022 08:47

Arkadaşlar bende bir ünvteye memur ünvanıyla atandım. Süreç nasıl işliyor. Sitelerinde herhangi bir duyuru yok. İşe başlama sürecim ne kadar sürer.

Nesrullahyrdk
Aday Memur
09 Ocak 2022 10:10

Bölüme göre değişiyor mu ben aşçı olarak atandın

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Ocak 2022 10:59

Kurumu arayın bu hafta içi yayınlarlar. Evrak teslimi, soruşturma, atamaların yapılması, tebligat gönderimi aşamaları 2 ayı bulabilir. Atama evraklarını teslim ettikten sonra kurumu arayıp atamanızın yapılıp yapılmadığını sorun.
Eminelis, 2 yıl önce
Arkadaşlar bende bir ünvteye memur ünvanıyla atandım. Süreç nasıl işliyor. Sitelerinde herhangi bir duyuru yok. İşe başlama sürecim ne kadar sürer.

Eminelis
Aday Memur
09 Ocak 2022 11:21

Çok teşekkürler.peki Evrakları teslim ettikten sonra mı arşiv araştırması güvenlik soruşturması yapılıyor . ?
hsnd, 2 yıl önce
Kurumu arayın bu hafta içi yayınlarlar. Evrak teslimi, soruşturma, atamaların yapılması, tebligat gönderimi aşamaları 2 ayı bulabilir. Atama evraklarını teslim ettikten sonra kurumu arayıp atamanızın yapılıp yapılmadığını sorun.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Ocak 2022 12:47

Evet.
Eminelis, 2 yıl önce
Çok teşekkürler.peki Evrakları teslim ettikten sonra mı arşiv araştırması güvenlik soruşturması yapılıyor . ?

Serhatcepni1
Kapalı
09 Ocak 2022 17:36

Birader biliyormuş gibi insanları yanlış yönlendirme bende bi üniversiteye atandım asil listesi yayınlanır yayinlanmaz arsiv araştırmasi başlar evrakları vermekle falan alakası yok hele ki guvenlik sorusturmasi hiç yok sonuç netleşince tarih verirler gider evrakları verip 1 hafta içinden başlarsın goreve

hsnd, 2 yıl önce
Evet.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Ocak 2022 18:35

1. Merkezi yerleştirmelerde asil listesi yayınlanması ye bir olay yok. 2. Evet sadece arşiv araştırması yapılıyor bunu ben de bilmekle beraber uzatmamak için yazmadım. 3. Evrak teslimi sonrası 1 hafta içinde göreve başlamazsın. Atama tebligatı gönderilir. Aynı şehirde isen en geç ertesi gün; farklı şehirde isen tebligatın eline ulaşmasını takiben 15 gün içerisinde göreve başlarsın. Bilmiyorsan insanları yanlış yönlendirme 'birader'
Serhatcepni1, 2 yıl önce

Birader biliyormuş gibi insanları yanlış yönlendirme bende bi üniversiteye atandım asil listesi yayınlanır yayinlanmaz arsiv araştırmasi başlar evrakları vermekle falan alakası yok hele ki guvenlik sorusturmasi hiç yok sonuç netleşince tarih verirler gider evrakları verip 1 hafta içinden başlarsın goreve

hsnd
Başbakan Müsteşarı
09 Ocak 2022 18:38

Ayrıca arşiv araştırmasının evrak teslimi önce ya da sonrası yapılmasının bir önemi yok. Sonuçta bir atama yapılacak ve bu tebligatla bildirilecek. Göreve başlayabilmek için de bu bildirimin yapılması gerekiyor ki kişi göreve başlayabileceğini bilsin. Sonuçta öyle ya da böyle 1 ay civarı sürüyor bu işlemler.
hsnd, 2 yıl önce
1. Merkezi yerleştirmelerde asil listesi yayınlanması ye bir olay yok. 2. Evet sadece arşiv araştırması yapılıyor bunu ben de bilmekle beraber uzatmamak için yazmadım. 3. Evrak teslimi sonrası 1 hafta içinde göreve başlamazsın. Atama tebligatı gönderilir. Aynı şehirde isen en geç ertesi gün; farklı şehirde isen tebligatın eline ulaşmasını takiben 15 gün içerisinde göreve başlarsın. Bilmiyorsan insanları yanlış yönlendirme 'birader'

Jullyoss
Kapalı
09 Ocak 2022 20:04

Hocam senin dediğine göre her kazanan aday işe başlıyor gibi bişey oluyor.. Belki adam kazandı gitmeyecek evrak vermeyecek yedek den alım olucak belki :) güvenlik soruşturması hep evrak tesliminden sonra olmuştur.
Serhatcepni1, 2 yıl önce

Eminelis
Aday Memur
09 Ocak 2022 22:36

Yedek diye birşey olmuyor merkezi atamada. Ama büyük ihtimal evrakları teslim ettikten sonra araştırma yapıp tebligat yollarlar.

Amelie96
Aday Memur
09 Ocak 2022 23:54

Cumartesi gerçekten çalışılıyor mu?
Eminelis, 2 yıl önce
Yedek diye birşey olmuyor merkezi atamada. Ama büyük ihtimal evrakları teslim ettikten sonra araştırma yapıp tebligat yollarlar.

Eminelis
Aday Memur
09 Ocak 2022 23:57

Hayır ya olurmu. Normal memur yani. Hafta içi 8 /5 tir.
Amelie96, 2 yıl önce
Cumartesi gerçekten çalışılıyor mu?

Amelie96
Aday Memur
10 Ocak 2022 00:08

Bilgisayar işletmeleri hangi birimlerde çalışıyor? Fakültelere de görevlendirilme durumu olur mu?
Serhatcepni1, 2 yıl önce

hsnd
Başbakan Müsteşarı
10 Ocak 2022 09:10

Oluyor. Rektörlük ya da üniversiteye bağlı herhangi bir birimde çalışılabilir. Hatta atamanız A birimine yapılır B birimine görevlendirilirsiniz ihtiyaç olması durumunda.

Amelie96, 2 yıl önce
Bilgisayar işletmeleri hangi birimlerde çalışıyor? Fakültelere de görevlendirilme durumu olur mu?

Eminelis
Aday Memur
10 Ocak 2022 09:55

Arkadaşlar teslim edilecek evraklarda dilekçe yazılmış. Ne dilekçesi yazacağız. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi