İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
02 Ocak 2022 19:37

Whatsapp kullanmayı bıraktım, soruşturmayla tehdit ediliyorum.

Herkese iyi günler, uzun süredir whatsapp uygulamasını kullanmayı bırakmayı düşünüyordum. Sosyal medya kullanıcısı da değilim. Durum tamamıyla kişisel tercihim. Müdürü bilgilendirdim, ve gruplardan ayrıldım. Okul müdürü iş birliğine aykırı davranış konulu bi yazı tebliğ etti, savunma falan istemiyorama yapılacak olan bilgilendirmelerin sorumluluğunun bende olduğunu ifade eden bi yazı, imzalamadım tabi ki. Whatsapp kullanmak zorundasınız idare tüm bilgilendirmeleri oradan yapıyor diyor, soruşturma ile tehdit ediliyorum. Buyrun soruşturmanızı açın savunmamı yapayım dedim ama açıkçası konu canımı da sıkıyor. Daha önce böyle bi durumla karşılaştınız mı, ne yapmamı tavsiye edersiniz? Uygulamayı kullanın hocam ne olacak sanki gibi bi argümanla gelmemenizi rica ediyorum.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2022 19:56

www.memurlar.net/haber/907283/whatsapp-grubundan-cikan-memura-disiplin-cezasi-verilebilir-mi

Burayı bir okuyun.

Ancak şunu da belirtmek gerekir. 2020 yılı temmuz ayında sosyal medya yasası çıkartıldı. Orada kurumların kendi aralarında haberleşmesi için yerli ve milli uygulamalar kullanması gerektiği belirtildi.

İlgili madde şöyle;

"Kurumun kendi haberleşme uygulaması yoksa mesajlaşma amacıyla sunucuları yurt içinde bulunan yerli ve milli uygulamalar tercih edilmelidir. Mevzuatta kodlu veya kriptolu haberleşmeye yetkilendirilmiş kurumlar tarafından geliştirilen yerli mobil uygulamalar hariç olmak üzere mobil uygulamalar üzerinden gizlilik dereceli veri paylaşımı ve haberleşme yapılmamalıdır"

Sosyal medya yasası dikkate alınarak idare tarafından WhatsApp kullanmaya zorlanamazsınız.

cascascas
Yasaklı
02 Ocak 2022 20:28

Çok komik bir durum. WhatsApp kullanımına kimse zorlanamaz. Kanuni bir yükümlülük değil. Boşuna sıkmayın canınızı.

Handan2658
Aday Memur
02 Ocak 2022 21:43

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Whatsapp kullanmaya kimse zorlanamaz. ama idarenin verdiği talimat da uygulanmalı. Uygulamazsanız cezayı yer mahkemede uğraşırsınız.

KuvvetMir
Aday Memur
02 Ocak 2022 22:19

boş konuşuyorsun gibi

Handan2658, 2 yıl önce

Whatsapp kullanmaya kimse zorlanamaz. ama idarenin verdiği talimat da uygulanmalı. Uygulamazsanız cezayı yer mahkemede uğraşırsınız.

oguzhandroid
Kapalı
02 Ocak 2022 22:33

ne saçma salak şeyler bunlar ya. öğretmen bırak Whatsapp'ı telefon dahi kullanmak zorunda değil. Zorunda ise bunla ilgili bir yasa çıkarılır ve öğretmene telefon ve hat devlet tarafından ücretsiz sağlanır. bu yapılmıyor ise öğretmen de kardeşim ben telefon kullanmıyorum deme hakkına sahiptir.

cascascas
Yasaklı
02 Ocak 2022 23:49

Aynen.

Adam benim benim telefonum uygulama indirmeyi desteklemiyor dese ne yapacaklar. Müfettiş mi görevlendirecekler inceleme için :))

oguzhandroid, 2 yıl önce

ne saçma salak şeyler bunlar ya. öğretmen bırak Whatsapp'ı telefon dahi kullanmak zorunda değil. Zorunda ise bunla ilgili bir yasa çıkarılır ve öğretmene telefon ve hat devlet tarafından ücretsiz sağlanır. bu yapılmıyor ise öğretmen de kardeşim ben telefon kullanmıyorum deme hakkına sahiptir.

Persilmatik
Aday Memur
03 Ocak 2022 01:09

Bende kullanmıyorum, daire başkanıni ben karşımı aldım, hiç bir şey yapamaz o dumbük ..

Sinan3579
Aday Memur
03 Ocak 2022 02:37

Yani arkadaş diyor ki idare her şey için yazı çıkartsın benim peşimde dolansın. Tebrik ediyorum sizi. Çözüm odaklı yaklaşımınız mükemmel...

Ozmozyum
Kapalı
03 Ocak 2022 02:39

Ben sizin yerinizde olsam, akıllı telefonum bozuldu tuşlu eski model bir telefon aldım bunu kullanıyorum ama buna WhatsApp yüklenmiyor derdim. Ne yapacak ki illa akıllı telefon al mı diyecek?

Emce2
Aday Memur
03 Ocak 2022 07:07

Bende wa hesabımı geçen sene sildim. Bi delikanlı çıksın yükletsin. Hangi kanun hangi yönetmelik göreceğiz. Eposta hesabı vermişler atsın epostasını. İş saati dışında görüşmeme gerek yok.

eltdnzdmr
Aday Memur
03 Ocak 2022 08:41

İdare yazı çıkarsın peşimizde dolansın demiyoruz, yazıları zaten çıkarıp öğretmenler odasına bırakıyolarben günlük kontrol ediyorum. Özel hayatımıza bu kadar dalmasın diyoruz. Whatsapp kullanmamamız nasıl sorun oluyor ki çözüm üretiyoruz ben de bunu anlamıyorum whatsapp yokken napılıyordu?

Sinan3579, 2 yıl önce
Yani arkadaş diyor ki idare her şey için yazı çıkartsın benim peşimde dolansın. Tebrik ediyorum sizi. Çözüm odaklı yaklaşımınız mükemmel...

eltdnzdmr
Aday Memur
03 Ocak 2022 08:45

Gerçekten mesai diye bir şey kalmadı 7/24 çalışıyoruz.

Emce2, 2 yıl önce
Bende wa hesabımı geçen sene sildim. Bi delikanlı çıksın yükletsin. Hangi kanun hangi yönetmelik göreceğiz. Eposta hesabı vermişler atsın epostasını. İş saati dışında görüşmeme gerek yok.

eltdnzdmr
Aday Memur
03 Ocak 2022 08:48

Hocam muhtemelen bi şey yapamayacaklar ama bubaskı ısrar insanın huzurunu kaçırıyor. Her şey kendileriyle egolarıyla ilgili zannediyolar. Müdür talimatlarını ordan veriyor diyo zorundasın diyor böyle bi şey olamaz yarın öbür gün şunu indirin bunu da indirin diye istedikleri bütün uygulamaları indirecek miyiz? Sonra bylock a dönmesin iş..

Persilmatik, 2 yıl önce
Bende kullanmıyorum, daire başkanıni ben karşımı aldım, hiç bir şey yapamaz o dumbük ..

Gölge-Adam
Aday Memur
03 Ocak 2022 09:13

WhatsApp tan dolayı kesinlikle ceza veremezler. Bu konu da haklısın. Fakaat asıl film bundan sonra baslar. Haksız oldugun en ufak şeylerde bile gözleri üstünde olur. Kıl yün şeylerden öyle ceza verirler ki sende şaşarsin. Bildiğin mobingin kralına maruz kalırsın. Bilmem anlatabildim mi.

eltdnzdmr
Aday Memur
03 Ocak 2022 10:07

Anlıyorum hocam ne diyeyim vicdanlarına kalmış orası da.. ben işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum aynı şekilde de devam edeceğim. Öğretmenle uğraşmanın öğrenciyle uğraşmak olduğunu, öğretmeniyormanın öğrenciyi yormak demek olduğunu umarım anlarlar.

Gölge-Adam, 2 yıl önce
WhatsApp tan dolayı kesinlikle ceza veremezler. Bu konu da haklısın. Fakaat asıl film bundan sonra baslar. Haksız oldugun en ufak şeylerde bile gözleri üstünde olur. Kıl yün şeylerden öyle ceza verirler ki sende şaşarsin. Bildiğin mobingin kralına maruz kalırsın. Bilmem anlatabildim mi.
03 Ocak 2022 11:36

eskiden whats app mı varmış..?

bi sor bakam ağaya..

aliserbet
Aday Memur
03 Ocak 2022 12:07

memuriyete girmek için herşeye uyum sağlarım yeterki alın. girdikten sonra yapmıyom lannnn

eltdnzdmr
Aday Memur
03 Ocak 2022 12:11

Bu yazdığınızın konuyla alakası yok, başka bir konubaşlığı arayın derim.

aliserbet, 2 yıl önce

memuriyete girmek için herşeye uyum sağlarım yeterki alın. girdikten sonra yapmıyom lannnn

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
03 Ocak 2022 14:12

Nato kafa, Nato mermer !!

Bu konuda soruşturma açmak komikliktir; imasını yapmak saçmalıktır.

Bence kesinlikle geri adım atmayın. Tebliğin usulü vardır, WhatsApp'tan duyurdum demekle tebliğ yapılmış sayılmaz.

shatıf
Memur
03 Ocak 2022 16:58

Seni memur yapsalar yaranmak için her şeyi yapacan demekki...
aliserbet, 2 yıl önce

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi