Editörler : supporters.
«11121314151617181920212223

Doç. Dr. Efsed
Aday Memur
04 Nisan 2022 09:46

Insallah hocam. Henüz ilanlari göremedik. Ve herkeste belirsizce bir bekleyis var hala.

derya400
Aday Memur
05 Nisan 2022 13:22

Gelişmelerden haberdar olan var mı? Iki ilan çıktı, sonra durdu süreç...

Dnz010
Aday Memur
05 Nisan 2022 14:04

Yavaş yavaş ilanlar çıkmaya başlayacak sanırım hocam dün de Türk-Alman Üniversitesinin ilanı yayımlandı. Zaten Türkiye'de kamu üniversitelerinden tek 1 tanesinin bile ilana çıkmış olması bütün üniversitelerin ilana çıkabileceği anlamına gelir fakat üniversiteler şu anda ön hazırlıklarını yapıp ilanlarını oluşturma aşamasında sanırım. Umarız tez zamanda çıkar artık bütün ilanlar yavaş yavaş.

derya400, 2 yıl önce

Gelişmelerden haberdar olan var mı? Iki ilan çıktı, sonra durdu süreç...

mehmetya95
Aday Memur
05 Nisan 2022 15:28

Hocarım merhaba. 2021 yılımda bi bölümde araştırma görevlisi ayrıldığında 2022 yılında açılan o kadroyu başka bir bölümde kullanabilirler mi? Yoksa aynı bölümde mi kullanabilirler
05 Nisan 2022 16:32

kadro devri yapılıp istediği bölümde kullanılabilir.

mehmetya95, 2 yıl önce
Hocarım merhaba. 2021 yılımda bi bölümde araştırma görevlisi ayrıldığında 2022 yılında açılan o kadroyu başka bir bölümde kullanabilirler mi? Yoksa aynı bölümde mi kullanabilirler

derya400
Aday Memur
05 Nisan 2022 22:19

bilginize danışmak istiyorum, rektörlükten öğretim elemanı kadroları için yökten onay geldiği ancak öğretim üyeleri için henüz gelmediği söylendi. bu onay ne anlama geliyordur? kadro kullanım izni mi? kastedilen onayın gelmesi ortalama ne kadar süre alır? teşekkürler.

Dnz010
Aday Memur
06 Nisan 2022 10:21

Hocam merhabalar , benim bildiğim "kamu üniversiteleri için konuşuyorum " sadece bir kamu üniversitesine bile izin verilmesi bütün üniversitelere izin verildiği anlamına gelir örnek olarak 1 nisan 2022 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi öğretime üyesi (Prof.) ilanına çıkmıştı dolayısı ile Mardin Artuklu Üniversitesi'nin ilana çıkabilmesi sizin üniversitenin de ilana çıkabileceği önünde ilana çıkmak adına bir engel olmadığı anlamına gelir diye biliyorum siz gene de detaylı bir sorun hocam.

Başarılar

derya400, 2 yıl önce

bilginize danışmak istiyorum, rektörlükten öğretim elemanı kadroları için yökten onay geldiği ancak öğretim üyeleri için henüz gelmediği söylendi. bu onay ne anlama geliyordur? kadro kullanım izni mi? kastedilen onayın gelmesi ortalama ne kadar süre alır? teşekkürler.

paradontologie
Aday Memur
07 Nisan 2022 11:46

Ağzımıza bir parmak bal çaldılar. Beklemeye devam :)

Dnz010
Aday Memur
08 Nisan 2022 00:37

Değerli Hocalarım

Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum halihazırda üniversite personeliyim ve unvan kadromu

bekliyorum senelerdir. Üniversitem tarafından kadroların geldiği söylendi ve artık ilan oluşturmak adına ön hazırlıkların yapıldığı söylendi fakat mayıs ayı içerisinde benim bazı puanlarımın süresi doluyor ve bugün personel daire başkanı ile yaptığım görüşmede kendisi bana ilanların mayıs ayına yetişemeyebileceğini söyledi bunu anlamlandıramadım açıkçası çünkü üniversitelere kadrolar ve ilana çıkılması adına izinler verildi ve nitekim bazı üniversiteler gerek öğretim elemanı gerekse öğretim üyesi ilanına çıktılar dolayısı ile şu saatten sonra her üniversite isterse yarın bile ilana çıkabilecek ve bu durum şu anda tamamen üniversitenin elinde iken bana yetişemeyeceği söylenmesinin sebebini anlayamadım böyle bir şey mümkün mü acaba yani benim bildiğim Türkiye de bir kamu üniversitesinin bile ilana çıkmış olması bütün kamu üniversitelerinin ilana çıkabileceği anlamına gelir zaten nitekim kadrolar ve ilana çıkılması adına izinler de gelmişse bir üniversite artık istediği an ilana çıkamaz mı acaba yanlış mı biliyorum bu konuda bilgilendirebilecek olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Akiferzurum
Aday Memur
08 Nisan 2022 04:36

İlanlar gelmeye başlamış balıkesir örneğin
08 Nisan 2022 11:50

Evet kurumunuz bugün dahi kadro işlemlerini başlatsa bölümler ve dekanlıktan kadro talep yazıları ile kurullardan geçirmeyi en geç bir hafta içerisinde tamamlayabilir. YÖK e gönderilme süreci sonrasında ortalama 10 güne kadar yanıt alıp daha sonra 5 güne kadar resmi gazetede yayınlayabilir. Yanı mayıs sonunu bırakın mayıs başında bile kadronuzu çıkabilir. Maalesef bu işler kime kadro istendiğine göre değişiyor. Kimine zor diyorlar kimine kolay hallederiz... Sanki ceplerinden veriyorlar

Dnz010, 2 yıl önce

Değerli Hocalarım

Bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum halihazırda üniversite personeliyim ve unvan kadromu

bekliyorum senelerdir. Üniversitem tarafından kadroların geldiği söylendi ve artık ilan oluşturmak adına ön hazırlıkların yapıldığı söylendi fakat mayıs ayı içerisinde benim bazı puanlarımın süresi doluyor ve bugün personel daire başkanı ile yaptığım görüşmede kendisi bana ilanların mayıs ayına yetişemeyebileceğini söyledi bunu anlamlandıramadım açıkçası çünkü üniversitelere kadrolar ve ilana çıkılması adına izinler verildi ve nitekim bazı üniversiteler gerek öğretim elemanı gerekse öğretim üyesi ilanına çıktılar dolayısı ile şu saatten sonra her üniversite isterse yarın bile ilana çıkabilecek ve bu durum şu anda tamamen üniversitenin elinde iken bana yetişemeyeceği söylenmesinin sebebini anlayamadım böyle bir şey mümkün mü acaba yani benim bildiğim Türkiye de bir kamu üniversitesinin bile ilana çıkmış olması bütün kamu üniversitelerinin ilana çıkabileceği anlamına gelir zaten nitekim kadrolar ve ilana çıkılması adına izinler de gelmişse bir üniversite artık istediği an ilana çıkamaz mı acaba yanlış mı biliyorum bu konuda bilgilendirebilecek olan varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
08 Nisan 2022 12:13

Bu işlerin karar vericisi rektördür. Rektör isterse bu ay bitmeden ilanınız çıkar. O'na ulaşmanızı tavsiye ederim.

Dnz010, 2 yıl önce

Değerli Hocalarım

Teşekkürler.

derya400
Aday Memur
08 Nisan 2022 12:22

Hocam YÖK e gönderilme sürecinden kasıt ne oluyor? Benim universitem geçen hafta yok e gönderdiklerini öğretim elemanları için onay geldiğini, öğretim üyeleri için henüz gelmediğini söyledi. Ancak kadro kullanım izni mi, nedir anlayamadım

kimbilirkimki, 2 yıl önce

Evet kurumunuz bugün dahi kadro işlemlerini başlatsa bölümler ve dekanlıktan kadro talep yazıları ile kurullardan geçirmeyi en geç bir hafta içerisinde tamamlayabilir. YÖK e gönderilme süreci sonrasında ortalama 10 güne kadar yanıt alıp daha sonra 5 güne kadar resmi gazetede yayınlayabilir. Yanı mayıs sonunu bırakın mayıs başında bile kadronuzu çıkabilir. Maalesef bu işler kime kadro istendiğine göre değişiyor. Kimine zor diyorlar kimine kolay hallederiz... Sanki ceplerinden veriyorlar

Dr.doc.dr
Genel Müdür
08 Nisan 2022 15:27

Birileri için bekletiliyordur ilan, ya yeni mezun olacaktır ya başka bir derdi vardır, akademi bu herşey olabilir

kimbilirkimki, 2 yıl önce

Phdfreak
Aday Memur
08 Nisan 2022 15:51

İan çıkmasından itibaren - atanma dahil tüm süreç kaç haftadır?

08 Nisan 2022 17:35

juriye bağlı bir süreç. bir ay inceleme süresi veriyorlar hepsi toplandıktan sonra üniversite yönetim kurulunun ilk toplantısında (haftada bir kez toplanılır) atama yapılır.

Phdfreak, 2 yıl önce

khfburak
Aday Memur
08 Nisan 2022 17:47

Hocam ilan süresi dolduktan sonra kriter kabulkomisyonu olur. Daha sonra dosyalar jürilere gider. Onların bir ay süresi olur. Jüri raporları toplanır. Komisyona girer. Sonra rektöre imzaya sunulur. Tahminimce ilan süresi olan 15 gün geçtikten sonra, En erken 1.5 ay gibi olabilir. Toplam süreyi göz önünde bulundurduğumuz da 2-2.5 arası bir süre gibi duruyor.

Phdfreak, 2 yıl önce

Dr.doc.dr
Genel Müdür
08 Nisan 2022 23:46

Evet hocamın dediği gibi 1.5-2 ayı buluyor o yüzden Eylül dönemine yetişsin diye yoğun şekilde Temmuz Agustosta ilana çıkılıyor, yine Şubat dönemine yetişmesi için de Kasım-Aralık da ilanlar yogunlaşıyor. Ama özellikle yükselme kadroları ara ara çıkabiliyor tüm yıla yayılıp

khfburak, 2 yıl önce

Hocam ilan süresi dolduktan sonra kriter kabulkomisyonu olur. Daha sonra dosyalar jürilere gider. Onların bir ay süresi olur. Jüri raporları toplanır. Komisyona girer. Sonra rektöre imzaya sunulur. Tahminimce ilan süresi olan 15 gün geçtikten sonra, En erken 1.5 ay gibi olabilir. Toplam süreyi göz önünde bulundurduğumuz da 2-2.5 arası bir süre gibi duruyor.

lololiloo
Aday Memur
09 Nisan 2022 10:56

Hocalarım bir devlet üniversitesi rektörü, önümüzdeki pazartesi itibariyle öğretim üyesi kadrolarını, sonraki hafta ise öğretim elemanı kadrolarini çıkacağını söyledi.

Ben kimim? Elimde cv ile gittim. Lafın özü, doluyuz dedi.

akademisyenadayı40
Aday Memur
09 Nisan 2022 12:25

hocam en azından rektörle görüşme imkanı bulmuşsunuz. Eğer dışardansanız ve torpiliniz yoksa rektör sekreterleri randevu bile vermiyorlar kadro görüşmesi için. Pek çok rektör sekreteriyle görüştüm randevu vermediler yok şehir dışında yok çok yoğun vs.

lololiloo, 2 yıl önce

Hocalarım bir devlet üniversitesi rektörü, önümüzdeki pazartesi itibariyle öğretim üyesi kadrolarını, sonraki hafta ise öğretim elemanı kadrolarini çıkacağını söyledi.

Ben kimim? Elimde cv ile gittim. Lafın özü, doluyuz dedi.

Toplam 448 mesaj
«11121314151617181920212223

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi