Editörler : Lanet
«9101112131415161718192021
11 Haziran 2022 22:52

Mıstaabe
Memur

Yani Hocam, rektör sadece bölüm içinde yer yoksa işi savsaklar, aksi halde vermesine engel kimse yok doğru değil mi? Yani "elimizde kadro yok" diyemez değil mi? Bölümde boş yer olduğu zaman hatta yükselmesi gelen kişiyi atamak zorunda?

nickbulmakzorazizim, 3 hafta önce - Alıntıya git

Yok hocam ya maalesef. Yine süreç aynı işliyor. Zaten sadece kurum içinden gelen kişilerin başvuracağı şekilde ilan açmak mümkün degil. Kadro istemek zorundalar yökten. Sadece istisnası şu: norm kadroya göre ogrrtim üyesi ihtiyacı olacak ve yksde verilen kontenjan dolu olacak. Bu ikisini sağlıyorsa rektörlük kendisi yoke sormadan kadro ilanına gidebilir. Akademiye bı 3-5 sene geç girdik. Eskiden çok çok daha kolaydi bu isler.

11 Haziran 2022 23:55

basond
Memur

Yani Hocam, rektör sadece bölüm içinde yer yoksa işi savsaklar, aksi halde vermesine engel kimse yok doğru değil mi? Yani "elimizde kadro yok" diyemez değil mi? Bölümde boş yer olduğu zaman hatta yükselmesi gelen kişiyi atamak zorunda?

nickbulmakzorazizim, 3 hafta önce - Alıntıya git

Resmi süreci bilmiyorum hocam ama bir deneyimimi paylaşmam belki bir fikir verir. Bizim üniversitemiz araştırma üniversitesi ve fakültemde ben de dahil olmak üzere uzun yıllardır dr. öğr. üyeliğine yükselmeyi bekleyen ve üniversitenin atama yükseltilme koşullarını sağlayan tüm arş. gör. dr. ve öğr. gör. dr. lar için yeni karar çıkar çıkmaz ilana çıkıldı. Daha önce doç. ve prof.lar için yükselme kurallarını da aynı şekilde işletiyordu. O yüzden bizlere hep doç. unvanı almamız salık veriliyordu ama yeni karar çıkınca bunu da uyguladı. Tabii bunda araştırma üniversitesi olmasının bir etkisi var mı bilmiyorum.

12 Haziran 2022 15:41

Assllss
Aday Memur

Merhaba, Bu dönem için Şu ana kadar ağırlıklı olarak öğretim üyesi ilanları çıktı. İlerleyen dönemde araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi ilanlar artar mı?

12 Haziran 2022 17:41

Docmuh
Memur

Resmi süreci bilmiyorum hocam ama bir deneyimimi paylaşmam belki bir fikir verir. Bizim üniversitemiz araştırma üniversitesi ve fakültemde ben de dahil olmak üzere uzun yıllardır dr. öğr. üyeliğine yükselmeyi bekleyen ve üniversitenin atama yükseltilme koşullarını sağlayan tüm arş. gör. dr. ve öğr. gör. dr. lar için yeni karar çıkar çıkmaz ilana çıkıldı. Daha önce doç. ve prof.lar için yükselme kurallarını da aynı şekilde işletiyordu. O yüzden bizlere hep doç. unvanı almamız salık veriliyordu ama yeni karar çıkınca bunu da uyguladı. Tabii bunda araştırma üniversitesi olmasının bir etkisi var mı bilmiyorum.

basond, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bir Gazi üniversitesi ciddi sayıda ilana çıktı, yılı yarıladık hala ilana çıkmamış üniversiteler var, sizin durumunuzda belki de dediğinz gibi araştırma üniversitesi olduğunuz içindir. Bizde talepler nisanda toplandı hala yöke gönderilmedi mesela ne bekleniyor kimsebilmiyor. Bu işler eskiden çok daha kolaydı gerçekten

12 Haziran 2022 18:24

basond
Memur

Bir Gazi üniversitesi ciddi sayıda ilana çıktı, yılı yarıladık hala ilana çıkmamış üniversiteler var, sizin durumunuzda belki de dediğinz gibi araştırma üniversitesi olduğunuz içindir. Bizde talepler nisanda toplandı hala yöke gönderilmedi mesela ne bekleniyor kimsebilmiyor. Bu işler eskiden çok daha kolaydı gerçekten

Docmuh, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bizden talepler ocak ayında toplandı hocam, ilana çıkılması mayıs ayını buldu işte. Belki süre böyle de öngörülebilir. Umarım herkesin gönlüne göre olur.

13 Haziran 2022 09:28

Docmuh
Memur

Bugün Selçuk üni. 157 kişilik ilana çıkmış darısı diğerlerine

15 Haziran 2022 06:51

Doç. Dr. Efsed
Aday Memur

Hocalarim merhaba. 3 hafta yöke talep yazisinin gittigini personel daire baskanligindan ogrenmistim. Ancak bugun personel daire baskaniyla gorustugumde yökün izin vermedigini belirttiler. Bu arada talep edilen bolumde cok ama cok ihtiyac var. Norm kadroyada takilinmiyor. Boyle bir durumla karsilasan ve yökün reddettigi durumu yasayan var mi. Universite tekrar talep ederiz dedi ama surec ne olur ki. Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

15 Haziran 2022 07:21

skywalk11
Daire Başkanı

Hocalarim merhaba. 3 hafta yöke talep yazisinin gittigini personel daire baskanligindan ogrenmistim. Ancak bugun personel daire baskaniyla gorustugumde yökün izin vermedigini belirttiler. Bu arada talep edilen bolumde cok ama cok ihtiyac var. Norm kadroyada takilinmiyor. Boyle bir durumla karsilasan ve yökün reddettigi durumu yasayan var mi. Universite tekrar talep ederiz dedi ama surec ne olur ki. Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

Doç. Dr. Efsed, 2 hafta önce - Alıntıya git

Her dönem talep edilir. Rektör kendi kadrolarindan verirse verir. Yoksa YOK verene kadar devam. Başarılar.

15 Haziran 2022 09:59

Doç. Dr. Efsed
Aday Memur

Her dönem talep edilir. Rektör kendi kadrolarindan verirse verir. Yoksa YOK verene kadar devam. Başarılar.

skywalk11, 2 hafta önce - Alıntıya git

teşekkürler hocam

15 Haziran 2022 10:49

Docmuh
Memur

Rektör gerçekten isterse herşey mümkün hocam

15 Haziran 2022 11:22

hidalgo54
Şef

Doç. Dr. Efsed, 2 hafta önce - Alıntıya git

Hocam ben norma takıldığım için 3 defa ret yedim YÖK'ten. Ama kurumum sağolsun her seferinde istedi (yaklaşık 3 ayda 1). En sonunda norm sorununu çözebilmek için başka bir anabilimdalından istenerek onay alındı. Rektörlük istedikten ve ısrarcı olduktan sonra eninde sonunda geliyor o onay. Sabırla beklemeye devam hocam.

20 Haziran 2022 16:48

suskun80
Memur

İlan sayısının bu kadar az olması normal mi? Tek tük ilanlar çıkıyor.

20 Haziran 2022 17:52

Docmuh
Memur

İlan sayısının bu kadar az olması normal mi? Tek tük ilanlar çıkıyor.

suskun80, 1 hafta önce - Alıntıya git

Ve hala hiç ilana çıkmamış üniversiteler var kim neyibekliyor belli değil

21 Haziran 2022 08:43

skywalk11
Daire Başkanı

Ve hala hiç ilana çıkmamış üniversiteler var kim neyibekliyor belli değil

Docmuh, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sınırsız kadro uygulaması üniversitelerin insiyatifine bırakılmış gibi. Yani doğrudan yapın denmemis. Yapma hakkınız var denmiş.

Toplam 414 mesaj
«9101112131415161718192021