Editörler : Kubil ay
06 Ocak 2022 18:32   

Geçen dönem ki parkur

Beyler geçen dönemde yaptığımız saniyeyi tekrar yapmak için parkura bir ay gitsek yeterli olur mu. Yoksa o zaman kazandığımız kondisyon ve saniye uçtu gitti mi sizce.

06 Ocak 2022 18:55

sdgnc13
Aday Memur

Ben geçen yıl 45 yapmıştım bilmiyorum 1 hafta 10 gün düzenli koşu yapıp bi parkur deneyeceğim sonrasına bakacağım sen de böyle yap riske atma

06 Ocak 2022 22:56

WiseGuy
Şef

Valla bende merak ediyorum ya. Ayrıca 10 katı sistemi geldiği için parkurun geçen seneye göre kolay olacağını düşünüyorum. Askeriye olsun jandarma olsun spor mülakatları çok daha kolay pomeme göre 10 katı sistemi olduğu icin. Parkurun ne derece kolay olacağını kestiremiyorum. Eğer kolaylaşma yanacaksa boş yere parkura gidip para vermek istemiyorum ikilemde kaldım ben de

07 Ocak 2022 09:40

Sno95
Aday Memur

Valla bende merak ediyorum ya. Ayrıca 10 katı sistemi geldiği için parkurun geçen seneye göre kolay olacağını düşünüyorum. Askeriye olsun jandarma olsun spor mülakatları çok daha kolay pomeme göre 10 katı sistemi olduğu icin. Parkurun ne derece kolay olacağını kestiremiyorum. Eğer kolaylaşma yanacaksa boş yere parkura gidip para vermek istemiyorum ikilemde kaldım ben de

WiseGuy, 5 ay önce - Alıntıya git
Parkur kolaylaşmaz . En fAzla olacağı geçen sene eklenenler değişir 2 lastik kalkar ve sağlık topu 8 m olur
07 Ocak 2022 10:06

Sutasak23
Aday Memur
Parkur kolaylaşmaz . En fAzla olacağı geçen sene eklenenler değişir 2 lastik kalkar ve sağlık topu 8 m olur
Sno95, 5 ay önce - Alıntıya git

bu dediginle kolaylaşır gene

07 Ocak 2022 10:09

Sno95
Aday Memur

bu dediginle kolaylaşır gene

Sutasak23, 5 ay önce - Alıntıya git
Aynen 1.2 sn geri atacak şeyler bunlar da
07 Ocak 2022 10:11

TEMUR23
Aday Memur

Parkurun değişeceğini sanmıyorum ya

07 Ocak 2022 10:13

Sutasak23
Aday Memur

Parkurun değişeceğini sanmıyorum ya

TEMUR23, 5 ay önce - Alıntıya git

bencede değşimez kontenjan arttı sonucta gene başvuru cok

07 Ocak 2022 16:52

efkanm
Aday Memur

27. dönemde 42 saniye yaptım 6 ay sonra geçen gün kendimi denedim 46 yaptım

07 Ocak 2022 17:08

WiseGuy
Şef

Valla son 2 senedir parkurun eleyicilik oranı %50 civarlarında. Yani girenlerin hemen hemen yarısı eleniyor. Diğer kurumların hiçbirin de bu kadar eleyici bir parkur yok. Pomem de bu kadar eleyici olmasının sebebi ortalama 150-250 bin kisinin parkura girmeseydi. 10 katı geldiğine göre manası yok bence %50 eleyicilige sahip parkurun.

07 Ocak 2022 17:39

Turjela
Şef

Kardeşim bu biraz da senin fiziken spora yatkınlığına bağlı birşey. Eğer Fiziki açıdan spora yatkınsan ve 27. Dönem parkur mülakatına girdikten sonra günlük yaşamında da spora devam ettiysen, eski haline dönmen çok kısa zaman gerektirir fakat eğer fiziki açıdan spora yatkın değilsen ve üstüne 27. Dönem parkur mülakatına girdiğin günden bu yana spora devam etmediysen, eski haline dönmek biraz zaman alabilir. Geçen dönem 42 saniye yapmışsın. Parkur kursuna gitmeden 2 hafta önce bireysel olarak antremanlar(düz koşular, uzun mesafeli koşular, diz çekerek koşmalar vb.) yaparak kendine kondisyon yükleyebilirsin. Parkur kursuna gitmek için biraz daha bekleyeceğim diyorsan, bugünden itibaren bireysel olarak kondisyon antremanlarına başlaman senin için iyi olur. Hem spor yapmış olursun, hem de kendini biraz hazırlamış olursun.

08 Ocak 2022 01:00

Mrt117
Aday Memur

Ben 27 donemde 43 44 geliyordum parkurda dun ciktim tekrar mayis ayindan sonra ilk defa 47 geldi ama nefes gitmis kondisyon gitmis son engelde bacagimi zor kaldirdim tavsiyem baslayin :D

18 Ocak 2022 10:00

TEMUR23
Aday Memur

Dün çıktım parkura 48 attım. Biraz erken başlamak gerekiyormuş gerçekten :d

Toplam 12 mesaj