Editörler : supporters.
«330331332333334335336337338339340341342

Merküt
Memur
26 Aralık 2022 23:39

Kimse yazmıyor şu an için forum sessiz. Ekim başvuruları daha jüri süreçlerindeler tabi o da etkili. En son etik kurul 24 Kasım'da yapılmıştı. Acaba yıl bitmeden bir etik kurul daha yetişir mi? Yoksa Ocak ayının ilk 15 günü içerisine mi sarkar? Haber alan olur ise buradan yazabilir mi?

aryıl
Aday Memur
27 Aralık 2022 13:40

Merhaba, YK tarihi hakkinda bilgisi olan @gokgok83 hocam vardi. Acaba bu ayki toplanti tarihi hakkinda bilgisi olan var mi?

dr0654
Aday Memur
27 Aralık 2022 18:10

Hocam üakta bir memurla telefonda görüştüm, bu yılı malesef kapattıklarını söyledi. Ocak ayına kaldık. Umarım bu hafta bir sürpriz yaparlar.

aryıl
Aday Memur
27 Aralık 2022 22:21

Ancak YK en az ayda bir toplanir yaziyor yonergede???

dr0654, 1 yıl önce

Hocam üakta bir memurla telefonda görüştüm, bu yılı malesef kapattıklarını söyledi. Ocak ayına kaldık. Umarım bu hafta bir sürpriz yaparlar.

docad21
Aday Memur
28 Aralık 2022 00:53

Aynen hocam. Belki sonuç açıklama tarihi için söylemişlerdir yılı kapattık diye. Bu hafta toplantı yapılırsa2023 te açıklanacak çünkü.

aryıl, 1 yıl önce

Ancak YK en az ayda bir toplanir yaziyor yonergede???

kemsan
Aday Memur
28 Aralık 2022 20:21

Doçentlik01 hocam merhaba 2 asil 1 yedek jürim tarafımdan etiğe verildim, ayrıca 2 asil jürim hızını alamamış birde "C) Sonuç kısmına puanı yanlış hesapladım diye de başarısız" yazmışlar :). Etik ihlal iddialarına karşı savunmamı yazıp gönderdim, etik birimine ulaşmış. Sonrasındaki süreç nasıl gelişiyor acaba. Yönergede etikten aklanma durumunda, etik veren kişilerin jüriliklerinin düştüğü belirtiliyor. Aklanırsam :

1) Jürilerin varsa başarısız veya asgari vb..kararları da yok sayılıyor mu ?

2) 2 asil 1 yedek jüri düştüğünde, diğer yedek jüri asil olup, 1 asil 2 yedek jüri atanıp yeni atananların kararları mı bekleniyor, yoksa ilk olarak atana jüri aynı şekilde yedek olarak kalıp, yeniden 2 asil 1 yedek jüri mi atanıyor?

3) Son kombinasyon :)..Kalan 3 asil 1 yedek jürinin kararları doğrultusunda mı karar veriliyor?

Biraz karışık oldu maruz görün, birkaç kişiye sordum farklı şeyler anlattıkları için sizin fikrinizi almak istedim, şimdiden teşekkür ederim :)

aryıl
Aday Memur
28 Aralık 2022 21:57

Benim bugun sonucum aciklandi, 5 de 4 basarili. umarim herkes hayirli haberler alir.

docad21, 1 yıl önce

Aynen hocam. Belki sonuç açıklama tarihi için söylemişlerdir yılı kapattık diye. Bu hafta toplantı yapılırsa2023 te açıklanacak çünkü.

docad21
Aday Memur
28 Aralık 2022 23:45

Bugün benim de sonucum açıklandı arkadaşlar. Başarılı.

Merküt
Memur
29 Aralık 2022 00:58

Doçentlik etik kurulu, CİMER gibi işleyen bir sistem mi? Yoksa gerçekten işlev sahibi bir kurul mu? En basitinden incelendiğinde "Yok artık, bu da saçmalık" denilebilecek düzeydeki jüri çıkışlarına dâhi doçent adayından savunma istiyor.

Haydi onu geçtik, gelen savunmayı da bilirkişiye yolluyor. Yayın etiğinden bağımsız, tamamen jüri bilgisizliği veya art niyeti ile ilgili yazılanları kendisi üzerini çizmediğinden haksız yere insanlar 1,5-2 ay etik inceleme yazısı, savunma için bekliyor. Sonra da 1-2 ay (o da en iyi ihtimal ile) bilirkişi bekliyor.

Neredeyse olması gerekenden sonra bir 5-6 ay daha bekleyip haklı bulunup doçent oluyor. Bu kapsamda bence haklı bulunan adayın doçentliği, o adayın jürilerinin son dosya girme tarihinden itibaren verilmeli.

Mesela aday EKİM 2022 tarihinde normal de doçent olacak ancak etik nedeniyle 5-6-7 ay bekleyip aklandıysa yine doçentlik tarihi Ekim 2022'de verilmeli. Diğer türlü etik diye üzerine atılan mesnetsiz iddialardan aklandıktan sonra 6-7 ay geç doçent olması adalet değildir.

Yani geç gelen adalet, adalet değildir.

Bu kapsamda bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Doçentlik01
Daire Başkanı
29 Aralık 2022 16:14

Merhabalar, geçmiş olsun hocam, bir değerlendirme yazıp size özelden yollarım..

Selamlar..

kemsan, 1 yıl önce

Doçentlik01 hocam merhaba 2 asil 1 yedek jürim tarafımdan etiğe verildim, ayrıca 2 asil jürim hızını alamamış birde "C) Sonuç kısmına puanı yanlış hesapladım diye de başarısız" yazmışlar :). Etik ihlal iddialarına karşı savunmamı yazıp gönderdim, etik birimine ulaşmış. Sonrasındaki süreç nasıl gelişiyor acaba. Yönergede etikten aklanma durumunda, etik veren kişilerin jüriliklerinin düştüğü belirtiliyor. Aklanırsam :

1) Jürilerin varsa başarısız veya asgari vb..kararları da yok sayılıyor mu ?

2) 2 asil 1 yedek jüri düştüğünde, diğer yedek jüri asil olup, 1 asil 2 yedek jüri atanıp yeni atananların kararları mı bekleniyor, yoksa ilk olarak atana jüri aynı şekilde yedek olarak kalıp, yeniden 2 asil 1 yedek jüri mi atanıyor?

3) Son kombinasyon :)..Kalan 3 asil 1 yedek jürinin kararları doğrultusunda mı karar veriliyor?

Biraz karışık oldu maruz görün, birkaç kişiye sordum farklı şeyler anlattıkları için sizin fikrinizi almak istedim, şimdiden teşekkür ederim :)

Sabredendervişler
Aday Memur
29 Aralık 2022 16:43

Aryıl ve docad21 hocalarım tebrik ederim, yeni yılda daha daha güzel haberler almanız dileğiyle. Biz nöbete devam ...

docad21
Aday Memur
29 Aralık 2022 17:01

Teşekkür ederim hocam. Darısı en kısa sürede başınıza inşallah.

Sabredendervişler, 1 yıl önce

Aryıl ve docad21 hocalarım tebrik ederim, yeni yılda daha daha güzel haberler almanız dileğiyle. Biz nöbete devam ...

kemsan
Aday Memur
29 Aralık 2022 22:14

Size de zahmet olacak, teşekkür ederim hocam.

Doçentlik01, 1 yıl önce

Merhabalar, geçmiş olsun hocam, bir değerlendirme yazıp size özelden yollarım..

Selamlar..

aryıl
Aday Memur
30 Aralık 2022 09:34

Cok tesekkurler hocam, en kisa zamanda guzel haberleri siz de alirsiniz umarim.

Sabredendervişler, 1 yıl önce

Dr.Anadolu
Aday Memur
30 Aralık 2022 12:11

Aryıl ve doçad21 ve diğer başarılı haberini alan hocalarımızı tebrik ederim; diğer arkadaşlarımıza da kalp genişliği ve kolaylıklar dilerim.

Dr.doc.dr
Genel Müdür
31 Aralık 2022 18:31

Yeni yıla doçent giren tüm hocalarımı kutlarım. Bizim için çok sancılı bir yıldı umarım yeni yıl tüm sıkıntılardan arınmış tertemiz bir yıl olur tüm akademisyenler için

Başarılıymış
Aday Memur
02 Ocak 2023 10:57

2022 mart ayında başvuru yaptım eylül 20sinde etiğe verildiğimi öğrendim 20ekimde etik raporum posta ile geldi 1 kasım savunmamı elden teslim ettim 29 Kasımda mail ile sorduğumda etik ihlal yoktur sonucunu öğrendim 15 Aralık elime posta ile etik yoktur yazısı geldi 28 Aralık 5te 5te başarılı sonucumu sistemden öğrendim. Juriler haziran ve temmuzda tüm raporları girmisler savunmam istenmesi için toplantı 29 eylülde yapılmış bana posta tarihi 14 Ekim görünüyor yazıda. Etik inceleme sonucum da 24 kasımda yapılmış olan toplantıda görüşülmüş ve yazıdaki posta tarihi 5 Aralık görünüyor bu süreçte çok fazla buradan bilgi edindim diğer arkadaşlara bilgi olarak paylaşmak istedim çünkü çok zor bir süreçti benim için teşekkürler

kemsan
Aday Memur
02 Ocak 2023 13:40

Tebrik ederim hocam, darısı başımıza inşallah. Kaç jüri tarafından etiğe verilmiştiniz ve veren/verenler arasında yedek jüri varmıydı?

Başarılıymış, 1 yıl önce

2022 mart ayında başvuru yaptım eylül 20sinde etiğe verildiğimi öğrendim 20ekimde etik raporum posta ile geldi 1 kasım savunmamı elden teslim ettim 29 Kasımda mail ile sorduğumda etik ihlal yoktur sonucunu öğrendim 15 Aralık elime posta ile etik yoktur yazısı geldi 28 Aralık 5te 5te başarılı sonucumu sistemden öğrendim. Juriler haziran ve temmuzda tüm raporları girmisler savunmam istenmesi için toplantı 29 eylülde yapılmış bana posta tarihi 14 Ekim görünüyor yazıda. Etik inceleme sonucum da 24 kasımda yapılmış olan toplantıda görüşülmüş ve yazıdaki posta tarihi 5 Aralık görünüyor bu süreçte çok fazla buradan bilgi edindim diğer arkadaşlara bilgi olarak paylaşmak istedim çünkü çok zor bir süreçti benim için teşekkürler

Başarılıymış
Aday Memur
02 Ocak 2023 15:37

1 asıl juri vermişti etige o da jurilikten düştü ve yedek jüri asıl oldu sonuç 5 te 5 başarılı

dr0654
Aday Memur
02 Ocak 2023 15:59

Arkadaşlar benim sonucumda başarılı açıklandı. Destekleriniz için teşekkür ederim. Sonuç bekleyen arkadaşlarda umarım iyi haberler alırlar

Toplam 6823 mesaj
«330331332333334335336337338339340341342

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi