Editörler : Kubil ay

Sefa ÇINAR
Aday Memur
10 Şubat 2022 10:49

Ama saçma durum madem öyle o zaman polis okulunda sağlık raporu alınırken bunu niye tespit edemediler bide şöyle bir durum var benim polis okulu sağlık raporu öncesi bu sağlık durumumdan dolayı bir kan tahlili veya tedavi surecim yoktu bu durumu mesleğin 8 . Yılında öğrendim ve tespit edildi saçma geliyor bana memuriyeti sonlandirilmasi

Delipolis
Aday Memur
17 Şubat 2022 02:14

Taba devrem senin kazanma gerekçen polis okuluna girmeden 2 yıl öncesi hastalık kaydın olmaması demi , mahkemeye bunu gerekçe sundun

doganaydinli
Aday Memur
17 Şubat 2022 12:03

Benim psikatrik d dilimi raporlarımda geçmiş 1998 e dayanıyor diyor üniversiteyi hastalık nedeniyle bırakmıştır diyor. Ben mesleğe 2003 te girdim rahatsızlığım geçmişti ilaç filan kullanmıyordum. 2009 yılında gih oldum. Haziranda adi malüllükten emekli olmak istiyorum. Acaba bu dilim belirtir rapordaki hastalık geçmişi 1998 e dayanıyor diye yazdığı iin 98/ b yi uygularlarmı acaba.

DUR13
Aday Memur
17 Şubat 2022 12:27

Doğanaydinli devrem 98 teki hastalığını nasıl görmüşler ve üniversiteyi bu yüzden bitiremediğin nerde yazıyormuş. Dosyanmı vardı. Ayrıca bu geçmişin varken seni nasıl gih yaptılar. Bu durum sorun olmadımı

doganaydinli
Aday Memur
17 Şubat 2022 12:30

Ben aynı hastanede tedavi gördüm doktorlara o zamanlar kendim söylemiştim ancak 1998 yılına ait herhangibir kaydım yok
DUR13, 2 yıl önce

Doğanaydinli devrem 98 teki hastalığını nasıl görmüşler ve üniversiteyi bu yüzden bitiremediğin nerde yazıyormuş. Dosyanmı vardı. Ayrıca bu geçmişin varken seni nasıl gih yaptılar. Bu durum sorun olmadımı

Taha5454
Aday Memur
12 Haziran 2022 23:32

Yok baska gerekcelerle geri iade edildim. Statu degisikligiyle ilgili
Delipolis, 2 yıl önce

Taba devrem senin kazanma gerekçen polis okuluna girmeden 2 yıl öncesi hastalık kaydın olmaması demi , mahkemeye bunu gerekçe sundun

Ozan20193401
Aday Memur
10 Ağustos 2022 19:39

Doğan abi merhaba bu mesajımı görürsün diye umuyorum sana sormak istediğim bir şey var geri dönersen sevinirim

doganaydinli, 2 yıl önce
Ben aynı hastanede tedavi gördüm doktorlara o zamanlar kendim söylemiştim ancak 1998 yılına ait herhangibir kaydım yok

Taha5454
Aday Memur
10 Ağustos 2022 19:40

Bana da sorabimirsin
Ozan20193401, 1 yıl önce

Doğan abi merhaba bu mesajımı görürsün diye umuyorum sana sormak istediğim bir şey var geri dönersen sevinirim

Bazıgünler
Aday Memur
29 Kasım 2022 11:03

Emniyet hizmetleri sınıfında belli bir süre görev yaptıktan sonra sağlık sebeplerine dayanan yargı kararıyla memuriyetten ilişiği kesilenlerin yine emniyet teşkilatına hizmet veren genel idare hizmetleri sınıfına, gerekli sağlık şartlarını taşımaları halinde açıktan ataması yapılabilecek. Bu kişiler, bu düzenleme yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğüne başvurabilecek.

Bazıgünler
Aday Memur
29 Kasım 2022 11:04

Böyle bir kanun geçmiş meclisten 98 B ile mi ilgili bilen var mi

Zxcvbnmlk
Aday Memur
29 Kasım 2022 11:40

...emniyet hizmetleri sınıfında belli bir süre görev yaptıktan sonra sağlık sebeplerine dayanan yargı kararıyla memuriyetten ilişiği kesilen kişilerin yine emniyet teşkilatına hizmet veren genel idare hizmetleri sınıfına...

Madde içeriği bu şekilde. İhraç edilenler 98/b den ihraç edilmiyor mu zaten?

Expero
Aday Memur
29 Kasım 2022 11:46

Yani başka bir anlam çıkmıyo ama bu 98 b den ilişik kesme yargı kararıyla mı yoksa kurumun bildirmesiyle mı oluyo

Zxcvbnmlk
Aday Memur
29 Kasım 2022 12:07

Yargı kararıyla ilişiği kesilenlerin 6 ay içinde başvurması gerekiyor diyor. Ama hâlen daha görevde olup ihraç edilmeyenler var. Yargı kararını beklersek 6 ay süresi geçmiş olacak. Buna anlam veremedim ben de.

Bazıgünler
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:22

İyide yargı kararıyla sağlık şartlarında kim ihraç olmuş ki öyle bir uygulama var mi? Bunun dışında meslekte sağlıktan ihraç başka bir şekilde olmaz ki yargı mi karar veriyor

Zxcvbnmlk
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:40

O da doğru. EGM ihraç ediyor. Yargı ihraç etmiyor.

Sfendu
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:45

İhraç olan konuyu yargıya taşıyınca son kararı yargı veriyor.
Zxcvbnmlk, 10 ay önce

O da doğru. EGM ihraç ediyor. Yargı ihraç etmiyor.

Bazıgünler
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:50

O zaman 98 B DEN İHRAÇ OLANLAR İCİN COK GÜZEL BİR HABER BU

Zxcvbnmlk
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:58

yargı kararı sonuçlanana kadar yaklaşık olarak 1 sene geçtiğini varsaysak, kanunda belirtilen 6 ay şartı nasıl olacak? Süreyi geçirmiş oluyoruz o zaman.

Sfendu, 10 ay önce
İhraç olan konuyu yargıya taşıyınca son kararı yargı veriyor.

Sfendu
Aday Memur
29 Kasım 2022 14:05

6 aylık süre yargı kararı sonuçlandıktan sonra başlamazsa hiçbir anlam ifade etmezki. O zaman yasanın çıkmasının bi mantığı kalmaz. Yasanın çıkma amacı zaten mağduriyetlerin önüne geçmek değil mi.
Zxcvbnmlk, 10 ay önce

yargı kararı sonuçlanana kadar yaklaşık olarak 1 sene geçtiğini varsaysak, kanunda belirtilen 6 ay şartı nasıl olacak? Süreyi geçirmiş oluyoruz o zaman.

Bazıgünler
Aday Memur
29 Kasım 2022 14:06

Bu yasa yürürlüğe girdikten 6 ay sonra diyor yasadan bahsediyor
Toplam 95 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi