Editörler : Lanet
27 Ocak 2022 13:03

MustafaEsk26
Yasaklı

Teşekkür ediyorum. Yalnız mahkemeye başvuru için CİMER sonucunu bekliyorum değil mi

yusufoflaz, 4 ay önce - Alıntıya git
CİMER in mahkeme ile bir alakası yok. Direkt mahkemeye başvurunuz. UYAP uygulamasına giriş yap. Dilekceni yaz ve sisteme yükle bu kadar basit gerisini onlar düşünsün. Avukata bile gerek yok.
29 Ocak 2022 12:20

recobayan
Aday Memur

1 hafta önce fakülteyi aradım başvurumun sonucu ile alakalı olarak, direkt olumsuz olanlara tebligatlarını yolladık biz aslında dedi memur ama sizin evrak rektörlüğe gitti dedi ve kapattı 1haftadır ses yok bir daha arayıp sorsam mı beklesem mi bilemiyorum.. Peki bu bana aktarılan durumu nasıl değerlendirirsiniz olumlu ya da olumsuz olarak, umutlanmam doğru olur mu sizce?

29 Ocak 2022 13:02

yusufoflaz
Aday Memur

Uyap İdari dava açma işleminde dava türü olarak en yakın "Eğitim Öğretim (Yüksek öğretim Personeli /Kadro İşleri) ile "Eğitim Öğretim (Yüksek öğretim Personeli /Yeterlilik ve Alan İşleri) seçenekleri var. Hangisini seçmeliyim? Yardımcı olabilecek biri var mı?

Bir de son olarak avukatsız olarak dava açmış olmanın olumsuz bir tarafı olabilir mi?

29 Ocak 2022 16:15

MustafaEsk26
Yasaklı

Uyap İdari dava açma işleminde dava türü olarak en yakın "Eğitim Öğretim (Yüksek öğretim Personeli /Kadro İşleri) ile "Eğitim Öğretim (Yüksek öğretim Personeli /Yeterlilik ve Alan İşleri) seçenekleri var. Hangisini seçmeliyim? Yardımcı olabilecek biri var mı?

Bir de son olarak avukatsız olarak dava açmış olmanın olumsuz bir tarafı olabilir mi?

yusufoflaz, 4 ay önce - Alıntıya git
Diğer Idari Davalar (Diğer) veya Yüksek Öğretim Atama sevenlerinden birini seçebilirsiniz. Avukatlık çok fazla bir durum yok. Dilekçe konusunda yardımcı olurum.
10 Şubat 2022 14:34

ahmettaspinar
Aday Memur

Bu konu torpilin nasıl içselleştirildiğini gösteriyor. Adamlar kamu kurumlarında, kamuya açık kadrolar için "falancanın kadrosu, asalak gibi başvurmayın" diyor. İnsanda biraz utanma, biraz vicdan olur.

O kurumlar kimsenin kurumu değil, o kadro da kimsenin kadrosu değil!

10 Şubat 2022 14:48

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı

Bu konu torpilin nasıl içselleştirildiğini gösteriyor. Adamlar kamu kurumlarında, kamuya açık kadrolar için "falancanın kadrosu, asalak gibi başvurmayın" diyor. İnsanda biraz utanma, biraz vicdan olur.

O kurumlar kimsenin kurumu değil, o kadro da kimsenin kadrosu değil!

ahmettaspinar, 4 ay önce - Alıntıya git

YÖK ve cumhurbaşkanlığının da aynı şekilde içselleştirdikleri anlaşılıyor. Son atama kararnamesinde kurum içi yükselmeler kadro iznine bağlı değil, kurum dışı atamalar için 6000 kadro izni verildi. Aslında ilanlar ayrıştırılsa kurumiçi yükselme ilanı ile dışarıdan alım bu tartışmalar son bulur.

10 Şubat 2022 16:32

korfezgunesi
Daire Başkanı

YÖK ve cumhurbaşkanlığının da aynı şekilde içselleştirdikleri anlaşılıyor. Son atama kararnamesinde kurum içi yükselmeler kadro iznine bağlı değil, kurum dışı atamalar için 6000 kadro izni verildi. Aslında ilanlar ayrıştırılsa kurumiçi yükselme ilanı ile dışarıdan alım bu tartışmalar son bulur.

akademisyen 64, 4 ay önce - Alıntıya git

O konuda belirsizlik var bence. Kurum içinden bile olsa ilana çıkılmak zorunda. O ilana "kurum dışından başvuruya kapalı" diye mi yazacaklar?

10 Şubat 2022 16:39

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı

O konuda belirsizlik var bence. Kurum içinden bile olsa ilana çıkılmak zorunda. O ilana "kurum dışından başvuruya kapalı" diye mi yazacaklar?

korfezgunesi, 4 ay önce - Alıntıya git

Yazamazlar tabii, ama yöneticiler hem kadro izni gerektirmemesi hem de norm kadro kısıtlamasına tabi olmamasından dolayı kurum içi atamalara avantaj tanıyorlar. Aslında yasal mevzuatla uygulama çelişiyor bu durumda. Yani bir kurumiçi yükselme kadrosu için ilan veriliyor kadro kullanım izni ve norm kadroya takılmayan, buna herkes başvurabilir ama dışarıdan başvuran atandığında problem olur bu durumda.

14 Nisan 2022 23:32

ibn_i_sina
Memur

.

Toplam 49 mesaj