Editörler : oto-danisman-expert
11 Ocak 2022 16:28

Skolyoz

Röntgende 15 derece rotoskolyoz yazdılar, d2 için elenme sebebi midir? İtiraz etsem bir şey değişir mi? Teşekkür ederim

bl4cksoul
Aday Memur
11 Ocak 2022 16:44

15 derece skolyoz baya ileri seviye kardeşim bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Hallowed1945
Aday Memur
13 Ocak 2022 19:58

Yardımcı sınıfa basvurduysaniz sıkıntı olmaz, 15 derece yüksek bir değerde değil. Aralık ayında gerçekleştirilen öğretmen sınıfı subay temini kapsamında sağlık raporu aldım ve 13.6 derece skolyozun çıktı. Ortopedi doktoru bu derecenin önemsiz derecede küçük olduğunu hastalıktan bile sayılmaya ağını söyledi ve D2 ye göre olur verdi. Yönetmelikte zaten yardımcı siniflar için 21 dereceye kadar izin verilmekte, 21 derece ve üstü deformasyon olarak tanımlanmıştır. İçiniz rahat olaun

Hallowed1945
Aday Memur
13 Ocak 2022 19:59

İçiniz rahat olsun sıkıntı yaşamazsınız*

Torsten
Aday Memur
14 Ocak 2022 13:54

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Henüz rapor sonuçlanmadı fakat hastanede 10 derece ve üstünün kabul edilmeyeceğine dair bir madde göstermişlerdi bana. Henüz rapor sonuçlanmadı, umarım sorun yaşamam.

Hallowed1945, 2 yıl önce

İçiniz rahat olsun sıkıntı yaşamazsınız*

Hallowed1945
Aday Memur
14 Ocak 2022 19:57

Muharip sınıfa dair başvurunuz varsa eğer (piyade,komando,topçü veya tankçı gibi) 10 derece ve üzeri sıkıntı fakat yardımcı sınıfta böyle bir durum söz konusu değil. 15 derece ile D2 ye göre olur alırsınız.

Torsten, 2 yıl önce

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Henüz rapor sonuçlanmadı fakat hastanede 10 derece ve üstünün kabul edilmeyeceğine dair bir madde göstermişlerdi bana. Henüz rapor sonuçlanmadı, umarım sorun yaşamam.

Torsten
Aday Memur
14 Ocak 2022 21:25

Umarım söylediğiniz gibi olur. Sadece yardımcı sınıf için tercih vermiştim.

Hallowed1945, 2 yıl önce

Muharip sınıfa dair başvurunuz varsa eğer (piyade,komando,topçü veya tankçı gibi) 10 derece ve üzeri sıkıntı fakat yardımcı sınıfta böyle bir durum söz konusu değil. 15 derece ile D2 ye göre olur alırsınız.

Makaveli231
Aday Memur
17 Ocak 2022 20:16

Sonuç nedir

Torsten
Aday Memur
17 Ocak 2022 22:12

Bugün geçtim hocam, 10 derece üstü elenir dediler ilk olarak ama daha sonra a63-f/01 tanı geçer dediler çok şükür. Size de tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Makaveli231, 2 yıl önce

Sonuç nedir

Torsten
Aday Memur
17 Ocak 2022 22:14

Yanlış kişiye teşekkür etmişim ama olsun:)

Makaveli231
Aday Memur
19 Ocak 2022 12:07

Çok da yanlış kişiye teşekkür etmediniz. Çünkü yıllardır forumda dış kaynak için skolyozun bel 21 derece üstüne geçeceğini savunuyordum. Çoğu kişi de 10 dereceye takılıyordu. 10 derece msü ve jandarma için. Hayırlı uğurlu olsun sana şimdiden. Ayrıca doğru egzersizleri yaparak derecesini düşürebilirsin. Ağrıyı falan engeller.

Torsten, 2 yıl önce

Yanlış kişiye teşekkür etmişim ama olsun:)

Torsten
Aday Memur
19 Ocak 2022 12:58

Bana da ilk olarak 10 derece yazan maddeyi gösterdiler ama ben öğrenci adayı değilim personel adayıyım ve tanı maddesi tabloya göre geçer dedim. Birkaç gün uğraştık ama sorun olmadı çok şükür. Tekrar teşekkür ederim

Makaveli231, 2 yıl önce

Çok da yanlış kişiye teşekkür etmediniz. Çünkü yıllardır forumda dış kaynak için skolyozun bel 21 derece üstüne geçeceğini savunuyordum. Çoğu kişi de 10 dereceye takılıyordu. 10 derece msü ve jandarma için. Hayırlı uğurlu olsun sana şimdiden. Ayrıca doğru egzersizleri yaparak derecesini düşürebilirsin. Ağrıyı falan engeller.

didempomem
Aday Memur
19 Ocak 2022 13:18

Hocam mantıken jandarma asem ve suem de öğrenci değil de personel alımı olmuyor mu? Göz dereceleri hakkında bilginiz var mı acaba?

Torsten, 2 yıl önce

Bana da ilk olarak 10 derece yazan maddeyi gösterdiler ama ben öğrenci adayı değilim personel adayıyım ve tanı maddesi tabloya göre geçer dedim. Birkaç gün uğraştık ama sorun olmadı çok şükür. Tekrar teşekkür ederim

Torsten
Aday Memur
19 Ocak 2022 14:06

Bana yazılan tane a63-f/01. Bu maddenin açıklama kısmında öğrenci adaylarından bahsediliyor fakat personel adayı için ayrıca bir hüküm yoktu. Asem ve suem de personel adayı olarak değerlendirilir ama gözle ilgili dereceleri bilmiyorum. Son olarak bana d2 olur raporu verdiler ama muhtemelen d1 vermezlerdi

didempomem, 2 yıl önce

Hocam mantıken jandarma asem ve suem de öğrenci değil de personel alımı olmuyor mu? Göz dereceleri hakkında bilginiz var mı acaba?

didempomem
Aday Memur
19 Ocak 2022 14:16

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Yolunuz açık olsun. Keşke bilgili biri olsaydı asem suem için de

Torsten, 2 yıl önce

Bana yazılan tane a63-f/01. Bu maddenin açıklama kısmında öğrenci adaylarından bahsediliyor fakat personel adayı için ayrıca bir hüküm yoktu. Asem ve suem de personel adayı olarak değerlendirilir ama gözle ilgili dereceleri bilmiyorum. Son olarak bana d2 olur raporu verdiler ama muhtemelen d1 vermezlerdi

Hallowed1945
Aday Memur
20 Ocak 2022 02:24

Tebrik ederim sevindim adınıza. Bende sözlü mülakat sürecindeyim şuan 1-2 haftaya bitecek sürecimiz. Yolunuz açık olsun.

Torsten, 2 yıl önce

Bugün geçtim hocam, 10 derece üstü elenir dediler ilk olarak ama daha sonra a63-f/01 tanı geçer dediler çok şükür. Size de tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi