Editörler : Kubil ay
14 Ocak 2022 00:02   

E nabızda yer alan geçmiş tanılar

Herkese merhabalar. Bugün acayip bir sorudur aklımdan çıkmıyor, yardımci olursanız çok memnun olurum. Geçtiğimiz aylarda ayağımda içe basma şikayeti ile ortopedi bölümüne bir doktora gittim. Ayağımı gösterdim ve çıplak gözle muayene sonucunda doktor "sende düz tabanlık var, şimdi sana ayakkabılarının içine koyacağın bir tabanlık modeli yazıyorum, git medikalcilerden al kullan faydasını görürsün" dedi. Tabi aklımda hep POMEM düşüncesi olduğundan içimi bir korku kapladı ya düz tabanliktan dolayı alinmazsam diye. Bu durum 1-2 ay sürdü ama içim içimi nasıl yedi bilmezsiniz. En sonunda dayanamayıp tekrar başka bir doktordan randevu alıp yine muayeneye gittim. Yeni doktora; bana daha önce düz tabanlik teşhisi konduğunu, bu durumun polisliğe engel olup olmayacağını sordum. O da hemen röntgen çekimine gönderdi beni. Röntgen sonuçlarını inceleyip "evet az da olsa düz tabanlık var. Ama DERECESİ kesinlikle polisliğe girmene engel falan değil hiç merak etme" dedi. İçim epeydir yine rahattı çok şükür ama geçenlerde bir e nabız işim oldu ve "hastalıklarım" menüsüne girdiğimde kabak gibi "PES PLANUS" yazısını gördüm, meğerse düz tabanlık demekmiş. İlk olarak içe basma şikayetiyle gittiğim doktor bu şekilde sisteme girmiş. Şimdi bu e nabız mevzusu ön sağlıkta ya da okula kayıt olma esnasında sorun olur mu? E nabız bu aşamalarda inceleniyor mu? Biliyorum çok uzun yazdım ama mevzunun anlaşılması için böyle yazmam gerekiyordu. Üşenmeyip okuyup, cevap vereceklerden şimdiden Allah razı olsun :) Ha bu arada ikinci gittiğim, röntgen çektiren doktor sadece "ayak ağrısı" diye tanı girmiş sisteme ve çektirdiği röntgenlerin fotoğrafları da yer alıyor. Bir sorun yaşanması durumunda bu görüntüler işime yarar mı?

14 Ocak 2022 00:33

Gnsfener
Aday Memur
İşte dostum bazen o anı yazısı bile ileride mesleği girdiğinde sıkıntı yaratabiliyor belki şu an girersin geçersin polis bile olabilirsin sağlık kurulundan sağlam raporu alabilirsin ama ilerleyen meslekte iken tesadüfen de olsa doktora girdiğinde veyahut meslekte bir sıkıntı olduğunda ortopedi bölümünde sevk aldığında sağlık daire ve SGK hastanehane geçmişini incelediği vakit sıkıntı oluyor ( dmk 98/b memurluğa giriş şartlarının taşımadığının sonradan anlaşılması), bunun gibi emniyet genel müdürlüğü forumunda ilişik kesilip sonradan dönen arkadaşlar var zorlu bir süreç , ama gördüğüm kadarıyla ikinci doktor sıkıntı olmayacağını belirtmiş sonuçta tanı kısmı sıkıntı yaratıyor böyle bir şey olduğunu ileride kimseye söyleme zaten olursa fark edilirsi en kötü mahkeme ile geri gelirsin
14 Ocak 2022 00:36

Gnsfener
Aday Memur
İşte dostum bazen o anı yazısı bile ileride mesleği girdiğinde sıkıntı yaratabiliyor belki şu an girersin geçersin polis bile olabilirsin sağlık kurulundan sağlam raporu alabilirsin ama ilerleyen meslekte iken tesadüfen de olsa doktora girdiğinde veyahut meslekte bir sıkıntı olduğunda ortopedi bölümünde sevk aldığında sağlık daire ve SGK hastanehane geçmişini incelediği vakit sıkıntı oluyor ( dmk 98/b memurluğa giriş şartlarının taşımadığının sonradan anlaşılması), bunun gibi emniyet genel müdürlüğü forumunda ilişik kesilip sonradan dönen arkadaşlar var zorlu bir süreç , ama gördüğüm kadarıyla ikinci doktor sıkıntı olmayacağını belirtmiş sonuçta tanı kısmı sıkıntı yaratıyor böyle bir şey olduğunu ileride kimseye söyleme zaten olursa fark edilirsi en kötü mahkeme ile geri gelirsin
Gnsfener, 6 ay önce - Alıntıya git
İşte bazen bu Ufak tefek doktorların yaptığı tanı kısımları milletin başına bela oluyor, en azından gittiğin ikinci doktor olmadığını tanı olarak belirtmiş buradan avantajın var kardeşim, şimdiden başarılar Allah yolunu açık etsin
14 Ocak 2022 01:06

Bilen00
Aday Memur

Çok teşekkür ederim üstadım verdiğiniz bilgiler için. Öğrendiğim kadarıyla il sağlık müdürlüğüne dilekçe verilerek tanı sistemden sildirilebiliyormuş. Biraz ugrasicaz artık ne yapalım. İnşallah rabbim kimseye göstermez böyle sıkıntılar. Bir ömür boyu helaliyle, sıkıntısınız, mesleklerimiz icra ettirsin inşallah.

14 Ocak 2022 01:06

loveturkishteacher
Şef

Kardeşim için ferah olsun geçmiş tanılar sadece psikayatri için önemlidir. Ya da düzeltiyorum. Sağlık kurulunda geçmiş tanılara en çok önem veren doktorlar psikologlardır. Tabiki sen sağlık kuruluna girdiğinde ortopedi doktoru geçmiş tanılara bakacak ama seni zaten orda da röntgene sokacaklar. Derece büyük değil dediyseler sıkıntı olmaz. Başarılar

14 Ocak 2022 01:07

Bilen00
Aday Memur
İşte bazen bu Ufak tefek doktorların yaptığı tanı kısımları milletin başına bela oluyor, en azından gittiğin ikinci doktor olmadığını tanı olarak belirtmiş buradan avantajın var kardeşim, şimdiden başarılar Allah yolunu açık etsin

İnşallah kardeşim, Allah hepimizin yardımcısı olsun, teşekkür ederim.

14 Ocak 2022 01:12

Bilen00
Aday Memur

Kardeşim için ferah olsun geçmiş tanılar sadece psikayatri için önemlidir. Ya da düzeltiyorum. Sağlık kurulunda geçmiş tanılara en çok önem veren doktorlar psikologlardır. Tabiki sen sağlık kuruluna girdiğinde ortopedi doktoru geçmiş tanılara bakacak ama seni zaten orda da röntgene sokacaklar. Derece büyük değil dediyseler sıkıntı olmaz. Başarılar

loveturkishteacher, 6 ay önce - Alıntıya git

Psikiyatri için önemli olduğunu okudum ben de bir yerde dediğiniz gibi ama işte bir korku sardı, hep aklımda. O yüzden konu açmak istedim emin olmak için. Doktorun dediğine göre kesinlikle engel olacak kadar yüksek bir derece yokmuş. Tabi dediğiniz gibi kurulda çekilen röntgen çok önemli. Ne diyelim hakkımızda hayırlısı. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

14 Ocak 2022 01:40

Gnsfener
Aday Memur

Psikiyatri için önemli olduğunu okudum ben de bir yerde dediğiniz gibi ama işte bir korku sardı, hep aklımda. O yüzden konu açmak istedim emin olmak için. Doktorun dediğine göre kesinlikle engel olacak kadar yüksek bir derece yokmuş. Tabi dediğiniz gibi kurulda çekilen röntgen çok önemli. Ne diyelim hakkımızda hayırlısı. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :)

Bilen00, 6 ay önce - Alıntıya git
Benim yukarıda bahsettiklerim genelde malulen emekli olduğunda ya da sınıf değişikliğini gerektiren durumlarda hastane sevk kısımlarında meydana geliyor ,genel itibariyle değil yani yanlış anlaşılmasın
14 Ocak 2022 08:31

loveturkishteacher
Şef

Bilen00, 6 ay önce - Alıntıya git

Ne demek, yolun açık olsun hakkında hayırlısı olsun :)

14 Ocak 2022 09:36

Bilen00
Aday Memur
Benim yukarıda bahsettiklerim genelde malulen emekli olduğunda ya da sınıf değişikliğini gerektiren durumlarda hastane sevk kısımlarında meydana geliyor ,genel itibariyle değil yani yanlış anlaşılmasın

Tamamdır üstadım yanlış anlaşılacak hiçbir şey yok gayet iyi anladım ben sizi. Çok teşekkür ederim :)

16 Ocak 2022 16:42

Polisadayi1515
Aday Memur

Ayak ölçün röntgende kaç çıktı doktor söyledi mi düz tabanlık ölçünü. Aynı durum bende de var sistemde pes planus yazıyor. İkinci bir doktora çıkmadım ama tekrar kontrol ettiresim var

17 Ocak 2022 22:36

Bilen00
Aday Memur

Ayak ölçün röntgende kaç çıktı doktor söyledi mi düz tabanlık ölçünü. Aynı durum bende de var sistemde pes planus yazıyor. İkinci bir doktora çıkmadım ama tekrar kontrol ettiresim var

Polisadayi1515, 6 ay önce - Alıntıya git

Kardeşim söylemişti ama şu an tam net hatırlayamıyorum. Ama "istenen aralıkla senin derece arasında baya fark var, rahatlıkla girersin" demişti. Kesinlikle git sen de ölçtür, röntgen çektiriyor zaten ihmal etme sakın. Allah yardımcımız olsun ne diyim.

Toplam 11 mesaj