Editörler : "eskiyara"Pangaea

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2022 11:56

Yazacaksan edebinle yaz edeple cevap al. Benim canımı sıkma. Neyi başıma çalacağımı da kimin başına çalacağımı da ben bilirim. Hayatın para hesabı bedavacılık. Açtığın / yazdığın başka konu yok. Hiç bir naneye yaramama konusunda haklısın. "nanelere ve lalelere" faydası olmazsendikanın.

muhcamci, 2 yıl önce

İyi tamam sendikanı al başına çal. Aman hiç bir naneye de yaramayın zaten. Para hesabını da kimse sormasın. Takılın kendinizce, yiyin devletin parasını. Bu sizin sendikacılık anlayışınız. 5510'dan daha önemli bir konu mu var. 5510 sadece beni mi ilgilendiriyor.

Kagiş
Müsteşar
19 Ocak 2022 12:03

İstanbul lehçesi değil, ona İstanbul ağzı denir!? Bunu bilmediğiniz için sizin sendikaya üye olmuyoruz maalesef!??)) Bizi kazanamadınız!! Sendikanızın sırf bu yüzden sizi üyelikten çıkarması gerekebilir.!!!?))))

silivripdr, 2 yıl önce

Batılı, çağdaş, laik ve Türkçemizi en iyi konuşan, istanbul lehçesini kullarak iletişim kuran istanbul beyefendisi ve hanımefendilerinin toplandığı sendika Eğitim- iş i öneririm efendim. Sağlığınıza duacıyım efendim.

Kagiş
Müsteşar
19 Ocak 2022 12:13

Yahuu millet hem hakkımı arayayım hem de bedavaya getireyim diye avukat arayışına girmiş ve bu bağlamda da hangi sendika? diye soruyor. Yaratıcılıkta sınır tanımıyoruz!?))) Zehir gibiyiz vallahi zehir))))

muhcamci
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 12:23

Sen işine bak, sendikada görevli misin? Görevini yaz, biz de ona göre muhatap alalım. Hak arama farklı bir şey para peşinde koşturma farklı bir şey. Neyse tartışmayı uzatmak istemiyorum ama bana ters cevap vermezsen ben de sana ters yazmam.

alparslan..., 2 yıl önce

Yazacaksan edebinle yaz edeple cevap al. Benim canımı sıkma. Neyi başıma çalacağımı da kimin başına çalacağımı da ben bilirim. Hayatın para hesabı bedavacılık. Açtığın / yazdığın başka konu yok. Hiç bir naneye yaramama konusunda haklısın. "nanelere ve lalelere" faydası olmazsendikanın.

silivripdr
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 14:02

Hocam bu Çağatay lehçesinin istanbul ağzı. :)))) timurlular istanbula gelince bu lehçeyi kullanmış :)))) Hakikaten haklısınız efendim. zat-ı muhteremlerinizin katında affınızı rica edeceğim efendim.

Kagiş, 2 yıl önce

İstanbul lehçesi değil, ona İstanbul ağzı denir!? Bunu bilmediğiniz için sizin sendikaya üye olmuyoruz maalesef!??)) Bizi kazanamadınız!! Sendikanızın sırf bu yüzden sizi üyelikten çıkarması gerekebilir.!!!?))))

silivripdr
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 14:03

İstanbul ağzıyla erzurumluya konuşunca Erzurumlu ;

Ola bu niye yalvarir ? :)))

Kagiş
Müsteşar
19 Ocak 2022 15:10

Türk dilinin lehçeleri : Yakutça, Çuvaşça ve Halaçça.

Türk dilinin şiveleri : Kırgızca, Türkmence, Azerice, Özbekçe... vd

Ağızlar : İstanbul ağzı, Kütahya ağzı, Konya ağzı.... vd.

"Benim şivem böyle!" ya da "Bölge/Yöre insanının şivesi bu!" gibi kullanımlar yanlıştır!))

silivripdr, 2 yıl önce

Hocam bu Çağatay lehçesinin istanbul ağzı. :)))) timurlular istanbula gelince bu lehçeyi kullanmış :)))) Hakikaten haklısınız efendim. zat-ı muhteremlerinizin katında affınızı rica edeceğim efendim.

silivripdr
Daire Başkanı
19 Ocak 2022 15:38

bir kere vd. vd. değil vs. vs. olarak kullanacaktınız sanırım. Ya da cümle sonlarına !)) değil . (nokta) konulur. Demek ki bazı bilgileri bilsek bile acele ile yazarken yanlış kullanım yapabiliyoruz.

Neticede o kadar da 'şaapmamak' lazım yani kasmamak.

Kagiş, 2 yıl önce

Türk dilinin lehçeleri : Yakutça, Çuvaşça ve Halaçça.

Türk dilinin şiveleri : Kırgızca, Türkmence, Azerice, Özbekçe... vd

Ağızlar : İstanbul ağzı, Kütahya ağzı, Konya ağzı.... vd.

"Benim şivem böyle!" ya da "Bölge/Yöre insanının şivesi bu!" gibi kullanımlar yanlıştır!))

kılıç_PDR
Aday Memur
19 Ocak 2022 16:10

Hocam siz sistemi eleştirirken arada rehber öğretmenlere kininizi keşke belli etmeseydiniz. Size tavsiyem YKS. Evet evet bizim gibi vasat, oturmaktan başka bir işi yapamayan, siz eşsiz branşçılara/sınıfçılara asla eşdeğer olamayanların kazandığını siz hayli hayli kazanırsınız. Mesleki rehberlik yaptım sayenizde sağ olun. Bayağıdır çalışmamıştım iyi oldu.

halis4242, 2 yıl önce

Hocam, memurluklar; adaletsizlik temeli üzerine kurulmuş sistemler şeklinde işletiliyor maalesef!!? Hatta öğretmenliğin idareciligin içinde bile birçok adaletsizlik mevcut:

-Sınıfçı idareci fiili derse girmez, branşçı idareciye ise 6 saat fiili ders mecburî!!?

-Rehber öğretmen odasında yatar, müdür bile dokunamaz, full ek ders alır, diğer yandan öğretmenimiz onun ek dersini alabilmek için 30 saat boğaz patlatır, kafa allak bullak olur!!?

-Polis ve askere yıpranma payı var öğretmene yok!!!?

-Sonra denir k şu yıldan önce başlayana şu kadar sonra başlayana bu kadar maaş!!?

- Bu 3600 aslında ilk gündeme geldiğinde sadece öğretmene verilecekti, şimdi birçok memurluklar için geçerli olacak, buna karşı değilim, olması gereken de bu zaten!!?

Yani sözün özü adalet için adalet olmalı ama bu ülkede adaletin gerçekleşmesi asla mümkün değil!!?

Her koyun kendi bacağından asılıyor, her başa gelen çalma çırpma peşinde, toplum olarak biz buna layıkız!!?

Kagiş
Müsteşar
19 Ocak 2022 16:18

Hayır, vd. (ve diğerlerinin kısaltması). vs ise vesaire anlamında belirsizlik taşır.

Cümlenin sonuna ! (ünlem) koyuyorsam noktaya gerek duymuyorum demektir.

Ha bir de tebessüm ettiğim yerlerde sağ ayraç işaretini )) kullanıyorum.

silivripdr, 2 yıl önce

bir kere vd. vd. değil vs. vs. olarak kullanacaktınız sanırım. Ya da cümle sonlarına !)) değil . (nokta) konulur. Demek ki bazı bilgileri bilsek bile acele ile yazarken yanlış kullanım yapabiliyoruz.

Neticede o kadar da 'şaapmamak' lazım yani kasmamak.

Kimyacıxx0
Aday Memur
20 Ocak 2022 16:19

Hadi yaa çok kötü bir Durum. Teşekkürler bilgi için hocam

yorguntarihçi, 2 yıl önce

Şöyle özet geçeyim size hocam. 2008 öncesi göreve başlayan öğretmen emekli olduğunda beşbin liradan fazla emekli maaşı alır iken 2008den sonra iş başı yapan öğretmen '2500 liradan daha az emekli maaşı olamaz ' denildiği için 2500 lira maaş alacaktır. Akepe hükümeti memruru fena dolandırmıştir

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi