Editörler : oto-danisman-expert
15 Ocak 2022 01:35   

TSK'dan Yüksek Disiplin Kurulu ile ayrılan Devlet Memuru olabilir mi? Acil Yardım

arkadaşlar merhaba.

muvazzaf astsubayken bi̇lerek kendi̇ i̇steği̇mle 18 puanimi doldurdum. ve "di̇si̇pli̇nsi̇zli̇ği̇ alişkanlik hali̇ne geti̇rmek" maddesi̇nden yüksek di̇si̇pli̇n kurulu karari i̇le görevi̇me son veri̇ldi̇.

devleti̇n bi̇r kurumuna açiktan atanmak i̇çi̇n di̇lekçe verdi̇m. bana geri̇ dönüş olarak yüksek di̇si̇pli̇n kurulu i̇le görevi̇me son veri̇ldi̇ği̇ i̇çi̇n memur olamayacağim söylendi̇.

bi̇ldi̇ği̇m kadariyla bi̇z 926 sayili kanuna tabi̇yi̇z. memurlar 657 sayili kanuna. kanunlari okudum, olamayacağim hi̇çbi̇r yerde yazmiyor. bunun asli astari nedi̇r bi̇len varsa yardimci olursaniz sevi̇ni̇ri̇m.

15 Ocak 2022 13:27

mikomubu
Aday Memur
TSK disiplin kurulu tarafından "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile tecziye edildiyseniz maalesef memur olamazsınız, fakat yalnızca meslekten çıkarma cezası aldıysanız başka kuruma atanmanızda bir engel bulunmuyor.
15 Ocak 2022 16:40

Qwerty35.
Aday Memur
TSK disiplin kurulu tarafından "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile tecziye edildiyseniz maalesef memur olamazsınız, fakat yalnızca meslekten çıkarma cezası aldıysanız başka kuruma atanmanızda bir engel bulunmuyor.
mikomubu, 4 ay önce - Alıntıya git

Devlet memurluğundan çıkarma ya da meslekten çıkarma hiçbir belgede yazıyor.sadece yüksek disiplin kurulu ile görevine son verildi yazıyor. Bu bilgiyi nereden bulabilirim acaba

18 Ocak 2022 22:27

Yatirimvarligi
Aday Memur

Devlet memurluğundan çıkarma ya da meslekten çıkarma hiçbir belgede yazıyor.sadece yüksek disiplin kurulu ile görevine son verildi yazıyor. Bu bilgiyi nereden bulabilirim acaba

Qwerty35., 4 ay önce - Alıntıya git
Suçun unsuru disiplin kanununda yazar. Mesela meslekten çıkarma cezaları ve devlet memurluğundan çıkarma cezaları diye. Seninn madde hangisine giriyorsa bak
18 Ocak 2022 23:10

Qwerty35.
Aday Memur
Suçun unsuru disiplin kanununda yazar. Mesela meslekten çıkarma cezaları ve devlet memurluğundan çıkarma cezaları diye. Seninn madde hangisine giriyorsa bak
Yatirimvarligi, 4 ay önce - Alıntıya git

Hangi disiplin kanununa bakacağım. Bir sürü disiplin kanunu var

18 Ocak 2022 23:27

Yatirimvarligi
Aday Memur

Hangi disiplin kanununa bakacağım. Bir sürü disiplin kanunu var

Tskda iseniz tskp disiplin kanunu Jandarmada iseniz 7068 sayılı kanun
19 Ocak 2022 01:56

Qwerty35.
Aday Memur
Tskda iseniz tskp disiplin kanunu Jandarmada iseniz 7068 sayılı kanun

Ben 6413 sayılı tsk disiplin kanununun her noktasına kadar okudum.emin olmak için siz yazdıktan sonra yine okudum. Suç unsuru diye birşey yok. Ne memurluktan çıkarma maddesi var ne de meslekten çıkarma. Yine de teşekkür ederim.

19 Ocak 2022 21:07

Yatirimvarligi
Aday Memur

Ben 6413 sayılı tsk disiplin kanununun her noktasına kadar okudum.emin olmak için siz yazdıktan sonra yine okudum. Suç unsuru diye birşey yok. Ne memurluktan çıkarma maddesi var ne de meslekten çıkarma. Yine de teşekkür ederim.

Bahsettiğin kanunun 20. Maddesi F bendinde senin suç var. Bir daha bak.
19 Ocak 2022 21:12

Yatirimvarligi
Aday Memur
Ayrıca Tsk disiplin kanunununda sadece silahlı kuvvetlerden ayırma cezası olarak var. 7068 sayılı kanunda meslekten çıkarma ile devlet memurluğundan ayırma ayrı ayrı yer verilmiş
19 Ocak 2022 21:37

Qwerty35.
Aday Memur
Bahsettiğin kanunun 20. Maddesi F bendinde senin suç var. Bir daha bak.

Onu bizde biliyoruz herhalde. Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz. Yazıyor mu orada şu suçu işledi diye memurluktan ihraç ya da meslekten ihraç. Aradığım nokta orası

21 Ocak 2022 13:05

betelgeuse13
Şef
Daha önce bir kamu görevinden çıkarılmış olmamak gibi bir ibare koyuluyor, ilan metinlerine. Bu da engel teşkil eder diye düşünüyorum ama adalet huzurunda hakkınızı arayabilirsiniz, geçmiş olsun.
23 Ocak 2022 10:55

Kuper
Aday Memur
Avukata sormak daha mantıklı yada Cimer e ... Ama tahmini görüşüm olamazsın ...
24 Ocak 2022 10:17

aşkim
Aday Memur
60 günü gecmediyse mahkmeye verin yok kararına karşı danistay dava acin
Toplam 12 mesaj