Editörler : Kubil ay
16 Ocak 2022 00:16   

Parkur için kondisyon nasıl artırılır?

Her gün koşmanın pek faydasını göremedim geçen yıl. Sıçrama ve ağırlık ile koşmak her seferinde tüketti beni. Sakatlanmamız için sıçrama üzerinde fazla durmuyorduk. Yanlış mı yaptım acaba? Bir de ağırlık ile koşmak çok yoruyor beni. Çok hızlı olamıyorum ve torbaları attığımda tükenmiş oluyorum. Parkur konusunda şunu yaptım ve faydasını gördüm dediğiniz tüm önerileri paylaşırsanız çok sevinirim.

16 Ocak 2022 08:36

Coflaz01
Memur

Dostum düz koşu yapman sana bişey katmaz deparlı koşular yap mekik koşusu yap deparli koş atıyorum 20 metre çıkış yapar gibi sonra yürü biraz bidaha yap aynısını parkurda önemli olan bana göre bacak kondisyonu bacağın güçlüyse sorun olmuyor baya baya bacak çalışman lazim bol bol squat çek günde 200 300 çekebiliyorsan 500 tane çek emin ol etkisini görürsün bisikletin varsa sür dışarıda ağırlık al ellerine squatı onla yap komando yürüyüşü yap çök kalk şeklinde asıl önemli olan bacak ağırlık torbasını attıktan sonra dermanin kalmıyor bacakların kalkmıyor aynı sorun benedede vardı squat bisiklet daha biçok hareketle hallettim çok şükür alt vücut kondisyonun olursa tahtada falanda rahat atlıyorsün 1 2 taktikle fazla kilon varsa onuda vermenı öneririm onunda etkisi fazla

16 Ocak 2022 15:10

Hacimirza
Genel Müdür
Başlığa destek istiyoruz Kamuya personel alımında mülakat kaldırılmalıdır. https://forum.memurlar.net/konu/24699
17 Ocak 2022 15:37

wlfhw
Aday Memur

Teşekkür ederim Coflaz01

19 Ocak 2022 01:24

KOZAN-01
Şef
Parkur dayanıklık ve sprint parkuru. Sana tavsiyem 2 hafta uzun mesafe tempolu koş dayanıklığını artır Kasların gelişsin biraz sonra da depar çalış mekik koşusu yap frenleme ve hzılanma çalışman gerekiyor. Parkur başından sonuna kadar frenleme hızlanma yapman lazım ani çıkışlarını geliştirsen derecelerin iyileşecektir. En son parkur üzerinde pratik yapıp tam puan alacak seviye ye gelebilirsin. Tecrübeyle sabit. Tabi bu arada depar antrenmanları öncesi kaslarını iyice ısındırmaya dikkat et açma germeni iyi yap adale felan atmasın.
19 Ocak 2022 09:05

loveturkishteacher
Şef

Önce sigaran varsa bırakmanı tavsiye ederim belli bir süre sonra tıkanma yapabiliyor.

Spor hayatın parkurdan ibaret olmasın kendine ekstra birseyler kat örneğin evde mekik çekmek gibi, Squat yapmak gibi.

Düz koşu sadece bacaklarının gerginliğini bir nebze olsun rahatlatır.

Önemli olan yüksek tempo dan düşük tempoya ani geçişler yapacağın Koşulardir. Arkadaşlar zaten fazlasıyla açıklamış.

Benim bir arkadaşım işten çıkıp parkura geliyordu, nasıl dayanabiliyosun bu kadar diye sorduğumda bacak antrenmanlari sayesinde demişti. Ağır bir işte çalışıyor kendisi oturmuyorum falan diyordu, önemli olan içindeki şevk ve hırs. Başarılar

19 Ocak 2022 18:32

Mine1994
Aday Memur

Arkadaslar sizce hiç spor geçmişi olmayan biri bir aydan mülakat için cagirilirsak bir ay gibi sürede bu parkuru halleder mi yoksa hiç bulaşmamak mi daha mantıklı parkur çok zor millet bir yıldır hazırlanıyor bir iki ayda olacak bir parkur mu kafam karıştı biriniz cevap verirse sevinirim

19 Ocak 2022 18:44

bıktım7
Memur

Arkadaslar sizce hiç spor geçmişi olmayan biri bir aydan mülakat için cagirilirsak bir ay gibi sürede bu parkuru halleder mi yoksa hiç bulaşmamak mi daha mantıklı parkur çok zor millet bir yıldır hazırlanıyor bir iki ayda olacak bir parkur mu kafam karıştı biriniz cevap verirse sevinirim

Mine1994, 7 ay önce - Alıntıya git

Şimdi 1 ayda olacak iş değil desek ''rakip eliyorsunuz kötü insanlarsınız'' diyen tipler gelecek. Hiç spor geçmişin yoksa 1 ay gibi bir sürede o parkuru yapmanız çok çok zor.

19 Ocak 2022 19:45

Aghyt
Aday Memur

Mine1994, 7 ay önce - Alıntıya git

Sporcu geçmişin yoksa imkansız daha fazla çalışman lazım.

19 Ocak 2022 19:56

Mine1994
Aday Memur

Cevaplar için teşekkür ediyorum arkadaslar sağolun

Toplam 9 mesaj