Editörler : "eskiyara"Pangaea

bum01
Memur
08 Şubat 2022 13:11

maalesef hocam sayın bakanın açıklamaları konulara vakıf olmadığını gösteriyor. Geçen bir kanalda sözleşmeli ile kadrolu arasında ayrım yok gibi bir şey bile söyledi. Benim bakanlıktan yana umudum yok. Bu işi çözerse Sayın Cumhurbaşkanımız çözer. Onun için Cimer'e bol bol istekte bulunmak lazım.

betuldm, 2 yıl önce

hadi ya , umutlanmıştım oysa :(

betuldm
Aday Memur
08 Şubat 2022 13:35

Haklısınız, zaten çözülürse seçim zamanı çözülür ..

bum01, 2 yıl önce

maalesef hocam sayın bakanın açıklamaları konulara vakıf olmadığını gösteriyor. Geçen bir kanalda sözleşmeli ile kadrolu arasında ayrım yok gibi bir şey bile söyledi. Benim bakanlıktan yana umudum yok. Bu işi çözerse Sayın Cumhurbaşkanımız çözer. Onun için Cimer'e bol bol istekte bulunmak lazım.

cnkd
Genel Müdür
08 Şubat 2022 13:46

bu ayrım kalkmamalı.Ne münasebet.Sözleşmeliler böyle devam etmeli.Her sene sözleşme

yenilenmesi için sınava girmeli.Malum Sen üye sayısını böyle arttırırken yeni atanan

sözleşmeliler Malum Sene akın akın üye olurken kalkmasın.Hakettiğiniz neyse onu alın

bum01
Memur
09 Şubat 2022 17:27

Güncel

bum01
Memur
10 Şubat 2022 12:14

güncel

bum01
Memur
11 Şubat 2022 10:29

güncel

bum01
Memur
13 Şubat 2022 20:11

Sayın cumhurbaşkanımızin verdiği söz havada kalmamalı. Hükümet sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği sözü artık tutmalı. Sözleşmeli ve kadroluların mazeret tayinleri başta olmak üzere hakları eşitlenmeli.

bum01
Memur
13 Şubat 2022 20:24

Güncel

Elifnvr12
Kapalı
15 Şubat 2022 12:17

Güncel

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
15 Şubat 2022 17:09

bunu bilerek sözleşme imzalıyorsunuz değil mi?

bum01, 2 yıl önce

Gölge etme ya gereksiz insan. İnsanlar evladından ailesinden ayrı yıllardır. Eş durumu hakkı yok. Vicdansız. Yürü git başlıktan asabimi bozma benim

15 Şubat 2022 17:46

Bari çakılı muhabbeti kaldırılsa 2+1 olabilir mi seçimile sizce?

canım sıkkın arkadaş
Şube Müdürü
15 Şubat 2022 17:54

olur olur 2015 ten sonra gelen sözleşmelilikte ilk şart 7 yıl gittiği yerde kalma mı neydi bekar için sonra bunu esnetmeye başladılar 3+1 e kadar evrildi durum

Cc.gg., 2 yıl önce

Bari çakılı muhabbeti kaldırılsa 2+1 olabilir mi seçimile sizce?

bum01
Memur
16 Şubat 2022 13:44

yok ben onu bilerek eğitim fakültesine girmedim. Eski bakanımız Sayın Nabi AVCI sözleşmeli uygulamasını kaldırdı ve bir daha sözleşmeli atama olmayacağını söyledi. Ben üniversiteye yerleştiğimde sene 2013 dü ve sözleşmeli atama diye bir şey yoktu. Herkes kadrolu atanıyordu. Ama 2016 da nedense bu sözleşmeli saçmalığı yeniden geldi. Bunu bilere öğretmen olmadım yani. Asabımı bozma benim yürü git başlıktan sanki insanlar keyfinden feryat figan ediyor. Ayrıca bizzat sayın Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN Sözleşmeli ve kadrolu ayrımının kalkacağını söyledi bizler de o yüzden gündeme getiriyoruz. Koskoca Cumhurbaşkanının lafının üstüne laf mı söylüyorsunuz?

canım sıkkın arkadaş, 2 yıl önce

bunu bilerek sözleşme imzalıyorsunuz değil mi?

Beytulmakdis
Memur
16 Şubat 2022 14:36

Kanun maddelerini okudum ama sözleşmeli öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik hiçbir madde göremedim. Zorunlu hizmet bölgeleri için alınan 2 yıla bir kademe ilerlemesi dahil birçok hakkımız yenildi.

realisthoca
Aday Memur
16 Şubat 2022 18:43

Meslek kanunu iki maddeden ibaret. Emekliye yarayan 3600 ve uzman/başöğretmenlik. Gerisi boş. Sözleşmeli öğretmenlik olduğu gibi duruyor.

tukiu
Memur
16 Şubat 2022 18:49

Nasıl olur anlamıyorum Sayın Cumhurbaşkanı kadrolu farkı kaldırıyoruz dedi, neden kaldırmadılar???

cnkd
Genel Müdür
16 Şubat 2022 21:05

Allah akıl versin.Ne kadar saf insanlar var.

bum01
Memur
17 Şubat 2022 19:00

Herhalde akp ve bakanlık Sayın Cumhurbaşkanımizi dinlemiyor, sayın cumhurbaşkanımızin sözü geçmiyor.

tukiu, 2 yıl önce

Nasıl olur anlamıyorum Sayın Cumhurbaşkanı kadrolu farkı kaldırıyoruz dedi, neden kaldırmadılar???

bum01
Memur
18 Şubat 2022 23:22

Güncel

tukiu
Memur
19 Şubat 2022 10:11

Dinlememesin de imkan yok .

Ses getirmek amaçlı, vitrin mi oluşturuldu acaba?

İşin ilginci sendikadan bir kişi ses çıkarmıyor, nasıl oluyor aklım almıyor :)

Komisyonlarda kuruldu ama onlardan da 'yahu biz sözleşmeli haklarını unuttuk' demiyor.

bum01, 2 yıl önce

Herhalde akp ve bakanlık Sayın Cumhurbaşkanımizi dinlemiyor, sayın cumhurbaşkanımızin sözü geçmiyor.

Toplam 141 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi