Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Ocak 2022 23:20

Başarı Belgesi Tüm Eğitim Çalışanlarına Verilmelidir.

Sayın bakanımızın pandemi sürecinde özveriyle çalışan öğretmenlerimize başarı belgesi taltif etmesi güzel bir jest. Fakat Milli Eğitimde sadece öğretmenler mi var? İdarecilerin ve öğretmenlerin işlerini yapan memurlar? Okulun sınıfların işlerini yapan hizmetliler? Öğretmen arkadaşlar bu unutulmuşluğu kabulleniyor mu? Yanıbaşınızdaki çalışma arkadaşlarınızın unutulması sizleri de rahatsız etmiyor mu?

Kagiş
Müsteşar
16 Ocak 2022 23:28

İki gün sonra tüm kamu çalışanları da ister o zaman!? Kararın öğretmen ve idarecilere sınırlı kalması isabetlidir. Herkese leblebi-çekirdek gibi dağıtılırsa da esprisi kalmaz!!??

Alex10alec
Şube Müdürü
16 Ocak 2022 23:35

Başarı belgesi değildir o bence A4 kağıdına basılmış bir bakan beyin öğretmenlere göndereceği bir kağıtdır

dehneliler
Genel Müdür
16 Ocak 2022 23:53

Bana vermeseler de olur, zaten son zamanlar öğretmenliğimi de beğenmiyordum,

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2022 00:07

Elimde olsaydi da benim basari belgeme senin adını yazdirsaydik.

Sanki ne kiymeti varsa.

Millet parasizliktan evinden cikamiyor arabaya binemiyor bunlar a4 kagit pesinde.

ALLAH AKIL FIKIR VERSIN.

hyperman
Genel Müdür
17 Ocak 2022 00:18

İsteyen istesin. Bizi ilgilendirmiyor orası. Fakat aşağıdakiler de yalan mı? Verecek bir yanıtınız var mı?

İdarecilerin ve öğretmenlerin işlerini yapan memurlar?

Okulun sınıfların işlerini yapan hizmetliler?

Eğitim çalışanları sadece öğretmenlerden mi ibaret?

Kagiş, 2 yıl önce

İki gün sonra tüm kamu çalışanları da ister o zaman!? Kararın öğretmen ve idarecilere sınırlı kalması isabetlidir. Herkese leblebi-çekirdek gibi dağıtılırsa da esprisi kalmaz!!??

Kagiş
Müsteşar
17 Ocak 2022 06:51

Buradaki ihtiyaç analizine göre eğitim-öğretim faaliyetlerinin asli unsuru öğretmenlerdir! Yani hizmetlerinin değerlendirilmesi gereken başat faktör eğitimcilerdir!?

Diğer tali unsurlar hedef kaynak dışında tutulmuş!

Ve tecelli eden irade "Öğretmenlere başarı belgesi vermeliyiz!" şeklinde olmuştur. Bittiii.!!

Başkasına yookk! En azından şimdilik.

hyperman, 2 yıl önce

İsteyen istesin. Bizi ilgilendirmiyor orası. Fakat aşağıdakiler de yalan mı? Verecek bir yanıtınız var mı?

İdarecilerin ve öğretmenlerin işlerini yapan memurlar?

Okulun sınıfların işlerini yapan hizmetliler?

Eğitim çalışanları sadece öğretmenlerden mi ibaret?

gsburasi
Aday Memur
17 Ocak 2022 15:26

başarı belgesi ek ödeme mi oluyorr

hyperman
Genel Müdür
17 Ocak 2022 16:01

çok haklısınız. pandemide sadece öğretmenler çalıştı. öğretmen dışındakilerin emeklerinin kıymeti yok.

Kagiş, 2 yıl önce

Buradaki ihtiyaç analizine göre eğitim-öğretim faaliyetlerinin asli unsuru öğretmenlerdir! Yani hizmetlerinin değerlendirilmesi gereken başat faktör eğitimcilerdir!?

Diğer tali unsurlar hedef kaynak dışında tutulmuş!

Ve tecelli eden irade "Öğretmenlere başarı belgesi vermeliyiz!" şeklinde olmuştur. Bittiii.!!

Başkasına yookk! En azından şimdilik.

Kagiş
Müsteşar
17 Ocak 2022 17:13

Benim emeğim sahada öğrencinin içinde ve onun yetişmesi, gerekli kazanımları elde etmesi için!?

Sizin durumunuz ise gerekli yazışmaları yapmak ve büro hizmeti görmek şeklinde!!. Yanılıyor muyum? Bir tercih yapmak durumunda kalsanız hangisini seçersiniz!?

Hangisi taktir edersiniz?

hyperman, 2 yıl önce

çok haklısınız. pandemide sadece öğretmenler çalıştı. öğretmen dışındakilerin emeklerinin kıymeti yok.

hyperman
Genel Müdür
17 Ocak 2022 18:20

evet öğretmenimiz de sınıfları "sihirli bir şekilde" güvenli, temiz vs. bulup eğitimi verebilmişti...

Kagiş, 2 yıl önce

Benim emeğim sahada öğrencinin içinde ve onun yetişmesi, gerekli kazanımları elde etmesi için!?

Sizin durumunuz ise gerekli yazışmaları yapmak ve büro hizmeti görmek şeklinde!!. Yanılıyor muyum? Bir tercih yapmak durumunda kalsanız hangisini seçersiniz!?

uca
Daire Başkanı
17 Ocak 2022 18:34

elektrık ve market ıcın ödeme de işe yarayacak mı bu belge?

Kagiş
Müsteşar
17 Ocak 2022 19:18

Ya bırakın Allah aşkına! Bizim okulda üç hizmetli var ve her gün müdürden fırça yiyorlar! Niye mi! Çünkü görevlerini yapmıyorlar! Arazi modundalar! Hele birisi var ki göbeği bir metre önden gittiği için son dersten çıkarken sınıf pencerelerini bile öğrencilere kapattırmaya çalışıyor! Sadece sınıf temizleyip(onda da atölye öğrencileri kendi sınıflarını zaten temizleyip çıkıyorlar) akşama kadar telefonla oynayıp çay içip memurlarla lak lak yapıyorlar!!?? Sonra müdüre hanım kızınca da tripp atıyorlar!))

Olur olur, görürsem söylerim onlara da belge yazıp göndersinler

hyperman, 2 yıl önce

evet öğretmenimiz de sınıfları "sihirli bir şekilde" güvenli, temiz vs. bulup eğitimi verebilmişti...

kanarya13
Memur
18 Ocak 2022 09:27

Bende sana bir örnek vereyim mi? Top sakal bırakıp saçlarını uzatıp yıl sonu öğrencilerin hiçbir başarısına katkı sağlamayan öğretmene verilecek başarı belgesini hak ediyor mu? araba alım satımına ayırdıkları zamanı öğrencilere ayırsalar o zaman başarı belgesini hak edecekler.. buna benzer yüzlerce örnek sayabilirim..

hugo.almeida
Kapalı
18 Ocak 2022 09:41

Sakal ile saç ile ne alakası var?

kanarya13, 2 yıl önce

Bende sana bir örnek vereyim mi? Top sakal bırakıp saçlarını uzatıp yıl sonu öğrencilerin hiçbir başarısına katkı sağlamayan öğretmene verilecek başarı belgesini hak ediyor mu? araba alım satımına ayırdıkları zamanı öğrencilere ayırsalar o zaman başarı belgesini hak edecekler.. buna benzer yüzlerce örnek sayabilirim..

kanarya13
Memur
18 Ocak 2022 11:29

devlet memurlarının kılık kıyafet kurallarına uyması gerekmiyor mu?

kanarya13
Memur
18 Ocak 2022 11:37

yanlış anlaşılmasın söylediklerim. yukardaki yorumlarda hizmetlilerle ilgili paylaşıma cevaben yazmıştım. çalıştığım kurumda pandeminin pik yaptığı dönemde dışarı çıkmaya korktuğumuz dönemde hizmetliler hastenede çalışmaları için görevlendirildi. şoförler keza öyle. peki öğretmenler o dönemde ne yaptı.. evde pc başında ders anlatı. kötü örnek göstermek isteniliyorsa pc başında atlet ile ders öğretmene baksın o arkadaşımız. Öğretmenlerinde fedakarlıklarını gördük. bunu inkar edecek değiliz. ama kötü örnek isteyen olursa sizlere çok sayabilirim.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Sakal ile saç ile ne alakası var?

cristal
Aday Memur
18 Ocak 2022 12:39

NEDEMEK ŞİMDİ BU;

pandemi döneminde tamam özveri ile çalışan öğretmenler oldu anları ayrı tutuyorum ancak unuttuğunuz şeyler var pandemi döneminde yapılan sınavlarda görevlendirdiğimiz personel arasında eğitimi düşünerek sınav görevimi kabul eden öğretmen olmadı hatta bu dönemde idari izin olduğu halde memleketine giden ve orada 1 yıl geçiren çok öğretmen oldu kendilerinden neden sınavlarda görev almak istemediklerini belirtir mazeret belgesi istediğimizde başka illerden aldıkları (bana göre sahte) hasta raporlarını gönderdiler şimdi sayın bakan kalkmış bunlarada başarı belgesi verecekmiş öylemi... bu sınavlara meb ve diğer kurum personellerini gözetmen ve salon başkanı olarak sınavlara soktuk onların hakkı ne olacak.. anlaşılan o ki ya öğretmensin ya idarecisin o sınavlarda görev verilen memurlar ne olacak kim daha özverili düşün belki altından kalkabilirsin

Kagiş, 2 yıl önce

f0xy
Şef
18 Ocak 2022 12:51

"Evde PC başında ders anlattı" bu bile "Çalışma" "Emek" "Eğitim" kelimelerinden ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyor. Toplantıların bile sanal mecrada yapılmaya başlandığı bir dönemde, eğitim ve öğretimin yani bilgi paylaşımının teknolojiden uzak tutulmaması gerektiği yani çağa ayak uyması gerektiğini bilmeden, yeni nesli anlamadan, çalışmayı salt "beden işçiliği" olarak gören Öğretmenlerimizi de kendisi gibi "beden işçisi" olarak görmek isteyen birinin, uzaktan yakından anlamadığı eğitim konusunda yorum yapmaması gerektiğini vurgulamak isterim.

kanarya13, 2 yıl önce

yanlış anlaşılmasın söylediklerim. yukardaki yorumlarda hizmetlilerle ilgili paylaşıma cevaben yazmıştım. çalıştığım kurumda pandeminin pik yaptığı dönemde dışarı çıkmaya korktuğumuz dönemde hizmetliler hastenede çalışmaları için görevlendirildi. şoförler keza öyle. peki öğretmenler o dönemde ne yaptı.. evde pc başında ders anlatı. kötü örnek göstermek isteniliyorsa pc başında atlet ile ders öğretmene baksın o arkadaşımız. Öğretmenlerinde fedakarlıklarını gördük. bunu inkar edecek değiliz. ama kötü örnek isteyen olursa sizlere çok sayabilirim.

cristal
Aday Memur
18 Ocak 2022 12:53

saçma bir görüş;

sen simdi sınıfa girmedin bu dönemde uzaktan evinden ders vermeye çalıştın sınavlarda görev verdik gelmedin şimdi sen öğretmen mi oluyorsun bu dönemde özveriyle çalışmış mı oluyorsun bu arada öğretmenlik mesleği başımızın tacı gerçek öğretmense köle olunacak insan sen öylemisin peki Z A N N E T M İ Y O R U M ..... eğer öyle bir öğretmen olsa idin bu kelamları söylemezdin senin beğenmediğin insanlar (Memur Hizmetli) seni ayakta tutanlar.

öğretmen olarak

daha bir dilekçe bile yazmaktan acizsiniz

ne iş yaptığını kavramamış

öğretmenlik etiğinin bölücülükten öte yapıcı olması gereken insanlar olduğunu öğrenememişsin burada tek tutar noktan üniversite mezunu olmanız ama unuttuğunuz olay ise sizin o beğenmediğiniz insanlarında üniversite mezunu oldukları belki hizmetli değil ama onlar hayat üniversitesini hala okuyorlar elinizi değmeye tiksindiğiniz seyleri sizin önünüzden kaldırıyorlar ve öğretmen olduğunuz için size saygı gösteriyorlar (haketmediğiniz halde) sen sahada sahilde gezerken onlar sizin ders vereceğiniz ortamı hazır tutuyorlar memurlar diyorsunuz birde beğenmediğiniz o memurlar varya sizin beceremediğiniz bir çok işi sizin adınıza yapıyor simdi sen kimsin diye merak ediyorsundur MERAK iyidir

Kagiş, 2 yıl önce

cristal
Aday Memur
18 Ocak 2022 12:57

benim görüşüm çalışan emek verenden yana öğretmen olmuş olmamış farketmez burada ayrımcılık yapılması söz konusu eğer sizin gibi kabul edersek MEB değil MÖB olması gerekir bakanlığın adı bu arada meb de öncelik öğretmen değildir Ç O C U K L A R D I R bunu kafanıza sokun artık yetmedi mi bu kadar hindi gibi kabardığınız

Kagiş, 2 yıl önce

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi