Editörler : gubaz
18 Ocak 2022 13:07

cristal
Aday Memur

Buradaki ihtiyaç analizine göre eğitim-öğretim faaliyetlerinin asli unsuru öğretmenlerdir! Yani hizmetlerinin değerlendirilmesi gereken başat faktör eğitimcilerdir!?

Diğer tali unsurlar hedef kaynak dışında tutulmuş!

Ve tecelli eden irade "Öğretmenlere başarı belgesi vermeliyiz!" şeklinde olmuştur. Bittiii.!!

Başkasına yookk! En azından şimdilik.

Kagiş, 4 ay önce - Alıntıya git

hadi oradan KENDİNİ KURU FASULYE GİBİ NİMETTENMİ SAYIYORSUN eğitim öğretim hizmetlerinin asli unsuru öğrencidir daha ondan haberin yok eğitim öğretim hizmetleride bir bütündür burada öğretmen idaereci memur hizmetli diye ayıramazsın sen altı üstü çalışan çarklardan birisisin bu kadar kasma istersen

18 Ocak 2022 13:14

cristal
Aday Memur

Sakal ile saç ile ne alakası var?

hugo.almeida, 4 ay önce - Alıntıya git

alakası nemi örnek olma olabilirmi;

sınav görevi verdiğimiz bir öğretmenin yaptı şeyi anlatayım alakasınız anla evde sınav görevi verildi gittiği ev mutahasıp bir ailenin evi öğrenci cam kemik hastası eve gittiği şekliyle öğretmenin façasını anlatayım

saçlar arkadan lastikle bağlı

gömlek kravat yerine askılı tişört

karizmayı artırmak için yanık tenli olmak şart tabiki

ha unutmuşum diyeceğimde o öğretmen unutmuş pantolon giymeyi yerine kapri giyerek gelmiş uyardımızda ise karışmayın bana gibi bir ifade

KONU ANLAŞILDIMI

18 Ocak 2022 13:19

cristal
Aday Memur

Ya bırakın Allah aşkına! Bizim okulda üç hizmetli var ve her gün müdürden fırça yiyorlar! Niye mi! Çünkü görevlerini yapmıyorlar! Arazi modundalar! Hele birisi var ki göbeği bir metre önden gittiği için son dersten çıkarken sınıf pencerelerini bile öğrencilere kapattırmaya çalışıyor! Sadece sınıf temizleyip(onda da atölye öğrencileri kendi sınıflarını zaten temizleyip çıkıyorlar) akşama kadar telefonla oynayıp çay içip memurlarla lak lak yapıyorlar!!?? Sonra müdüre hanım kızınca da tripp atıyorlar!))

Olur olur, görürsem söylerim onlara da belge yazıp göndersinler

Kagiş, 4 ay önce - Alıntıya git

BAYA DİKKATLİYMİŞSİN nedense gözlerini o göbekten ayıramamışsın konu yapılan hizmet mi yoksa betimlememi bir karar ver artık.

pendemi döneminde bile aklından çıkmamış ha bu arada bayan müdireler ile ilgili bir tiyo sana her gördüğünü anan sanma kadınlar feminist olur ezmesi normal

18 Ocak 2022 14:09

hugo.almeida
Editor

alakası nemi örnek olma olabilirmi;

sınav görevi verdiğimiz bir öğretmenin yaptı şeyi anlatayım alakasınız anla evde sınav görevi verildi gittiği ev mutahasıp bir ailenin evi öğrenci cam kemik hastası eve gittiği şekliyle öğretmenin façasını anlatayım

saçlar arkadan lastikle bağlı

gömlek kravat yerine askılı tişört

karizmayı artırmak için yanık tenli olmak şart tabiki

ha unutmuşum diyeceğimde o öğretmen unutmuş pantolon giymeyi yerine kapri giyerek gelmiş uyardımızda ise karışmayın bana gibi bir ifade

KONU ANLAŞILDIMI

cristal, 4 ay önce - Alıntıya git

Hayır olamaz.

Örnek olma safsataları 90'larda bitti.

Öğretmenin yüz İfadesi yetersiz olmuş. Sizi bir güzel tersleyip hak ettiğiniz cevabı vermesi gerekirdi.

18 Ocak 2022 14:51

Kagiş
Genel Müdür

Birader önce terbiyeli konuşmayı öğren! Milletin anasını-bacısını karıştırma!!!

İşte senin gibilere niye "başarı belgesi" verilmediğini, verilmemesi gerektiğini anlamışsındır!! Göbeğini kaşıyan adam modundan çıkmaya bakk!!

18 Ocak 2022 14:53

Kagiş
Genel Müdür

BAYA DİKKATLİYMİŞSİN nedense gözlerini o göbekten ayıramamışsın konu yapılan hizmet mi yoksa betimlememi bir karar ver artık.

pendemi döneminde bile aklından çıkmamış ha bu arada bayan müdireler ile ilgili bir tiyo sana her gördüğünü anan sanma kadınlar feminist olur ezmesi normal

Birader önce terbiyeli konuşmayı öğren! Milletin anasını-bacısını karıştırma!!!

İşte senin gibilere niye "başarı belgesi" verilmediğini, verilmemesi gerektiğini anlamışsındır!! Göbeğini kaşıyan adam modundan çıkmaya bakk!!

18 Ocak 2022 15:01

Kagiş
Genel Müdür

Koskoca bakan, sana mı soracaktı kime ne belgesi vereyim diye!?? Ben pandemide de sınavlara geldim, derslerime girdim! Okulumda adam gibi çalışan hizmetli ya da memur görmedim o kadarr! İster beğenirsin ister beğenmezsin! Gördüğüm durum bu! İdareden kaynaklı olsa gerek! Müdür gibi müdür olursan herkes görevini yapar! Diğer türlü seni kimse sallamaz ondan sonra zoruna gitti mi de burada veryansın edersin!!

18 Ocak 2022 15:10

Turhan06
Daire Başkanı
Hizmetliler demişsiniz de pandemi döneminde ne yapmış hizmetliler.. Pandemi doneminde okullarda ogrenci yokken boy boy okulum temiz belgesi aldık diye çamaşır sularıyla fotograf paylastilar. Bomboş okulu 90 yasindaki ebemi getir o da temizler. Bu seneye bakalım simdi de.. Okulları afedersnz b....k goturuyor.
18 Ocak 2022 15:14

Turhan06
Daire Başkanı
Pandemi doneminde öğretmenlerim, sabah akşam mesai mefhumu gözetmeden, gerek whatsap gruplariyla gerekse fatklı platformlardan bem ogrencilerin hem de velilerin motivasyonlarını yüksek tutmak için ellerinden geleni yaptılar. Eğitim bir bütünmüş paydaşları da bütünün bir parçayışmış pehhh ... Bu sene niye göremiyoruz onu.. Gerek hizmetlisinden tut da guvenlik gorevlisine kadar arazi modunda herkes. Sınıfta en basitinden kalorifer suyu patliyor, pas pasa ogrenciye verip gonderiyorlar. Neyin ne olduğunu görüyoruz.
18 Ocak 2022 16:33

kanarya13
Aday Memur

"Evde PC başında ders anlattı" bu bile "Çalışma" "Emek" "Eğitim" kelimelerinden ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyor. Toplantıların bile sanal mecrada yapılmaya başlandığı bir dönemde, eğitim ve öğretimin yani bilgi paylaşımının teknolojiden uzak tutulmaması gerektiği yani çağa ayak uyması gerektiğini bilmeden, yeni nesli anlamadan, çalışmayı salt "beden işçiliği" olarak gören Öğretmenlerimizi de kendisi gibi "beden işçisi" olarak görmek isteyen birinin, uzaktan yakından anlamadığı eğitim konusunda yorum yapmaması gerektiğini vurgulamak isterim.

f0xy, 4 ay önce - Alıntıya git

evde pc başında atlet ile ders anlattı cümlesinde atlet kelimesini görmeden yorum yapmakta sizin eğitime ne kadar yakın olduğunuzu görmüş olduk hocam...

Yeni çağa ayak uydurduğunuzuda görmek sevindirici.. teknolojiden yararlanarak evde atlet ile ders anlatma taraftarı olduğunuzuda görmekte güzel. düşüncenize saygı duyarım ancak şimdiye kadar pc başında eğitim faydasının olmadığı kanaatindeym. sizden bir ricam var.. size en yakın ilçe mem e gidip pandemi döneminde başarı istatiklerine bir bakın o zaman savunduğun atlet ile pc başında ders anlatmanın ne kadar faydalı olduğunu göreceksin. eğitime ne kadar yakın olduğunuzada o zaman karar verin. (3 sınıf öğrencisine okuma yazma öğretilmemesi gibi)

bir öğretmeninde beden işçi gibi benzetmenize ayrıca anlam veremedim . söylediklerimden bu anlamı nasıl çıkardınız onuda söyleyebilir misiniz?

18 Ocak 2022 16:40

f0xy
Memur

evde pc başında atlet ile ders anlattı cümlesinde atlet kelimesini görmeden yorum yapmakta sizin eğitime ne kadar yakın olduğunuzu görmüş olduk hocam...

Yeni çağa ayak uydurduğunuzuda görmek sevindirici.. teknolojiden yararlanarak evde atlet ile ders anlatma taraftarı olduğunuzuda görmekte güzel. düşüncenize saygı duyarım ancak şimdiye kadar pc başında eğitim faydasının olmadığı kanaatindeym. sizden bir ricam var.. size en yakın ilçe mem e gidip pandemi döneminde başarı istatiklerine bir bakın o zaman savunduğun atlet ile pc başında ders anlatmanın ne kadar faydalı olduğunu göreceksin. eğitime ne kadar yakın olduğunuzada o zaman karar verin. (3 sınıf öğrencisine okuma yazma öğretilmemesi gibi)

bir öğretmeninde beden işçi gibi benzetmenize ayrıca anlam veremedim . söylediklerimden bu anlamı nasıl çıkardınız onuda söyleyebilir misiniz?

kanarya13, 4 ay önce - Alıntıya git
Hala üstünüze vazife olmayan konularda yorum yapıyorsunuz. İşinize bakın, işinizi en iyi ne şekilde yapabilirsiniz ona gayret göstermenizi tavsiye ederim
18 Ocak 2022 16:56

kanarya13
Aday Memur
Hala üstünüze vazife olmayan konularda yorum yapıyorsunuz. İşinize bakın, işinizi en iyi ne şekilde yapabilirsiniz ona gayret göstermenizi tavsiye ederim
f0xy, 4 ay önce - Alıntıya git

beni hizmetli mi sandın çağa ayak uyduran öğretmen... bir öğretmen adayı olarak senin gibileredoğruyu göstemek benim vazifem.. bu arada isteseydim senin üst perden insanlara bakan ünvana 10 yıl önce sahip olabilirdim. bugün sayenizde meb in diğer çalışanlarına bakış açınızı gösterdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Umarım diğer öğretmen arkadaşlarımızda sizin gibi düşünmüyorlardır. iyi günler diliyorm.

18 Ocak 2022 17:01

f0xy
Memur

beni hizmetli mi sandın çağa ayak uyduran öğretmen... bir öğretmen adayı olarak senin gibileredoğruyu göstemek benim vazifem.. bu arada isteseydim senin üst perden insanlara bakan ünvana 10 yıl önce sahip olabilirdim. bugün sayenizde meb in diğer çalışanlarına bakış açınızı gösterdiğiniz içinde ayrıca teşekkür ederim. Umarım diğer öğretmen arkadaşlarımızda sizin gibi düşünmüyorlardır. iyi günler diliyorm.

kanarya13, 4 ay önce - Alıntıya git
Siz diye hitap etmelisiniz, Sayın Artiz Adayı
18 Ocak 2022 17:04

uca
Daire Başkanı

takıpp

18 Ocak 2022 17:39

hyperman
Genel Müdür

Bu başlık bir öğretmenlerin diğer çalışma arkadaşlarına bakış açısını ne güzel yansıtmış. Yansıtıyor. Öğrencilerinizi de böyle mi yetiştiriyorsunuz acaba? "Başkalarının emeklerini de görmezden gelmeyin, onlara da değer verin, hak yenmesine karşı çıkın" vs. gibi şeyler anlatmadan mezun ediyorsunuz sanırım. anlaşıldı. teşekkürler

18 Ocak 2022 18:49

Kagiş
Genel Müdür

Bu başlık bir öğretmenlerin diğer çalışma arkadaşlarına bakış açısını ne güzel yansıtmış. Yansıtıyor. Öğrencilerinizi de böyle mi yetiştiriyorsunuz acaba? "Başkalarının emeklerini de görmezden gelmeyin, onlara da değer verin, hak yenmesine karşı çıkın" vs. gibi şeyler anlatmadan mezun ediyorsunuz sanırım. anlaşıldı. teşekkürler

hyperman, 4 ay önce - Alıntıya git

Her yapılanın, her verilenin ya da her olması gerekenin "hak" olmadığını öğretmekle başlıyoruz işe!? Kıyaslamanın çok da doğru olmadığını bazı özel durumlar, şartlar oluştuğunda bunların da makul karşılanması gerektiğini öğretiyoruz onlara!

Gözlem yapmayı, eleştirel düşünebilmeyi, objektif olabilmeyi öğretiyoruz.

" İsterükk de isterükk!?" çü olmanın kimseye bir faydasının olmadığını ve çalışma barışını bozabileceğini söylüyoruz!

Merak etmeyin lisede çalışan bir öğretmen olarak öğrencilerin, kimin ne yaptığını çok iyi bildiklerini düşünüyorum. Siz rahat olun. Onlar biliyorlar))

21 Ocak 2022 12:09

LORD_55100
Şef

Şu yorumlara bir bakıyorum da birbirimize hakaret etmeden, Bencil ve Egoistçe saldırmadan SAYGI çerçevesinde ne zaman iletişim kurup birlikte hareket edeceğiz? Her iki tarafın da sunduğu bir kaç çürük argümanın ilgili camiaya mal edilmesi büyük YANLIŞTIR arkadaşlar!!! Evet öğretmenlerimizin de memur/hizmetlilerimizin de işini hakkıyla yapmayanları vardır elbette ama istisnalar kaideyi bozmaz!

Öğretmenlerin işi ile GİH/YHS personellerinin işleri elbette farklı ama her yapılan iş KÜÇÜMSENMEMELİDİR!!!

Bana göre her öğretmene verilen bu başarı belgesi diğer personele "Sizler Hiç bişeysiniz ve size ihtiyacımız yoktur!" mesajı verilmiştir. Bence Tek özverili çalışan Camia ÖĞRETMEN değildir. GİH/YHS personelleri de çalıştı! Eğer aksi ise Öğretmen bakanlığı olarak değişmelidir. Tüm İhale-Kırtasiye işleri- Derece/Terfii işlemleri- Maaş/Ekders İşlemler- Eğitim-Öğretim İşleri-Temizlik İşleri... vs kısacası herşeyi o zaman Öğretmenler tarafından yapılmalı değil mi? Diyecekseniz ki o sizin işiniz diyen ÖĞRETMENİM sizin işiniz de geleceğimizin teminatları öğrencilerimizi yetiştirmek ve onlara değerli BİLGİYİ öğretmektir.

Şimdi Herkes PANDEMİ de çalıştı ve HERKES yapması gerek işi yaptı.Haliyle herkese verilmeliydi. Örneğin İdarecilere de verilen bu belge Şeflere de verilmeliydi?!! Yani sevgili bakanlığımız ayrımcılık konusunda nirvana noktasına ulaşmıştır.

21 Ocak 2022 14:40

sahin06710
Şef

Sadece öğretmenlere verilmesi isabetli olmuş

21 Ocak 2022 14:44

silivripdr
Daire Başkanı

neden rehber öğretmenlere verilmedi ya. bir kaç ilden rehber öğretmen arkadaşlarıma sordum. hiç kimse almamış.

22 Ocak 2022 19:33

halis4242
Şube Müdürü

Verilsin bende de, adalet herkes için adalet olmalı, zaten kuru bir belgeden ibaret bu, katın doyurduğu, faturaları ödediği falan yok.

Toplam 40 mesaj