Editörler : hugo.almeida
17 Ocak 2022 02:19   

aday memur istifa edip 4b li kadroya geçebilir mi?

arkadaşlar,657 4a ya tabi aday memur,istifa edip aynı unvanda 4b sözleşmeli pozisyona yerleşip göreve başlayabilir mi? herhangi bir cezası veya bekleme süresi şartı var mıdır?

17 Ocak 2022 02:23

Kararsız Adam
Aday Memur

Yakmayın artık şu kadroları biraz vicdan.

17 Ocak 2022 02:28

harita94
Genel Müdür

Yakmayın artık şu kadroları biraz vicdan.

Kararsız Adam, 7 ay önce - Alıntıya git

kadro yakmanın ne demek olduğunu biliyorum,benim durumum başka hocam rahat olunuz.

17 Ocak 2022 08:15

Noamer
Aday Memur

iyi bir soru bende merak ediyorum.

17 Ocak 2022 09:16

hsnd
Müsteşar

Geçiş yapılabilir. Kadroludan sözleşmeliye ister aday memur olun ister adaylığınız kalkmış olsun fark etmez istifa ederek geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz kadroludaki görevinizden ilk gün istifa edin yine de geçiş yapabilirsiniz. Bunun sebebi de sözleşmeli memurluk esasen memurluktan sayılmaz. Derece kademe ilerlemesi gibi durumlar yoktur. O yüzden de memurluk gibi işlem yapılmaz.

17 Ocak 2022 09:19

hsnd
Müsteşar

Bekleme süresi ya da ceza durumları sadece aynı statüdeki geçişlerde uygulanır. Kadrolu-kadrolu ya da sözleşmeli-sözleşmeli arası geçişlerde belli durumlarda bekleme süresi bulunuyor. Ancak kadrolu-sözleşmeli ya da tam tersi olan geçişlerde böyle bir uygulama yok.

17 Ocak 2022 09:28

hsnd
Müsteşar

Şunu da belirteyim. Eğer kadrolu olarak çalışırken istifa edip sözleşmeli pozisyona geçtiğinizde tekrar kadrolu memur olmak isterseniz öncesinde kadrolu memur olarak çalıştığınız istifa ettiğiniz için en az 6 ay geçmeli bu durumda. Sözleşmeliden kadroluya geçerken öncesinde kadrolu bir pozisyonda çalışmış ve istifa etmişliğiniz varsa tekrar kadrolu olmak için 6 ay geçmeli. Bu şu an sizi ilgilendirmiyor ama yine bilgi olarak yazmak istedim.

17 Ocak 2022 20:13

harita94
Genel Müdür

Geçiş yapılabilir. Kadroludan sözleşmeliye ister aday memur olun ister adaylığınız kalkmış olsun fark etmez istifa ederek geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz kadroludaki görevinizden ilk gün istifa edin yine de geçiş yapabilirsiniz. Bunun sebebi de sözleşmeli memurluk esasen memurluktan sayılmaz. Derece kademe ilerlemesi gibi durumlar yoktur. O yüzden de memurluk gibi işlem yapılmaz.

hsnd, 7 ay önce - Alıntıya git

hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız.kaç gündür bunun cevabını arıyordum.

18 Ocak 2022 08:21

muhendisimbenya
Daire Başkanı

Şunu da belirteyim. Eğer kadrolu olarak çalışırken istifa edip sözleşmeli pozisyona geçtiğinizde tekrar kadrolu memur olmak isterseniz öncesinde kadrolu memur olarak çalıştığınız istifa ettiğiniz için en az 6 ay geçmeli bu durumda. Sözleşmeliden kadroluya geçerken öncesinde kadrolu bir pozisyonda çalışmış ve istifa etmişliğiniz varsa tekrar kadrolu olmak için 6 ay geçmeli. Bu şu an sizi ilgilendirmiyor ama yine bilgi olarak yazmak istedim.

hsnd, 7 ay önce - Alıntıya git

normal şartlarda 6 ay bekleniliyor, aday memur istifa ederse 3 yıl bekleme süresi oluyor.

şimdi bu arkadaşlar kadrolarını yakıp sözleşmeliye geçince kurum herkesi kadroya geçirmeye çalışırsa ne yapacaklar? Seçime doğru yapılabilir hamleler bunlar. ya da seçim sonucu yeni iktidarın böyle bir adımı olabilir.

18 Ocak 2022 09:16

hsnd
Müsteşar

normal şartlarda 6 ay bekleniliyor, aday memur istifa ederse 3 yıl bekleme süresi oluyor.

şimdi bu arkadaşlar kadrolarını yakıp sözleşmeliye geçince kurum herkesi kadroya geçirmeye çalışırsa ne yapacaklar? Seçime doğru yapılabilir hamleler bunlar. ya da seçim sonucu yeni iktidarın böyle bir adımı olabilir.

muhendisimbenya, 7 ay önce - Alıntıya git

Hayır 3 yıl değil 6 ay. Sizin bahsettiğiniz 3 yıl usülsüz çekilme, memuriyetle bağdaşmayacak davranışta bulunan ya da disiplin cezası alanlar için geçerli. Usulüne uygun istifada 6 ay diyor mevzuat.

19 Ocak 2022 16:18

afem10
Kapalı

arkadaşlar bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin 657 ye tabii memur aday da olsa asil de olsa istifa edip 4/b li li kadroya geçerken bekleme süresine dahil değildir yani hiç beklemeden göreve başlayabilir sizin o dediğiniz süreler 657 den 657 ye geçerken uygulanır..4/b li kadro ( yani sözleşmeli büro personeli, sözleşmeli mühendis vs. ) ssk ya ( 4/a) tabii bir işkoludur.. öğrenmişsiniz bir ezber her yerde uygulanıyor sanıyorsunuz..

19 Ocak 2022 17:26

nasilolacakbuisler
Daire Başkanı

arkadaşlar bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin 657 ye tabii memur aday da olsa asil de olsa istifa edip 4/b li li kadroya geçerken bekleme süresine dahil değildir yani hiç beklemeden göreve başlayabilir sizin o dediğiniz süreler 657 den 657 ye geçerken uygulanır..4/b li kadro ( yani sözleşmeli büro personeli, sözleşmeli mühendis vs. ) ssk ya ( 4/a) tabii bir işkoludur.. öğrenmişsiniz bir ezber her yerde uygulanıyor sanıyorsunuz..

afem10, 7 ay önce - Alıntıya git

yukarıda bahsedilenden farklı bir şey yazmamışsınız ki hocam.aynı şeyi yazmışsınız işte.

19 Ocak 2022 23:30

Öözznnuurrr
Aday Memur

arkadaşlar ben de bir şeyi merak ediyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.ben jandarma sivil memurluğa başvurdum ve mülakata çağırıldım bekliyorum.aynı zamanda pomeme de başvurdum ve pomemin aşamaları çok daha zaman alıyor.pomem aşamalarını beklerken sivil memurluğa atanırsam o sırada pomemi de kazanırsam ve ben pomemi seçersem puanım silinir mi?

20 Ocak 2022 08:49

afem10
Kapalı

yukarıda bahsedilenden farklı bir şey yazmamışsınız ki hocam.aynı şeyi yazmışsınız işte.

nasilolacakbuisler, 7 ay önce - Alıntıya git

haklısınız ben yanlış anlamışım yazılanları

20 Ocak 2022 12:21

reporter123
Aday Memur
Size ne kardeşim istediğini yapar ben de 4a'lıyım 4d'ye geçmeyi düşünüyorum daha yüksek puan alan dilediğini yapmakta özgürdür onu da beğenmezsem 4b denerim o da olmazsa özel sektöre geçecem hiç kimse bir şey diyemez.
21 Ocak 2022 11:00

xxmemure
Aday Memur

bende ıstıfa edıp 4a dan 4b ye gececgım tayın vermiolar maalesef kımse kusura bakmasın hak yemek gıbı gozukuo ama pskolojık olarak yıpranıoz bızde tekrardan kpss calıstım bende kendı hakkımla tekrardan atandım :(

22 Ocak 2022 22:11

arzik476
Şef

Ben geçtim, 2 yıla yaklaştı. Adayken istifa edip sözleşmeliye kendi memleketime geldim.

24 Ocak 2022 21:58

the back of furkan
Aday Memur

bende ıstıfa edıp 4a dan 4b ye gececgım tayın vermiolar maalesef kımse kusura bakmasın hak yemek gıbı gozukuo ama pskolojık olarak yıpranıoz bızde tekrardan kpss calıstım bende kendı hakkımla tekrardan atandım :(

xxmemure, 7 ay önce - Alıntıya git

bravo üstad idolümsün

Toplam 17 mesaj