Editörler : crops35
«3456789101112131415

rednick2016
Genel Müdür
02 Mayıs 2022 20:17

Kafan mı güzel kardeşim senin.

Bu ara ben ilkokul mezunu degilim kpss puanimda 80 ama isci kalmayi tercih ediyorum.

2.si Türkiye tarihini bir araştır . Kamu işci maaşı her zaman memurdan yüksekti zaten. O dedigin kelimeleri simdi kendine kur.

Ikramiye olsun , maas olsun cogu kamu iscisi memurdan cok aliyordu. Dünyayı yeniden keşfetme niyetindemisin yoksa dalgami geciyorsun.

Umut0621, 2 yıl önce
İnşallah böyle birşey olmaz. Ben memur olarak yıllardır okul okuyup kpss'ye hazırlandım saçlarım beyazladı. İlkokul mezunu işçiyi memur ladrosuna geçirirlerse hiçbir parti memurdan oy moy alamaz. Ayıptır günahtır. İşçiler eğer memur olmak istiyorsa girsin kpss'ye 90 alıp atansın kardeşim. Ben 94 puan alıp atandım. Nice 80 alıp atanamayan var. İşçilerin memurlardan bile çok fazla hakkı var. Bence işçiler asgari ücretten biraz fazla almalıdır. Asla bir işçi maaşı en düşük memur maaşından fazla olmamalıdır. Olursa kul hakkı olur. Çok kazanmak isteyen kpss çalışıp memur olsun ya da gidip özel sektörde iş kurup para kazansın ama kamuda asla ama asla işçileri memur statüsüne geçirmemeliler. Eğer geçirirlerse asli memurluğu öldürürler

celil4343
Şube Müdürü
02 Mayıs 2022 20:24

vah vah , vahki ne vah, işçi maaşı ikramiyelerle beraber çok tan 7000 bini geçti bile, temmuzda ek zam ve ocakta yeni sözleşmeyle 10 bini rahat geçecek. Senin rüyalarına girer şimdi. :):):)

Umut0621, 2 yıl önce
İnşallah böyle birşey olmaz. Ben memur olarak yıllardır okul okuyup kpss'ye hazırlandım saçlarım beyazladı. İlkokul mezunu işçiyi memur ladrosuna geçirirlerse hiçbir parti memurdan oy moy alamaz. Ayıptır günahtır. İşçiler eğer memur olmak istiyorsa girsin kpss'ye 90 alıp atansın kardeşim. Ben 94 puan alıp atandım. Nice 80 alıp atanamayan var. İşçilerin memurlardan bile çok fazla hakkı var. Bence işçiler asgari ücretten biraz fazla almalıdır. Asla bir işçi maaşı en düşük memur maaşından fazla olmamalıdır. Olursa kul hakkı olur. Çok kazanmak isteyen kpss çalışıp memur olsun ya da gidip özel sektörde iş kurup para kazansın ama kamuda asla ama asla işçileri memur statüsüne geçirmemeliler. Eğer geçirirlerse asli memurluğu öldürürler

Ramis bey
Aday Memur
02 Mayıs 2022 23:41

Oldu yavrum havadan beleşten kadroya geç oradanda memur ol başka?

ayberk33
Daire Başkanı
03 Mayıs 2022 06:32

E sana memuriyet kadrosu gelecekse senin yaptığın işi kim yapacak ya.

ankaragucu 1910
Aday Memur
03 Mayıs 2022 06:49

Baslıkta lısans mezunu yazıyor bu yetmıyor mu bazı arkadaslar neden kıskançlık pesınde adam 7 yasından berı okuyup lısans mezunu olmus sorun kpss mi ki buyuk ıhtımalle kpss puanlarıda ıyıdır ve bır yere ataması yapılamayan lısans mezunu arkadaslar tabıkı kamuda herseye layık bence :)

ayberk33
Daire Başkanı
03 Mayıs 2022 07:57

Memlekette 8.5 milyon aktif üniversite öğrencisi ve mezun olan milyonlarca üniversite mezunu var üniversite işi ayak altında artık bakkalda satılan sakız gibi bir değeri var. Ha ben ODTÜ İTÜ Sabancı Koç mezunuyum veya yurtdışında Oxford Cambridge vs okudum diyorsan kamuda işçi olarak işin ne zaten.

ankaragucu 1910, 2 yıl önce

Baslıkta lısans mezunu yazıyor bu yetmıyor mu bazı arkadaslar neden kıskançlık pesınde adam 7 yasından berı okuyup lısans mezunu olmus sorun kpss mi ki buyuk ıhtımalle kpss puanlarıda ıyıdır ve bır yere ataması yapılamayan lısans mezunu arkadaslar tabıkı kamuda herseye layık bence :)

84afatsum
Aday Memur
03 Mayıs 2022 11:33

Sorun kıskançlık değil adaletsizlik , tabiki okuyan adam iyi bir yere gelecek ama bedavadan değil, kamu işçisi lise mezunu olarak alıyordu daha önceden KPSS şartlı, şuan bi durum kalktı KPSS şartı en büyük nedeni, kamu işçilerinin sendikaları var, adamlar sınava girmeden kamuda işçi mühendis olalım diyorlar performanslarına bakınca hak etmiyorlar, aynı sizin gibi düşünüyorlar gir KPSS mühendis olarak yuksek puan alamazlar, sendika sayesinde bedavadan geçelim diyorlar, hakkıdır geçmeye, 7 yaşından belli okuyor hangi İrini alacak, sınav açar devlet okuyan belli olur, mühendis lık tamamlama ile alınan diploma normal mühendis lık okuyan arasında çok fark var memur olsa maaşı düşecek sınav açsa 100 kişiden 1 geçer hiçbirini istemiyor,işçi mühendis olarak 2 katı maaş yan gel osman

Umut0621
Genel Müdür
03 Mayıs 2022 12:02

Bu devran dönecek bir gün elbet. İşçilere verilen bu imtiyazlar sona erecek. Okuyanların memurların değeri anlaşılacak. Ben işte o zaman sizleri görmek isterim. Dinyanın hiçbir devletinde işçiler memurdan yüksek statüye sahip değildir. Türkiye'de böyle bir ülke olacaktır.
celil4343, 2 yıl önce

vah vah , vahki ne vah, işçi maaşı ikramiyelerle beraber çok tan 7000 bini geçti bile, temmuzda ek zam ve ocakta yeni sözleşmeyle 10 bini rahat geçecek. Senin rüyalarına girer şimdi. :):):)

03 Mayıs 2022 18:09

Kamuya siyasi torpille işçi olarak girenlerle hesaplasan siyasi oluşum benim oyumu alacak

rednick2016
Genel Müdür
03 Mayıs 2022 18:40

*-Siyasi oluşumla giren memurları da hesapla o zaman.

*- memur derken sanki bana atomu parçaladı a.. Lise sonrasıdaa memur olanlar var.

Sanki ülkeye teklonoji üretiyo a..

*- Dediklerinizle çelişmeyin :D Yok dirsek çürütmüş diyor biri , diğeride çıkıyor yok efendim her yer elini sallasan üniversite mezunu :D komiksiniz a..

*- Ulen Gülmekten yarılıyorum ya kendiniz ne sanıyonuz siz ya :D

Elon musklar sizi gidi. :D

Ülkeye bir ton para çektiniz vay yavrum vayyyy :D

Şahlanndırın ülkeyi a..

eskidenberiburdayim
Şube Müdürü
03 Mayıs 2022 21:39

Yemez o topa giremezler oldu o zaman biz o kadar kendimizi yırttık kpss için, adamı olanlar hop girdi kadroya, kpss ile gelenler eylem yapar ayaklanır

celil4343
Şube Müdürü
03 Mayıs 2022 22:46

Kardeş ben öğretmenim, sen bırak şu okudumfalan işlerini. Sen işçileri cahilmi sanıyorsun, bir açıklık getirde anlayalım. Okudumdan kasıt lisans ise söylemek istediğin, o halde lise mezunu memurlar sana göre okumamış oluyor. Çatlasanızda patlasanızda işçiye statü gelecek, maaşlara gelince uçmaya devam edeceğiz İnşAllah. Hooop alsana 10 bin üstü en geç ocak sözleşmesinde. Yetermi ..... bu arada temmuzda işçi maaş, ikramiye ek ödeme ye ayrı ayrızam patlaması olacak.

Umut0621, 2 yıl önce
Bu devran dönecek bir gün elbet. İşçilere verilen bu imtiyazlar sona erecek. Okuyanların memurların değeri anlaşılacak. Ben işte o zaman sizleri görmek isterim. Dinyanın hiçbir devletinde işçiler memurdan yüksek statüye sahip değildir. Türkiye'de böyle bir ülke olacaktır.

Melikşah03
Aday Memur
04 Mayıs 2022 00:13

Oğlum keşke memurlara fırsat verilse işçi olmak için. Örneğin Sosyal Hizmetlerde çalışan memur meslek elemanı ile işçi meslek elemanı arasında 3000-3500 lira maaş farkı tahmin edin bakalım az alan kim ? Tabiki memur. Şerefsizim fırsatımız olsa bir dakika durmaz anında işçi kadrosuna geçerim

Muratçeliktepe
Aday Memur
04 Mayıs 2022 22:06

Taserondan kamu iscisi yapan devlet kamu iscisinide devlet memuru yapar.

tavuklupasta
Memur
05 Mayıs 2022 16:26

Bu "okudum" diyen memur arkadaşlar sadece kendilerini okumuş sanıyor galiba:) Madem o kadar okudunuz işçi maaşında neden gözünüz var? Demek ki çok maaş alabilecek kadar okumamışsınız.

Sebahattin123
Aday Memur
05 Mayıs 2022 23:13

Bende işçiyim önlisans mezunu diplomamla ve KPSS93 puan türünden 84 puan alarak kamuya yerleştim.

Her işçi pozisyonunda olanı aynı kategoriye koymayın. Torpille girende var onlar kendilerini bilir aynı zamanda kpss ye hazırlanıp girende var.

Benim düşüncem işçilikten memurluk statüsüne geçiş olursa kadrolu daimi işçileri geçirirler diye düşünüyorum.

Taşerondan kadroya 4d ye geçen arkadaşların çoğu üniversite mezunu. Yaklaşık 300 bin kişi vardır üniversite mezunu 4D li bunların hangi birini memur statüsüne geçirecek çok zor.

celil4343
Şube Müdürü
05 Mayıs 2022 23:41

Sonunda buda oldu ve işçi işçiyi eleştirmeye başladı :)

Sebahattin123, 2 yıl önce

Bende işçiyim önlisans mezunu diplomamla ve KPSS93 puan türünden 84 puan alarak kamuya yerleştim.

Her işçi pozisyonunda olanı aynı kategoriye koymayın. Torpille girende var onlar kendilerini bilir aynı zamanda kpss ye hazırlanıp girende var.

Benim düşüncem işçilikten memurluk statüsüne geçiş olursa kadrolu daimi işçileri geçirirler diye düşünüyorum.

Taşerondan kadroya 4d ye geçen arkadaşların çoğu üniversite mezunu. Yaklaşık 300 bin kişi vardır üniversite mezunu 4D li bunların hangi birini memur statüsüne geçirecek çok zor.

maydoslu17
Aday Memur
06 Mayıs 2022 09:16

Şimdi anlamadığım durum şu tam olarak... Senelerce mali zorluklarla mücadele eden işcilerin bu durumu düzeltildi çok şükür, e o zamanlarda bu konularla alakalı tek bir kelime edilmiyordu.Şimdi mali olarak iyi durumdalar. O zamanlar konusu olmayıp şimdi bunlar söyleniyorsa kuyruk acısı var buda çok net!! İşci kadrosunun memur kadrosuna geçirilimesinin istenmesinden çok işcinin maaşı konuşulur olmuş. Ben şahsen statüden çok aldığım maaşa bakarım arkadaş. Statü benım karnımı doyurmuyor. Millete sırf ben memurun diye jaka satmak için memur olmak isteyenler var bence gerek yok. Yine kendi adıma söylemek istediğim ve üzerime alınmadığım fakat dikkatimi çeken bir durumda şudur... KPSS ile girdik yok siz havadan girdiniz diyen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum.. Ben KPSS (81) puanla atandım ve mülakata tabi tutuldum. o yüzden bu mevzuları üzerime alınmıyorumda. Bu memurluk hikayeleriyle alakalı 696 KHKlı işciler tam olarak dediğiniz tanıma uyuyor. Havadan gelip memur olmayı isteyen onlar. Bu yazdıklarım benim görüşümdür. Buradaki herkesin görüşüne saygı duyarım, herkes aynı çerçeveden bakmak zorunda değil ama herkes birbirine SAYGI duymak zorunda...

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
06 Mayıs 2022 09:39

Maaş dışı tüm kalemler ortadan kalkacak... İyi düşünün.

garg
Memur
06 Mayıs 2022 11:04

bugün binali yıldırım çok fazla statü var memur, işçi, sözleşmeli personel bir sadeleşmeye gitmek istiyoruz dedi. acaba bundan kasıt nedir tam da anlayabilmiş değilim sanki bir çalışma var gibi.

Toplam 292 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi