Editörler : crops35
«3456789101112131415

mehmetaliakgz
Aday Memur
09 Kasım 2022 14:39

18 yıllık kamu işçisiyim. Memurun kendini riske etmediği mutemetlik işini yapıyorum. Muhasebe evraklarına imza atıyorum. Yani anlayacağınız memur onu yapmam bunu yapmam benim işim değil derken biz kamu işçilerine her iş kolayca yaptırılıyor. Çünkü neden istemiyorlar burdaki gibi istemezukçular? birincisi bizim görevde yüksel imkanımız yok, gün olurda başımıza amir olmasınlar düşüncesindeler. ikincisi de işlerine geldiğinde sen işçisin diyebilecekleri hamalları var. Yıllardır özel bütçeli kurumlara (belediye, özel idare, ünv ler) alınan 4/b li sözleşmeliler nasıl 2-3 yılda bir kadroya alınıyor. İstemezuk diyenler önce buna karşı çıksınlar. Bunlar sınava mı giriyor? Adaletten bahsederken kafanı kuma gömmeyeceksinunları bunları da göreceksin.

braveheartgs43
Daire Başkanı
09 Kasım 2022 15:22

Sana kim nasıl imza attırıyor bilmiyorum ama işçinin imza yetkisi yok. Bunu amirlerine söyle. Sonra başınız ağrımasın...

mehmetaliakgz, 1 yıl önce

18 yıllık kamu işçisiyim. Memurun kendini riske etmediği mutemetlik işini yapıyorum. Muhasebe evraklarına imza atıyorum. Yani anlayacağınız memur onu yapmam bunu yapmam benim işim değil derken biz kamu işçilerine her iş kolayca yaptırılıyor. Çünkü neden istemiyorlar burdaki gibi istemezukçular? birincisi bizim görevde yüksel imkanımız yok, gün olurda başımıza amir olmasınlar düşüncesindeler. ikincisi de işlerine geldiğinde sen işçisin diyebilecekleri hamalları var. Yıllardır özel bütçeli kurumlara (belediye, özel idare, ünv ler) alınan 4/b li sözleşmeliler nasıl 2-3 yılda bir kadroya alınıyor. İstemezuk diyenler önce buna karşı çıksınlar. Bunlar sınava mı giriyor? Adaletten bahsederken kafanı kuma gömmeyeceksinunları bunları da göreceksin.

ekrem1999
Yasaklı
09 Kasım 2022 21:06

Yetkiniz yok hocam neyin imzası bu ? Böyle şeyler yapmayın kendiniz zarar görürsünüz. Riske girecekse bırak yetkili girsin ne diye imza atıyorsunuz.

ekrem1999
Yasaklı
09 Kasım 2022 21:07

Özel bütçe ile kpsssiz alınan sözleşmelilere kadro gelmesine bizde karşıyız ama işçinin memur olmasına da karşıyız. Çalışıp kpss girin sizde memur olun hocam. Önünüzde engel yok.

EMRAH EROĞLU
Aday Memur
10 Kasım 2022 11:04

hocam sizin dediğiniz gibi herkes kpss ile memur olsa tamam haklısınız lakin bu ülkede neler oluyor farkında değilsinizi galiba; mesela sizin dediğiniz gibi özel bütçeli kurumlarda sözleşmeliler 2012 yılında memur oldu hemde yüzbinlerce siz karşı çıktınız ama oldu :) ayrıca belediyelerde özel kadrolar var her iki ayda bir buradan alınan insanlar var şartsız şurtsuz direk memur siz karşı çıkıyorsunuz ama oluyor :) ayrıca torpille 50, 60 puanla memur olanlar var yine karşı çıkıyorsunuz yine oluyor :) yani bi karşı çıkmalarınız bitmedi ayrıca burası işçilerin paylaşım yaptığı bir yer siz burayı neden takip ediyorsunuz memurların gözü hep bu işçilerde söylemi çok doğruymuş son olarak kpss ile atanan çok işçi var bilin istedim dolayısıyla yani yazdıklarımı da göz önüne alırsanız STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ istemeleri çok doğru bir talep bilin istedim.

ekrem1999, 1 yıl önce
Özel bütçe ile kpsssiz alınan sözleşmelilere kadro gelmesine bizde karşıyız ama işçinin memur olmasına da karşıyız. Çalışıp kpss girin sizde memur olun hocam. Önünüzde engel yok.

ekrem1999
Yasaklı
10 Kasım 2022 11:19

Hocam dediklerinizi anlıyorum ama bir hatayı bir hata ile çözemeyiz. Buna çözüm bulmak zorundayız. Kpss ile atanan işçilere haksızlık yapılmıştır inşallah bir an önce çözülmelidir. Ama kpss girmeyen haketmeyen işçiyi memur yapmak memuriyeti ve haliyle devlete zarar verir. Sizi anlıyorum sizde beni anlayın lütfen.
EMRAH EROĞLU, 1 yıl önce

hocam sizin dediğiniz gibi herkes kpss ile memur olsa tamam haklısınız lakin bu ülkede neler oluyor farkında değilsinizi galiba; mesela sizin dediğiniz gibi özel bütçeli kurumlarda sözleşmeliler 2012 yılında memur oldu hemde yüzbinlerce siz karşı çıktınız ama oldu :) ayrıca belediyelerde özel kadrolar var her iki ayda bir buradan alınan insanlar var şartsız şurtsuz direk memur siz karşı çıkıyorsunuz ama oluyor :) ayrıca torpille 50, 60 puanla memur olanlar var yine karşı çıkıyorsunuz yine oluyor :) yani bi karşı çıkmalarınız bitmedi ayrıca burası işçilerin paylaşım yaptığı bir yer siz burayı neden takip ediyorsunuz memurların gözü hep bu işçilerde söylemi çok doğruymuş son olarak kpss ile atanan çok işçi var bilin istedim dolayısıyla yani yazdıklarımı da göz önüne alırsanız STATÜ DEĞİŞİKLİĞİ istemeleri çok doğru bir talep bilin istedim.

tavuklupasta
Memur
10 Kasım 2022 12:51

Bu ülkede KPPS ile girmeyen pek çok memur var. Hatta benim çalıştığım kurumun büyük çoğunluğu KPSS girmeden memur olanlar. Özellikle birimimde iki memur var ve ikisi de KPSS olmadan memur olmuşlar. Şimdi bunu ne yapacağız?

ekrem1999, 1 yıl önce
Hocam dediklerinizi anlıyorum ama bir hatayı bir hata ile çözemeyiz. Buna çözüm bulmak zorundayız. Kpss ile atanan işçilere haksızlık yapılmıştır inşallah bir an önce çözülmelidir. Ama kpss girmeyen haketmeyen işçiyi memur yapmak memuriyeti ve haliyle devlete zarar verir. Sizi anlıyorum sizde beni anlayın lütfen.

ekrem1999
Yasaklı
10 Kasım 2022 13:43

Adaletsizce hocam ama bir yanlışı başka bir yanlışla çözemeyiz. Çözüm ve adalet gereklidir. Ben sizi anlıyorum ama sizde beni anlayın lütfen.
tavuklupasta, 1 yıl önce

Bu ülkede KPPS ile girmeyen pek çok memur var. Hatta benim çalıştığım kurumun büyük çoğunluğu KPSS girmeden memur olanlar. Özellikle birimimde iki memur var ve ikisi de KPSS olmadan memur olmuşlar. Şimdi bunu ne yapacağız?

lakrima26
Aday Memur
12 Kasım 2022 21:12

inşallah senin gibiler tez zamanda emekli edilir :)

Ramis bey
Aday Memur
12 Kasım 2022 23:57

Oldu yavrum salonu da balkona katalım mı havadan 4d li oldunuz şimdide memur kadrosu istiyonuz hadi başka kapıya marş marş

maydoslu17
Aday Memur
14 Kasım 2022 14:42

Şimdi bende sunu merak ediyorum. Ben KPSS ile Sağlık Bakanlığı'na açıktan atama ile atanan bir işciyim. Ben atanmadan evvel 696 KHKlı arkadaslar vardı. işci olmama rağmen suan şahsen memur olmak istemiyorum.. Neden ? Özlük haklarından ziyade ekonomik olarak beni tatmin ettiği için.. Özlük hakları zaten berbat konumuz o olmadığı için o konuya girmiyorum bile. Şimdi arkadasların genel olarak bir tepkisi var, biz KPSS ye girdik memur olduk. işciler torpille girdi nasıl memur olma hakkını kendilerinde görüyolar.. Eğer konu KPSS ise KPSS ve mülakatla atanan işcilerde var ve memurluk hakları bence. Lakin şu konuda eleştirilere kesinlikle katılıyorum. 696 KHK ile kadrolu işci olupta sonrasında memur olma hakkı kesinlikle verilmemeli. Bu konuda eleştiride bulunan arkadaşlar bu ayrımı yaparak eleştiride bulunurlarsa bence daha mantıklı tartışılabilir. Üniversiteli işcilerin memur olması konusunda ise oldukça zor olması ayrı bir konu amama devlete külfetinin fazla olduğu ve bugun değilse bile elbet bir gün bunun olacağı aşikar..

89djtiesto89
Aday Memur
08 Aralık 2022 08:26

Dhmi galiba kurum ?
braveheartgs43, 2 yıl önce

Kamu işçisiyim ve maaş olarak teknik hizmetlerdeki mühendislerden bile fazla alıyorum. Bulunduğum kurum Türkiye'de en yüksek kamu işçisi maaşlarına sahip. Lisans mezunu olmama rağmen memurluğa geçmeyi düşünmüyorum. Memur maaşları kitlerde biraz iyi ama 657 memurların durumu içler acısı

Toplam 292 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi