Editörler : E.Kayı Han
19 Ocak 2022 09:00   

Mübaşirlik
Arkadaşlar selam. Ankarada mübaşirlik kadrosuna atandım. Fakat kimse sorduysam şartlar inanılmaz kötü aklın varsa gelme. Tam bir amele işi gibi şeyler duydum. Mübaşir arkadaşlar ya da bu işi bilenler ben aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden
19 Ocak 2022 10:02

zazakat
Kapalı
Hangi mahkeme
19 Ocak 2022 11:49

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı

Git kardeşim git. sonra pişman olursun. Git ve görevine başla kimsenin lafına da kulak asma.

19 Ocak 2022 12:02

imparatorfa
Aday Memur
Özel sektörden gelen için memur olmak ister hizmetli ister mübaşir ister katip her türlü çok daha güzel rahat iyi , ama ilk işim olacaksa tabiki de zor gelen yanları var , tabiki de mahkemeden mahkemeye , hakimden hakime , müdürden müdüre , hatta bulunduğun ile bağlı.olarak yoğunluk , zorluk dereceleri değişebilir ama dediğim gibi ben re yıllarca özel sektörde çalışip memur (mübaşir) olan biri olarak her türlü çok daha mutluyum .
19 Ocak 2022 13:04

Ogitelli
Aday Memur
Hangi mahkeme
zazakat, 4 ay önce - Alıntıya git
Sıhhıye veya diğer ek binalardan biri. O belli değil.
19 Ocak 2022 13:31

iibf17
Memur
Sen millete ne bakıyorsun kardeşim millet bilip bilmeden konuşup her konu hakkında fikri olur. Ne güzel atanmışsn kaç kişi istiyor şimdi senin yerinde olmayı. Sen en iyisi kulağını tıka git işinin başına. Bu devirde iş bulmak ki hele hele devlete girmek artık birer hayale dönecek.
19 Ocak 2022 14:12

imparatorfa
Aday Memur
Sen millete ne bakıyorsun kardeşim millet bilip bilmeden konuşup her konu hakkında fikri olur. Ne güzel atanmışsn kaç kişi istiyor şimdi senin yerinde olmayı. Sen en iyisi kulağını tıka git işinin başına. Bu devirde iş bulmak ki hele hele devlete girmek artık birer hayale dönecek.
iibf17, 4 ay önce - Alıntıya git
Kesinlikle katılıyorum
19 Ocak 2022 15:52

Ruili
Şef

Bende özel sektörde güzel bir işimi bırakıp sözleşmeli katipliğe başladım fakat yukarıdaki arkadaşların dediği gibi toplumda herkesin bi fikri var gerekli/gereksiz.. Memurluk her zaman için iyidir, devlet bakidir. Toplum içerisinde bir saygınlığın olur şimdiden Allah utandırmasın görevini layıkı ile yaparsın umarım, başarılar.

19 Ocak 2022 19:18

katibim yatıyorum
Aday Memur

hayırlı olsun işe başla, canın istemezse istifa edersin. bu kadar basit

20 Ocak 2022 02:06

Yener73
Şef

Alternatifin varsa asla düşünme. Hayatı kendine zehir edersin, hayatının en zor günlerini yaşayacaksın.

Hakimin veya Başkanın kötü çıkarsa psikolojik testlere maruz kalman olası. Sigara almaya, limon almak gibi kişisel işlerini yapmaya gönderirler seni. Yapmazsan da sana kıl kapar, en ufak haanda bağırıp çağırırlar. Tutanak tutmaya, soruşturmaya açmaya kadar götürürler. Evdekine sinirlenip hıncını senden çıkarırlar. Eşek gibi çalışırsın yine kimseye yaranamazsın. Mübaşirlere genelde ayakçı olarak bakıldığı için avukatlar da dahil sana saygı gösteren olmaz. Yukarıdan bakarlar.

Tavsiyem, daha iyi bir iş elde etme olanağın varsa başlamaman yönünde.

Başladıktan sonra bırakırım gibi bir düşünceye de kapılma derim. Başladıktan sonra memurluğu bırakmak gerçekten çok zor oluyor. Kaldı ki bırakamıyorsun başka yere atanmak içni ders çalışıyorsun. Başka yere atanmaya çalışırken bir deniyorsun olmuyor, iki deniyorsun olmuyor bir bakıyorsun ömrün gitmiş.

Hayat, istemediğin şeyleri yapamayacağın kadar kısa. Emin ol mübaşirliği yapmak istemeyeceksin.

Maddi olarak rahatın yerindeyse, başka imkânların varsa asla bu kapıdan girmemelisin.

20 Ocak 2022 02:33

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı

Özelde amelelik yaptım,garsonluk yaptım bi mağazada masabaşı da çalıştım,sonra kamuya girmeye karar verdim ilk katipliğe atandım hayat varmış be dedim,ben neler görmüşüm zor dedikleri şeyler o kadar tatlı,o kadar kolay gelmiştiki bazı sıkıntılar var mı var hangi işte yok ki ama özelde herhangi bi işten iyidir,özelde maaş bile vermiyorlar ama kamuda maaş vermedikleri olmaz, çalışma saatleri bellidir,rahattır bunlar bile tek başına yeterli sebepler, ben katiplikten bi kitde teknikerliğe geçtim kardeşim katibin 2 katına yakın maaş alıyorum, katiplikte edilen şikâyetler varya 10 katı şuan ki kurumumda ediliyor can ver burada memur olma,bu kurumda teknik personel olmak eşittir ölmek,hayvan gibi çalışıyoruz, psikolojimi bozdular vs gibi yakınmalar var şuan kurumumda,bu ünilerde de var, belediyelerde de var, bakanlıkların hepsinde var kısaca kamuda her kurumda işinden memnun olmayan bi grup vardır,bu insanlarla alakalı bi durum,inan bana mübaşirlik çok çok iyi bi iş aksini söyleyene bakma, haklarını ara,çalışma şartlarını iyileştirmek için uğraş ama abartan hayatında hiç zorluk görmemiş prenseslere bakma mis gibi iş başla çalış işte,yoksa çalışırker tekrar kpss girer başka kuruma unvana atanırsın yine aradığını bulamazsın orası ayrı kamuda her iş iyidir hepsi aşağı yukarı aynıdır sıkıntı insanlarda.

Toplam 10 mesaj