Editörler : E.Kayı Han
31 Ocak 2022 18:45

Devletlim19
Aday Memur
Şimdi ben Ocak ayında banka hesabıma Ocak maaş farkı yattı. Benim anlamadığım bu bahsedilen maaş farkimi bilgi sahibinolan yazabilirim. Bir beklenyi daha olacak mi
31 Ocak 2022 23:49

anfield82
Aday Memur

dostum aynı konuyu biz de arkadaşlarla tartıştık. bana lisans mezunuyum 607 lira yattı.Geçen senelerde yaptığımız doğru hesap bu sene ne hikmetse yanlış çıkıyor. Zamla birlikte 1600 lira fark oldu yarısı 800 eder iki aşağı 5 yukarı böyle olur. Aynı fikirdeyim.

Hyperior, 4 ay önce - Alıntıya git

Peki hesap yaparken zamlı maaştan zamsiz maaşı çıkartırken zamsız eski maaşa gelir vergisi kesintisini sanki kesilmemiş gibi ekleyip deneyince sonuç nasıl oluyor. Gelir vergisi kesilmemesi hesaplamalarımızda karışıklık yapıyor bence.

01 Şubat 2022 03:03

hayatixxx
Kapalı
Şimdi ben Ocak ayında banka hesabıma Ocak maaş farkı yattı. Benim anlamadığım bu bahsedilen maaş farkimi bilgi sahibinolan yazabilirim. Bir beklenyi daha olacak mi
Devletlim19, 4 ay önce - Alıntıya git

14 günlük zam farkı+ bordroya işlendiyse 1,5 aylık 2,5 puan ek zam(refah payı her ne diyorlarsa), ek zam bordroya işlenmediyse bir miktar daha ödeme alabilirsin, işlenip işlenmediğini memurlar.netteki maaş robotu yardımı ile öğrenebilirsin, hesabına yatan toplam para maaş robotu ile aynı çıkıyorsa 15 şubata kadar bişey yok, düşük çıkıyorsa 15 şubatta ödeme yaparlar, yüksek çıkma ihtimali yok

01 Şubat 2022 03:05

hayatixxx
Kapalı

Evet eminim, zaten ek ödeme yazıyor hesapta, ayrıca dekonta girince de açıkça belirtilmiş 14 günlük maaş farkı ödemesi diye. E devlette ek bir bordro yok, Ocak bordrosunda da gözükmüyor bu ödeme.

tobeornottob3, 4 ay önce - Alıntıya git

sen bu konuyu maaş mutemetliğiyle bir görüş, belki yanlış hesaplanmıştır

Toplam 44 mesaj