Editörler : ayşegül bgm
19 Ocak 2022 16:09

Eş durumunda bölge kısıtlaması var mı?

Eş durumunda bölgelerle alakalı bir kısıtlama var mi ? Ben ihtiyacın çok olduğu bir yerde ihtiyacın az olduğu bir yere tayin de sorun yaşar mıyım? Bilgisi olan yardımcı olabilir mii


iras
Genel Müdür
19 Ocak 2022 16:25

kadrolu iseniz gitmek istediğiniz yer unvanınız için c veya d olacak.öbür türlü bakanlık eşinizin kurumuyla görüşüp onu sizin yanınıza getirmeye calışır.


Çetinin.
Aday Memur
19 Ocak 2022 19:07

O 3.yilini dolduracak bense yeni başladım 1 sene sonra o kadrolu aday oluyor ben ise sözleşmeli olmaya devam edecem . Ben yanına giderim değil mi abim ?
iras, 2 yıl önce

kadrolu iseniz gitmek istediğiniz yer unvanınız için c veya d olacak.öbür türlü bakanlık eşinizin kurumuyla görüşüp onu sizin yanınıza getirmeye calışır.


Sosyal ç.
Kapalı
20 Ocak 2022 08:40

merhabalar. benim bulunduğum bölge 2-C bölgesi. eşim şu an 6-D bölgesinde. eşim yanıma gelebilir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.

iras, 2 yıl önce

kadrolu iseniz gitmek istediğiniz yer unvanınız için c veya d olacak.öbür türlü bakanlık eşinizin kurumuyla görüşüp onu sizin yanınıza getirmeye calışır.


iras
Genel Müdür
20 Ocak 2022 12:51

Kadrolu iseniz gelir 2-3 farketmez yeterli c veya d olsun.sozkesmeli iseniz onlara yılda iki defa nakil hakkı tanınıyor o zaman basvuracaksin

Sosyal ç., 2 yıl önce

merhabalar. benim bulunduğum bölge 2-C bölgesi. eşim şu an 6-D bölgesinde. eşim yanıma gelebilir mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.


Sosyal ç.
Kapalı
20 Ocak 2022 14:22

ikimiz de kadroluyuz. şimdi şöyle bir şey var ben sosyal çalışmacıyım ve 2-C bölgesindeyim eşim ebe o 6-D bölgesinde. lakin ebe mesleği 2.bölge B grubunda görünüyor. Bu noktada sıkıntı yaşar mıyız?

iras, 2 yıl önce

Kadrolu iseniz gelir 2-3 farketmez yeterli c veya d olsun.sozkesmeli iseniz onlara yılda iki defa nakil hakkı tanınıyor o zaman basvuracaksin


omer.0707
Aday Memur
20 Ocak 2022 19:38

Hocalarım ben hemşireyim üçüncü yılımdayım eşimöğretmen daha yeni atandı ben onun yanına gidebilir miyim


talhayarici
Aday Memur
31 Ocak 2022 07:42

hocam Merhabalar

İsteğe bağlı iller arası Ocak 2022 dönemi kurasıyla 1.bölge b grubu ile tayinim çıktı

Eşim ise yine sağlık bakanlığında kadrolu olarak 3. Bölge d grubu olarak halen görev yapmakta olup eşimi dilekçe vererek yanıma gelebilir mi?

Not:ikimizde meslektaş olup aynı unvandayız

Ben ondan 1 yıl kıdemliyim

iras, 2 yıl önce

kadrolu iseniz gitmek istediğiniz yer unvanınız için c veya d olacak.öbür türlü bakanlık eşinizin kurumuyla görüşüp onu sizin yanınıza getirmeye calışır.


XearzyRho
Aday Memur
31 Ocak 2022 09:29

İller arası tayin isteyen personelden 1 yıl süresince eş durumu tayinlerinde bölge farkı aranmaz kesin bilgi kardeşim. Dilekçenizi verin. Hayırlı uğurlu olsun.
talhayarici, 2 yıl önce

hocam Merhabalar

İsteğe bağlı iller arası Ocak 2022 dönemi kurasıyla 1.bölge b grubu ile tayinim çıktı

Eşim ise yine sağlık bakanlığında kadrolu olarak 3. Bölge d grubu olarak halen görev yapmakta olup eşimi dilekçe vererek yanıma gelebilir mi?

Not:ikimizde meslektaş olup aynı unvandayız

Ben ondan 1 yıl kıdemliyim


talhayarici
Aday Memur
31 Ocak 2022 10:25

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ Madde 20 nin 1.fıkrasının (b) bendinde şöyle bi ifade var "Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır." Doğrusu biraz kafam karıştı
XearzyRho, 2 yıl önce
İller arası tayin isteyen personelden 1 yıl süresince eş durumu tayinlerinde bölge farkı aranmaz kesin bilgi kardeşim. Dilekçenizi verin. Hayırlı uğurlu olsun.

XearzyRho
Aday Memur
31 Ocak 2022 14:08

Hiç karıştırma kafanı. 4 sene önce bende aynı durumdaydım ama hiç bir sorun teşkil etmedi. Bu tayindede başka yere geçiyoruz ben yine hazırladım dilekçemi. Hiç dert etme sen.
talhayarici, 2 yıl önce
SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ Madde 20 nin 1.fıkrasının (b) bendinde şöyle bi ifade var "Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır." Doğrusu biraz kafam karıştı

XearzyRho
Aday Memur
31 Ocak 2022 14:14

c) 16 ncı maddenin ikinci fıkrası ile 19, 21 ve 24 üncü maddelerine göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz. Bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına göre atanan personelin görev yeri değişikliği talebinde eşinin atanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz.
talhayarici, 2 yıl önce
SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ Madde 20 nin 1.fıkrasının (b) bendinde şöyle bi ifade var "Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır." Doğrusu biraz kafam karıştı

XearzyRho
Aday Memur
31 Ocak 2022 14:16

İsteğe bağlı yer değiştirme MADDE 16 -(Başlığı ile birlikte değişik:RG-4/4/2015-29316) (1) İller arası atama dönemleri Ocak ayı ile Temmuz ayıdır. Bakanlık ve bağlı kuruluşları açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık ile bağlı kuruluşları tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. Hizmet puanlarının eşit olması halinde tercih sıralamasına bakılır. Tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise mesleki kıdemi fazla olan personel öncelikli olarak atanır. Personelin il içi atamaları ile ilgili usul ve esaslar Bakanlık ile bağlı kuruluşlarınca belirlenir.
XearzyRho, 2 yıl önce
c) 16 ncı maddenin ikinci fıkrası ile 19, 21 ve 24 üncü maddelerine göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz. Bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına göre atanan personelin görev yeri değişikliği talebinde eşinin atanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz.

XearzyRho
Aday Memur
31 Ocak 2022 14:18

Maddeler halinde paylaştım. Umarım için rahatlamıştır.
talhayarici, 2 yıl önce
SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ Madde 20 nin 1.fıkrasının (b) bendinde şöyle bi ifade var "Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır." Doğrusu biraz kafam karıştı
01 Şubat 2022 12:33

ne kadar alırız tahmini ?


Sosyal ç.
Kapalı
02 Şubat 2022 10:37

ocak 2022 tayiniyle 2-C bölgesine tayinim çıktı. eşim şu an 6-D bölgesinde, eşim eş durumu tayini ile yanıma gelebilir mi? ben sosyal çalışmacıyım, eşim ebe bu arada.

XearzyRho, 2 yıl önce
c) 16 ncı maddenin ikinci fıkrası ile 19, 21 ve 24 üncü maddelerine göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz. Bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına göre atanan personelin görev yeri değişikliği talebinde eşinin atanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz.

Sosyal ç.
Kapalı
03 Şubat 2022 15:38

var mı bilgisi olan

Sosyal ç., 2 yıl önce

ocak 2022 tayiniyle 2-C bölgesine tayinim çıktı. eşim şu an 6-D bölgesinde, eşim eş durumu tayini ile yanıma gelebilir mi? ben sosyal çalışmacıyım, eşim ebe bu arada.


schwatgerd
Aday Memur
24 Şubat 2024 21:54

bu nakil hakkında da c ya da d olmasına bakılıyor mu? ve eşlerin ikisinin de sözleşmeli olmasında bir sıkıntı var mı?

iras, 2 yıl önce

Kadrolu iseniz gelir 2-3 farketmez yeterli c veya d olsun.sozkesmeli iseniz onlara yılda iki defa nakil hakkı tanınıyor o zaman basvuracaksin

01 Mart 2024 07:41

İkimizde kadroluyuz 2d den 1d ye gidebilirmiyim

iras, 2 yıl önce

kadrolu iseniz gitmek istediğiniz yer unvanınız için c veya d olacak.öbür türlü bakanlık eşinizin kurumuyla görüşüp onu sizin yanınıza getirmeye calışır.


iras
Genel Müdür
01 Mart 2024 10:28

gidersin ama hemen dilekçeni ver bölge grupları 2 ayda bir değişiyor.senin verdiğin tarihteki bölge grupları esas alınır

Eren3446, 2 ay önce

İkimizde kadroluyuz 2d den 1d ye gidebilirmiyim


tumu05
Aday Memur
01 Mart 2024 14:32

hocam eşim mebde sözleşmeli öğretmen. ben sağlık bakanlığında hemşireyim 3+1li iken geçen sene kadroya alındık 2 yıl oldu toplam hizmet sürem. eş durumunda bulunduğum il 1. bölge D eş durumu vereceğim yer 2. bölge A grubu. Kabul olur mu sizce?
iras, 2 ay önce

gidersin ama hemen dilekçeni ver bölge grupları 2 ayda bir değişiyor.senin verdiğin tarihteki bölge grupları esas alınır

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi