Editörler : hugo.almeida
19 Ocak 2022 17:07   

Güvenlik soruşturması ne zaman sonuçlanır

Merhabalar

Merkezi atama da yerleştim evraklarımı teslim ettim güvenlik soruşturması bekliyorum bir çok forum da ve sayfada farkli yorumlar var ne zaman dönüş alırım

19 Ocak 2022 17:57

Doksanlımimar
Aday Memur
Bölüm ne hocam
19 Ocak 2022 18:34

Atama49
Aday Memur

TÜİK

19 Ocak 2022 19:05

Memur.olacak
Şube Müdürü
Güvenlik soruşturması uzun sürüyor arşiv araştırması daha kısa sürüyor , güvenlik soruşturması olduğu kesin mi arşiv araştırması da olabilir
19 Ocak 2022 19:20

Atama49
Aday Memur

Yani orda güvenlik soruşturması dendi ama genel ad olarak söylemiş olabilirler internette askeri polis gibi kurumlar dışı arşiv araştırması yazıyor

19 Ocak 2022 19:23

Doksanlımimar
Aday Memur

Yani orda güvenlik soruşturması dendi ama genel ad olarak söylemiş olabilirler internette askeri polis gibi kurumlar dışı arşiv araştırması yazıyor

Atama49, 4 ay önce - Alıntıya git
Arşiv araştırması hocam sizin.1 ay içinde başlatırlar.Adli sicil kaydınızda bi şey yoksa daha kısa sürede başlatabiliyor.Süre uzadı diye de kendinizi strese sokmayın normal durum
19 Ocak 2022 19:23

Atama49
Aday Memur

Ortalama ne kadar sürede sonuç alınıyor

19 Ocak 2022 19:26

Atama49
Aday Memur

Teşekkür ederim yani bir ay için de dönüş olur atama hakkında

19 Ocak 2022 19:32

Doksanlımimar
Aday Memur

Teşekkür ederim yani bir ay için de dönüş olur atama hakkında

Atama49, 4 ay önce - Alıntıya git
Evet hocam ayrıca eve tebligat gelmesini beklemeyin.Evrak teslimi bittijten sonraki hafta kurumu arayın belki erken başlatabilirler
19 Ocak 2022 19:47

Doga9090
Kapalı

Doksanlımimar hocam üniversteye yerleştim evrakları teslim ettim bana da bir ay içinde belli olur dediler eve tebligat gelir dediler sanki ya çünkü adresi dogru yazdın mı diye sordular

19 Ocak 2022 20:18

memur98765
Aday Memur

Doksanlımimar hocam üniversteye yerleştim evrakları teslim ettim bana da bir ay içinde belli olur dediler eve tebligat gelir dediler sanki ya çünkü adresi dogru yazdın mı diye sordular

Doga9090, 4 ay önce - Alıntıya git

Hangi üniversite hocam. Banada tebligat yok biz arıyccaz dediler

19 Ocak 2022 21:08

neferatu
Aday Memur
Takipsizlik kararı bu işleri etkiler mi
19 Ocak 2022 22:13

Doksanlımimar
Aday Memur

Doga9090, 4 ay önce - Alıntıya git
Tebligat gelir hocam ama öncesinde belli olur siz eve gelmesini beklemeyin.Arayın mutlaka 3 4 günde bir
20 Ocak 2022 09:01

muhendisimbenya
Daire Başkanı

20 günde başlatılan arkadaşım da oldu, 4 ay süren arkadaşım da. ama genel olarak 40-45 günde gelip başlayabilirsiniz diye arıyor sizi kurum.

20 Ocak 2022 11:54

icrankara
Aday Memur

Biz icra katipleri olarak 50 kişi bekliyoruz tam 4.5 aydır :) Nisan'da kanun çıkarıldı ne zaman sonuçlanacağıyla ilgili süre yazmıyor. O yüzden süreler artık meçhul. Arşiv genelde 1 ay içerisinde biter.

20 Ocak 2022 12:25

Doksanlımimar
Aday Memur

Biz icra katipleri olarak 50 kişi bekliyoruz tam 4.5 aydır :) Nisan'da kanun çıkarıldı ne zaman sonuçlanacağıyla ilgili süre yazmıyor. O yüzden süreler artık meçhul. Arşiv genelde 1 ay içerisinde biter.

icrankara, 4 ay önce - Alıntıya git
Sizin Adalet Bakanlığı olduğundan Adli işlerde Güvenlik soruşturması oluyır ve uzun sürüyor hocam
10 Nisan 2022 09:38

levent1185
Aday Memur

icrankara, 4 ay önce - Alıntıya git
Peki hocam araştırma olayı ne zaman başlar? Ben evrakları teslim ettiğimde mi? Yoksa genel evrak teslim tarihi bittiğinde mi?
13 Nisan 2022 12:44

lisans mezunu
Aday Memur

Güvenlik soruşturması adayları mağdur etmektedir. Aday evraklarını atandığı kuruma ilettikten sonra 6 ,7 ay beklemektedir. Bu süreçte her hangi bir ödeme almamakta. Böylece aday hem maddi hemde manevi hak kaybına uğramaktadır. Yasal dayanağı olmayan arşiv yada güvenlik araştırması hukuksuzdur . Adaylar maddi olarak bekledikleri sürede almadıkları maaşlarını talep edebilir ve manevi tazminat davası da açabilirler.

Toplam 17 mesaj